Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да сложа или да не сложа / 2"/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да сложа или да не сложа / 2"/

    С ясното съзнание, че темата е доста тъпа / в случая/, се борих със себе си 2 дни, но накрая победих срещу "Аз'-ът и я пускам.
    Та става въпрос /съвсем прозаичен/ за смяна на пружини и амортисьори. Явно старите заминават от прекомерна употреба по Непредназначение - яко претоварване и каране по черно със 70-80км/ч. Досега съм сменял само ам-ове - предни и задни, но без пружини.
    И сега се чудя - стандартни или +2". Гледам китовете в нета са на много добри цени. Не смятам да вдигам с гуми, защото багажникът ми е в една равнина и ще стана като в реклама на Дачия. Колата е Дискавъри 1 прим - без стабилизираща щанга на задния мост и се чудя струва ли си "+" окачване само за носимост и ще стане ли много нестабилно мулето.
    Въпросът ми е най-вече към Яро, Чико и Лазар, но ще се радвам на всякакви постове, включително и саркастични.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

  • #2
    До: Да сложа или да не сложа / 2"/

    Цецо, имайки предвид къде караш - сложи . Нали знаеш - на чужд гръб и сто тояги са малко.

    Той и Лазар няма стабилизиращи щанги, а и ти не караш бързо ... поне по асфалт.

    То си зависи от това къде предимно я ползваш. Аз например не бих направил компромис със стабилността на асфалт особено при завои.
    Последно редактирано от qboby; 11-05-08, 23:38.
    ---------------------
    Шофирайте разумно!
    [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

    Коментар


    • #3
      До: Да сложа или да не сложа / 2"/

      Заслужава си, слагай. Нестабилността при теб няма да е толкова осезаема, колкото при мен, защото имаш стабилизиращи щанги. Освен това не съм сигурен, че няма да сложиш и по-големи гуми.

      Коментар


      • #4
        До: Да сложа или да не сложа / 2"/

        Слагай, при мен е много по-добре!

        Замислям да махна предната стабилизираща щанга...

        То не друго, но Диско дето да не е клекнало заводското окачване аз не съм виждал...

        Коментар


        • #5
          До: Да сложа или да не сложа / 2"/

          Колега не съм карал дори не съм се качвал на Английски джип но съветвам те слагай лифт )

          Лифта винаги е гот и секси ако не друго, а щом можеш да си го позволиш, какво чакаш

          А за щангите не знам, ако си на пружини или меко окачване не бих ги махнал, аз сега карам без предна и задна ама аз съм с доста твърдо окачване и пак си е лодка, не много зле но си е кофти и при това не карам бързо, над 100-120 си е много опасно според мен без ст. шанги и с лифт!

          Успех!
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            До: Да сложа или да не сложа / 2"/

            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
            Заслужава си, слагай. Нестабилността при теб няма да е толкова осезаема, колкото при мен, защото имаш стабилизиращи щанги. Освен това не съм сигурен, че няма да сложиш и по-големи гуми.
            Как реши, че имам стабилизираща щанга незнам. НЕма /отзад/. Относно скоростта-при 130 с тези гуми се получава минимум 136 км/ч. На Тракия като задмина ТИР, 2 минути не мога да влезна в магистралата / летя наоколо/. Няма Тракшън, няма контрол. Каквото сабя покаже / не съм хазартен тип/. За гумите-незнам кога ще яхна метлата. Както казва V93 мнението ми е в процес на естествен тунинг.
            Тук е момента да спомена, че ме налегнаха тривиални проблеми-вакуум помпа.
            Досега не съм имал проблем със спирачки на никоя кола, / а съм карал доста/.
            Цена в Трейдкар - 700. Цитат: "нямаме кит, не се предлага от ЛР, и не е сполучлив - много несъстоятелни и противоречащи си твърдения.
            Май скоро 2-та инча ще ги взема покрай куп други неща.
            Засилвам се.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #7
              До: Да сложа или да не сложа / 2"/

              Е, поне отпред имаш щанга и със сигурност е по-стабилно от мойто.

              Помпата е 134 Е в Падок.

              Коментар


              • #8
                До: Да сложа или да не сложа / 2"/

                1. Какво означава with/without winch и какво общо има лебедка /ако е това/ с пружини и амортисьори.
                2. При ползване на 2" лифт / кит/ нужна ли е друга интервенция освен замяната. Прави ли се нещо при променени ъгли на карданите и т.н.
                3. Как да вържа в Падокс артикулните номера на частите с абревиатурата на модификацията на джипа - нещо не намирам общо с номера на рамата.
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #9
                  До: Да сложа или да не сложа / 2"/

                  Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                  1. Какво означава with/without winch и какво общо има лебедка /ако е това/ с пружини и амортисьори.
                  Общото на лебедката с окачването е това, че когато сложиш лебедка, в същност слагаш най-отпред на колата едни 50-60 кг (лебедката + конструкцията, на която е монтирана). Тези килограми, разположени пред предния мост, няма начин да не оказват влияние на работата на окачването.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Да сложа или да не сложа / 2"/

                    За 1 е точно така. За 2, Не няма нужда от друго освен замяна на пружини и амортесьори/+тампони на носачите ако им е дошло времето/, а за 3 Да част от номерата не отговарят.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Да сложа или да не сложа / 2"/

                      Цецо, хайде какво стана? Умряхме от любопитство. Сложи ли или не сложи /2"/...?
                      ---------------------
                      Шофирайте разумно!
                      [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Да сложа или да не сложа / 2"/

                        Тази седмица поръчваме кита. Очакван пуск - след 10-тина дни.
                        А преди тях пак ще купувам гуми. Бриджстоун Дюлър АТ -/някой беше с такива на годишнината/
                        Отзиви, инфо?? , щото не съм ги купил още и мога да сменя избора.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Да сложа или да не сложа / 2"/

                          Аз се чудя дали да не продам моя TJM и да мина на Триал Мастър...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Да сложа или да не сложа / 2"/

                            Насов, аз съм с Ловелс, но поради технологичен проблем на носача отзад скъсах един от задните амортисьори и ги смених с Трайл Мастер. Колегите видяха на какви натоварвания ги подложих на Копривщица, и въпреки, че конструктивния дефект не беше отстранен тогава и амортисьорите бяха с един размер по къси от стандартните, те нямат дори драскотина. Вече се кълна в Трайл Мастер. Определено е по-здраво от Ловелс, поне амортисьорите. Но работните коне на Турбозмея, 2 Дискота и 2 Дифендъра са с ТJM и той също е възхитен от него. А колите се карат като служебни на тежък терен. Та в твоя случа май въпроса е дали да смениш хубавото окачване с друго хубаво окачване.
                            П.П. вече съм с правилните амортисьори и отстранен проблем
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #15
                              До: Да сложа или да не сложа / 2"/

                              Ами да, то ако ще го сменям сега трябва да е, дорде не е много каран и става за продан

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X