Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

    Добре де, така и не разбрах, туй "буге" за кво е ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

      Бая са го мислили...

      Нарисуваш си моста слагаш отляво и отдясно по две пружини (традиционно меки при Ровър). След това слагаш и централната точка на А рамото. Сега при липса на богето и имаш неравности купето се накланя, а ако има кой да "натиска/държи" средната точка (Арамото) вече моста ще се опитва да се върти около нея и купето ще опитва да сто хоризонтално. Отделно то поема голяма част от товара при около 60% от хода.

      С две думи набили са трета пружина с променлива функция.

      Официалната версия е че служи за поддържане на нивото при натоварено положение.

      Коментар


      • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

        Благодаря ! Сега си пускам още едно кафе да го осмисля докато се опитвам да осмислям и гагичизмите в другата тема.

        ... а най-меките от традиционните пружини ползвам от три години, лошото е, че станаха прекалено традиционни та сега мисля да си поръчам по мои сметки в Кърнаре.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

          Имай предвид че Роувър правят над 40 вида различни заводски пружини, би трябвало да си намериш безпроблем каквито ти трябват и цената е около транспорта до Крън...

          Само за бърза справка

          www.red90.ca/rovers/springinfo.html

          Коментар


          • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

            Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
            Имай предвид че Роувър правят над 40 вида различни заводски пружини, би трябвало да си намериш безпроблем каквито ти трябват и цената е около транспорта до Крън...

            Само за бърза справка

            www.red90.ca/rovers/springinfo.html
            Е как мислиш, че съм намерил това което ми трябва ?!

            Отзад съм с Bearmach 4306, но омекнаха, а и не е баш това което искам.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

              Да върнем темата към този "Рейндж" - Намерен е малък резервоар който да пасне между калника и рамата отзад, свалям еконтското стреч фолио, развивам капаката и греда - слоеста ръжда с люспи в резервоара,
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06446.JPG
Прегледи:1
Размер:58.4 КБ
ID:5791375
              такова няма да монтирам в този вид.
              Бавно, но сигурно ми пределява.....
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                Ръжда се чисти елементарно.
                Ако не се сетиш с какво до утре ще ти кажа
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                  Да я върнем.

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Да върнем темата към този "Рейндж" - Намерен е малък резервоар който да пасне между калника и рамата отзад, свалям еконтското стреч фолио, развивам капаката и греда - слоеста ръжда с люспи в резервоара,
                  [ATTACH=CONFIG]959818[/ATTACH]
                  такова няма да монтирам в този вид.
                  Бавно, но сигурно ми пределява.....
                  Така и така не е спешно, що не го поцинковате ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Ръжда се чисти елементарно. Ако не се сетиш с какво до утре ще ти кажа
                    На колко лева монтьорски час да го сметна? Имам кредит за съседния имот да изплащам и времето ми за глезене рЕзко намаля.....което не значи, че всичко върви по вода, както казах греда след греда. Слагам нови дискове, че старите са с 30% по-тънки, нови накладки и гмъц новите пружинки и щифтове са по-големи, не е болка за умиране, слагам старите но ужасно ме нервира, иебем ти "бритпартс" "ментекс" да и све по списку
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06455.JPG
Прегледи:1
Размер:50.6 КБ
ID:5791394
                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Така и така не е спешно, що не го поцинковате ?
                    Марин си решава, парите са си негови
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                      Ба, не мога да ценообазувам вместо теб.
                      Отделно както е известно от вица за корабния двигател и чукчето - ноу-хау-то е скъпото

                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                        Не знам колко е голям резервоара, но ако в София няма кой, Е къдЯ е Радомир.

                        P.S. Понеже и аз трябва да решавам подобен проблем, ако пак ще е метален искам да го поцинковам, и за да не го пращам насам-натам, ще се обадя да питам, дали може да го занеса, да изчакам да го направят, и да си го взема.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                          Досега не съм открил място където да свършат поцинковане на резервоар. Ако някой намери да се обади
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                            Какво поДцинковане ви подгони. Топлата вода е открита. Намирате туба за бензин от Вермахта и гледате как се прави.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                              Досега не съм открил място където да свършат поцинковане на резервоар. Ако някой намери да се обади
                              Четох някъде по темите, че някой го беше правил в Радомир.
                              В София не знам дали има вани като за 80л. резервоар, но за малкия който е при Дедо може и да се намерят.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                                На колко лева монтьорски час да го сметна? Имам кредит за съседния имот да изплащам и времето ми за глезене рЕзко намаля.....което не значи, че всичко върви по вода, както казах греда след греда. Слагам нови дискове, че старите са с 30% по-тънки, нови накладки и гмъц новите пружинки и щифтове са по-големи, не е болка за умиране, слагам старите но ужасно ме нервира, иебем ти "бритпартс" "ментекс" да и све по списку
                                [ATTACH=CONFIG]959855[/ATTACH]


                                Марин си решава, парите са си негови
                                На пръв поглед - някой е слагал невентилирани дискове, а са купени за вентилирани.
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X