Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

    Това си е мое мнение - не ангажирам никой с него. ACE-ът може и да е удобство на асфалт, но това е докато не почнат проблемите с него. А на 10-годишна кола проблемите гарантирано ще започнат. Да не говорим, че имайки наблюдения над няколко броя с ACE (уж изправен) и стандартно окачване - всичките се клатят повече от мойто, дето е без стабилизиращи щанги изобщо и качено на 33-ки.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

      От моя опит с Диско 2, изправното АСЕ е голямо предимство. За съжаление, обаче, при Д2 то работи предимно на шосе е и според моите наблюдения се включва при скорост над 70 км/ч. а на терена хич го няма. Според обяснението на спеца по Д2 stargazer, причината е в неподходящия сензор за крена.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        От моя опит с Диско 2, изправното АСЕ е голямо предимство. За съжаление, обаче, при Д2 то работи предимно на шосе е и според моите наблюдения се включва при скорост над 70 км/ч. а на терена хич го няма. Според обяснението на спеца по Д2 stargazer, причината е в неподходящия сензор за крена.
        Не е само от типа датчик, тя цялата система си е мислена само за асфалт и при ниска скорост просто се изключва. Ако я бяха направили с възможност за ръчно командване и не ѝ гниеха тръбите, и не ѝ се скапваха клапаните, и...., и ....
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

          Еее, съгласен съм, че прави проблеми. Обаче датчиците на ABS също правят постоянно проблеми. На продължително каране по екстрем, тракшъна и той може да направи проблеми, да запали накладки и т.н. Диско 3 имало страхотни офроуд възможности, но и неговите системи постоянно се скапват. Но това, че се включва над 70 км за първи път го чувам. Аз съм имал Д2 с 32-ки и постоянно карам на шефа Д2 с 35-ци, с които влизам в завоите с 30-40 км. без да мръднат. И съм съгласен, че АСЕ върши работа само на асфалт, то точно за там ми трябва
          Discovery I, 300 TDI

          Коментар


          • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

            По спомени системата работи от30 км. в час нагоре , и си е много хубава екстра . Гниели тръби ,скапвали се датчици и т.н . - да това не са нови коли . Всички елементи по едно мпс си имат съответния ресурс .

            Коментар


            • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

              Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
              ... Обаче датчиците на ABS също правят постоянно проблеми.
              Странно, моите не правят. Имаше един период, когато няколко пъти ми светваха лампите, но всичко приключи със смяната на задните дискове и накладки. Датчиците реагират и на повишена температура, ако някой апарат задържа също светват лампите. Оттогава съм забравил поне за това. Самите датчици май рядко правят проблем. Причината за светене на лампите е по-често в модулатора.
              Последно редактирано от stargazer; 26-08-14, 20:44.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                Та въпросът ми е дали всички тези малки бъзикни и проблеми са отстранени при модела от 2004 г. Защото навсякъде из форумите пишат, че ако ще е Д2, задължително да е 2004 г.
                Discovery I, 300 TDI

                Коментар


                • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                  Съмнявам се, че изобщо съществува такъв специалист по Диско 2, който да има аргументирано мнение по този въпрос. Логично е, при един модел кола през 5-те години на производство да има подобрения, но сега обсъждаме стар модел кола, между 10 и 15 год. възраст. Затова определящо при избора е състоянието на колата. Всеки, който е навъртял поне 10к км, може да прецени евентуална разлика в състоянието и вървежа между 2 коли.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                    ACE ли?Трябваше някой да ми види физиономията,когато изпробвах това нещо за първи път на "новото" си Д2.Опита ми с Диско1 и лифтван Дифендър с 33ки ме научи на много внимателно каране по шосе.Диско 2 с работещо ACE е направо друга лига.Влизам в завои с 80,90,100(в зависимост от завоя,разбира се) и това нещо сякаш върви по релси и няма никакъв наклон.Още не мога да му свикна и да му се доверя напълно.Имам чувството,че стои по-стабилно и от леката ми кола,но с карането и свикването със системата ще разбера.
                    Ами да-тя тая система си е направена главно за да компенсира клатушкането на окачването на шосе и на високи скорости,което прави машината далеч по-пригодна и удобна за пътя,без загуба на офроуд възможности!Прекрасна е!
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                      Радвам се че ти е харесала , системата ACE наистина си е много добра екстра . Но дава и измамно чувство за сигурност . Все пак си на високо камионче , и законите на физиката си важат с пълна сила .

                      Коментар


                      • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                        Аз като ви казвах, че карам лорда (с АСЕ ) по завоите като БМВ-то ми не ми вярвахте.......
                        Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                        LZ2РSD

                        Коментар


                        • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                          Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                          ACE ли?...Диско 2 с работещо ACE е направо друга лига.Влизам в завои с 80,90,100...Прекрасна е!
                          Това чувство подмамва ... и аз преди 4 години започнах така . АСЕ работи добре на шосе при големи скорости, но по горски пътища хич го няма. А там е много нужно. Както казва Димо: системата трябваше да се задейства с жироскоп.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            Това чувство подмамва ... и аз преди 4 години започнах така . АСЕ работи добре на шосе при големи скорости, но по горски пътища хич го няма. А там е много нужно. Както казва Димо: системата трябваше да се задейства с жироскоп.
                            Пълно щастие няма.Аз съм много доволен от системата там,където ми трябва.Имам много повече опит с джип на много тежки терени-основно състезания,отколкото на шосе.На шосе съм карал само за да стигна до "терена" и то много бавно и внимателно.Знам,че чувството за стабилност,което се създава от тази система може да подлъже неопитен човек и да се стигне до ръба на възможностите и,но се надявам,че аз няма да отида чак до там.А тази машина няма да се кара на тежки терени.За там си има Дифендър.
                            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                            Коментар


                            • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                              Въздушните възглавници могат ли да се пукнат ако се навреш в гъста растителност? И ако се пукнат можеш ли да се прибереш?

                              Как ще стигне Дифендъра до трудния терен на 100-300 км по замръзнали магистрала и планински път?
                              Мото братство Хищници

                              Коментар


                              • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                                В гората всичко може - да пробиеш възглавница, да счупиш пружина, да разпориш гума, да изкривиш или счупиш джанта ... Но конкретно по въпроса - това е твърде малко възможно. По-вероятно е да се счупи от някой клон ножичен сензор. Купето ляга и се удря на тампоните, но колата може да се движи.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X