Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за лифт на LR Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Лифт на ЛР Диско

    Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
    Едно не ми стана ясно сега.Като вече съм с Pro Comp2", трябва ли да слагам ограничителни тампони или колани.Още не съм го чекнал за да ми се изясни въпроса, но нека някой сподели!И от опит ли говорите че изпускат или само си чешете езиците?
    Трябва да го разкикеричиш и да огледаш. На теория трябва, но на практика не винаги. Аз например не съм слагал удължени тампони и няма проблеми, за сега. Ограничителни колани също не съм слагал, защото пружините не ми се вадят.

    Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
    А спирачните маркучи налага ли се да се удължават ? ...
    Силно препоръчително е. Цецо и Мъро не са ги удължавали, но те са по-твърдите пружини, които не позволяват много сгъване. Специално за предния мост говоря, щото е с по-малки ходове от задния, на който пък поради тази причина спирачния маркуч идва централно на моста( по оста на А рамото)

    Относно амортисьорите, винаги може да се случи да изпусне. То амове за по 500-1000лв изпускат пък какво остава за бюджетните решения...
    Последно редактирано от Lazar; 11-08-09, 12:59. Причина: допълнение

    Коментар


    • До: Лифт на ЛР Диско

      Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
      ........
      ......... задния, на който пък поради тази причина спирачния маркуч идва централно на моста( по оста на А рамото)

      ..................
      А трябва и да е много здраво куче /задният маркуч/, щото задният мост си висеше на него, когато сменяхме амбреажа.

      За изпускането, говоря от опит, а Лазар знае, че карам лееекинко:

      За ваденето на задните пружини - Злати е дал компромисно решение: свински опашки /от тия за белезници/, за по 1-2 лв.

      За бюджетните амове - добри са си /за тия пари са направо перфектни/. Когато смених окачването, зарибявах РР и се возихме с 50-60 км. около Дарукар. Газ, качваме бордюра / 10см/, газ ..... и така 5-6 пъти. Джипката спеше................. А Радо се зарибяваше
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • До: Лифт на ЛР Диско

        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
        А трябва и да е много здраво куче /задният маркуч/, щото задният мост си висеше на него, когато сменяхме амбреажа....
        Аха, добре, че са щангите, иначе щеше да видиш колко е здрав.

        Коментар


        • До: Лифт на ЛР Диско

          Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
          ... но те са по-твърдите пружини, които не позволяват много сгъване.
          Удължаването на маркучите не се ли налага от по-голямото РАЗгъване на пружината , т.е като пропадне колелото ? Или имаш предвид , че като са по-меки позволяват повече странични ходове ?

          Коментар


          • До: Лифт на ЛР Диско

            Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
            ...като пропадне колелото..
            Да.

            Уф, сложно ми е с писане. Сменяй ги. Още повече, че са със стоманена обшивка и не се раздуват колкото обикновените. Тунинг на спирачната система
            Спирачки са все пак, никакви компромиси.

            Коментар


            • До: Лифт на ЛР Диско

              Спирачни маркучи прави колегата Wildrovers от Момин Сбор. Може даже да избереш цвят според цвета на автомобила! Не е майтап!
              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

              Коментар


              • До: Лифт на ЛР Диско

                Как прави? В гаража ли? После ако стане някоя беля? Не е ли по-правилно фабрични? За спирачки става въпрос, не за пера за чистачки

                Коментар


                • До: Лифт на ЛР Диско

                  Аз знам едни момчета в Габрово, при които от 6-7 години, когато закъсам поръчвам спирчни и хидравлични маркучи за камиони, правят ми ги за един ден, последно ми направиха маркуч за хидравлика, която вдига гондола (тоест много високо налягане) и няма никакви проблеми досега.
                  Discovery I, 300 TDI

                  Коментар


                  • До: Лифт на ЛР Диско

                    Ами то правенето не е кой знае каква философия - трябва да имаш подходящите материали и инструмент - Christopher Thomas ги има.
                    Междувпрочем аз съм с правен маркуч за високото налягане на хидравликата от три-четири години и досега да чукна на дърво - проблеми няма. Правиха ми го в една фирма, която с това си се занимава в гр.Горна Оряховица. Предполагам, че ако имаха подходящ маркуч с метална оплетка, щяха да ми направят и спирачките.
                    Всеки си преценява - аз вярвам на Chris и като ми се наложи ще ми ги прави той.
                    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                    Коментар


                    • До: Лифт на ЛР Диско

                      Е тия явно имат база и опит.

                      Коментар


                      • До: Лифт на ЛР Диско

                        Е то това с маркучите не е голяма философия. Самите маркучи се купуват оразмерени за конкретни налягания. Остава да има се запресоват накрайници, което с подходящата машинка не е сложно. И качеството не зависи от това дали го правиш в гаража си или в някое цехче в Чешир, например.
                        Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                        Коментар


                        • До: Лифт на ЛР Диско

                          Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
                          Едно не ми стана ясно сега.Като вече съм с Pro Comp2", трябва ли да слагам ограничителни тампони или колани...
                          По принцип - когато пружината и амортесьора са комплект за примерно 2", ограничителни колани трябват толкова колкото и за стандартно окачване. В този комплект пружина и амортесьор са с еднакви параметри - колкото се сгъва пружината - толкова и ама, колкото се разгъва пружината - толкова и ама. В момента в който пружината тръгне да се вади от чашката, крайно-разгънатия ам спира разгъването.
                          Противоударните тампони се удължават с цел да спират крайното сгъване, преди ама да го спре. Растоянието тампон - мост най добре се мери при монтирани амове, без пружини - моста ляга на амовете. Малко преди това лягане трябва да се спре с тампоните.
                          Колани се монтират на цял мост при скоростно каране по пресечен терен. При скок окачването рязко се разгъва и моста с цялата си маса увисва на амовете с удар, и за да не ги скъса - колани.
                          Обаче, всичкото това само по принцип. С цел по добро поведение извън асвалта се правят отклонения от принципите и може да бъде "според зависи".

                          Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                          А спирачните маркучи налага ли се да се удължават ?...
                          Ами смятай сам - примерно 5см. вдигане на рамата над моста. Маркуча е между рамата и моста.

                          Коментар


                          • До: Лифт на ЛР Диско

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение


                            Ами смятай сам - примерно 5см. вдигане на рамата над моста. Маркуча е между рамата и моста.
                            Да бе , Андро , ама има и кит без удължени маркучи. Ако вземеш него също се предполага че е сметнат , нали е ''кит'' , затова питам дали става и без удължаване , иначе ми е ясна геометрията.

                            Коментар


                            • До: Лифт на ЛР Диско

                              Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                              Да бе , Андро , ама има и кит без удължени маркучи. Ако вземеш него също се предполага че е сметнат , нали е ''кит'' , затова питам дали става и без удължаване , иначе ми е ясна геометрията.
                              Имах в предвид да легнеш отдолу и да огледаш има ли ги тия 5см. аванс и от къде могат да дойдат.

                              Коментар


                              • До: Лифт на ЛР Диско

                                Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                                Да бе , Андро , ама има и кит без удължени маркучи. Ако вземеш него също се предполага че е сметнат , нали е ''кит'' , затова питам дали става и без удължаване , иначе ми е ясна геометрията.
                                Недей да приемаш за дадено, че всичко е сметнато, защото доста често не е. Най-лесното е да се вдигне колата и да се види какво става с маркучите при максимално разгъване на окачването.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X