Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за лифт на LR Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Лифт на ЛР Диско

    Сменяи маркучите и не омуваи много,всяко см-че е важно,не само за джипките
    Емил-00356 99872043-Малта
    Defender-90

    Коментар


    • До: Лифт на ЛР Диско

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Недей да приемаш за дадено, че всичко е сметнато, защото доста често не е. Най-лесното е да се вдигне колата и да се види какво става с маркучите при максимално разгъване на окачването.
      Според моето скромно мение, при 5 см (2") лифт, най-добре да се сменят маркучите, независимо дали оригиналните ще стигат при максимално разгънати пружини/амортисьори.
      Оригиналните спирачни маркучи имат някакъв производствен аванс, който вероятно ще им позволи да се разгънат и при 5 см. лифт, но това ще доведе до по-голяма огъване/усилие от това за което е смятан. Поради тази причина те ще се амортизират доста по-бързо отколкото без лифт, поради по-големите деформации, които трябва да поемат и за които не са изчислени.
      Така че според мен - задължително нови и по-дълги спирачни маркучи при лифт.
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • До: Лифт на ЛР Диско

        Да , съгласих се , още повече че със старото окачване не мога ''да вдигна и да видя дали са къси'' , първо понеже е заводско , и второ - е от излизането от завода - преди 15 години , съответно доста посмачкано.

        Коментар


        • До: Лифт на ЛР Диско

          Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
          ... Така че според мен - задължително нови и по-дълги спирачни маркучи при лифт.
          И задължително да се види дали по-дългите няма да опират някъде на неподходящо място. Че при мен първоначално този момент беше пропуснат и се оказа, че удълженият преден маркуч се е търкал в кардана, в резултат на което беше лошо протрит ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • До: Лифт на ЛР Диско

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            Кой ПроКомп има вътрешен стоп.
            Така, значи след по-подробно разследване и консултации, се оказа, че наистина имат вътрешен стоп, обаче не и в посоката която ни се иска. Прекалено хубаво е, за да е истина

            Имат защита от удар метал в метал в следния случай:
            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            ... крайно-разгънатия ам спира разгъването.
            ...При скок окачването рязко се разгъва и моста с цялата си маса увисва на амовете с удар, и за да не ги скъса - колани.
            ..
            Това разбира се, не означава, че трябва им разчитаме изцяло.

            Значи за нагоре си трябват удължени противоударни тампони. Особено за меките пружини.


            П.П.

            Аз съм с деКарбони (амовете де), но понеже смятам да минавам на +3" се по-заинтересувах от Прокомповете поради финансови причини. Имат и друго предимство, но няма да ви го кажа сега, а след тестовете.
            Последно редактирано от Lazar; 12-08-09, 14:10. Причина: допълнение

            Коментар


            • До: Лифт на ЛР Диско

              Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
              Тези:


              Водят се ES9000 +2"
              Това за вътрешния стоп, с пипане ли го усети или го прочете някъде.
              Можеш ли да дадеш размерите на заводските и тези за +2"

              Коментар


              • До: Лифт на ЛР Диско

                Не, оказа се, че не е бъмп стоп, а имат някакви полиуретанови втулки зад буталото, та при пълно разтягане да го пази. Питах англичаните, а от Малта потвърдиха. Който има такъв фирясал, да го дава да режем, че искам да видя лично.

                Размерите малко по-късно.


                Хода на +4" е около 28-29см при 23-24 на +2". Стандарните не съм ги мерил
                Последно редактирано от Lazar; 12-08-09, 20:25.

                Коментар


                • До: Лифт на ЛР Диско

                  Само за ES3000 виждам такъв тефлонов стоп, да не блъска при разгъване.

                  http://www.explorerprocomp.com/PDFs/07cat/7-11.pdf

                  То не че от него особена файда има. Като не се скъса буталото ще се скъсат ушите. За който скача си трябват колани. И тогава ходовете стават като заводските.

                  Коментар


                  • До: Лифт на ЛР Диско

                    Е тия +2" и +4" имали тефлонови втулки. Не, определено ше съсипя един и ще го срежа.

                    Коментар


                    • До: Лифт на ЛР Диско

                      Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                      Е тия +2" и +4" имали тефлонови втулки. Не, определено ше съсипя един и ще го срежа.
                      Редактираш си мненията и пишем един през друг.
                      Преди да режеш първо виж останало ли е налягане вътре.

                      Без да премериш стандартните, за нищо не можеш да си сигурен.

                      Коментар


                      • До: Лифт на ЛР Диско

                        Ето за това говори Лазар. Тези ги сложихме миналата неделя с него на моя Скитник.





                        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                        Коментар


                        • До: Лифт на ЛР Диско

                          Карам с такива неща вече 4-та година.+4 от зад и стандартни от пред,доста съм ги тормозил и още са там.Какво има вътре-незнам,карам ги без колани..А това че може да потрошим всякакви амове-спор нямаТез поне са по ефтени и много не боли.
                          Емил-00356 99872043-Малта
                          Defender-90

                          Коментар


                          • До: Лифт на ЛР Диско

                            Не, не аз ако не резна един нема да мирясам.

                            Коментар


                            • Как да разбера имам ли лифтване

                              Момчета трябва да сменям задни амортисьори, обаче незнам дали имам лифтване или не.
                              Сегашните амортисьори са марка Ранчо, и във сайта им по номера на амортисьора пише 0-1" лифтване,това дали отговаря на височината на стандартното окачване или е 1" лифт.
                              А във Падок няма такава опция 0-1" или са за стандартно окачване или за 2" , благодаря предварително.
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-11-09, 18:12.

                              Коментар


                              • До: Как да разбера имам ли лифтване

                                Най-простия начин е да си ги премерите с някой, който е със сигурност без лифт.
                                Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X