Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

    Джо,

    Сега вече се бъзикам ама не съвсем.

    Като толкова държиш на В8 направо един LS заедно с кутия около 4к долара в щатите и едно пале за транспорта. Сравнително лесно се прави преход между роувърска раздатка и кутията

    Прекрасен летен проект

    После вече имаш база да си играеш на каквото искаш

    П.С. даже бързо търсене намира прилични оферти и в Европа
    Последно редактирано от manta2005; 01-06-18, 14:38.

    Коментар


    • #92
      От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

      Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
      Джо,

      Сега вече се бъзикам ама не съвсем.

      Като толкова държиш на В8 направо един LS заедно с кутия около 4к долара в щатите и едно пале за транспорта. Сравнително лесно се прави преход между роувърска раздатка и кутията

      Прекрасен летен проект

      После вече имаш база да си играеш на каквото искаш
      В момента ми се налага да се занимавам с тунинг по мен, та всичко друго е в графа "бъдещи творчески планове", но пък имам време да си отговоря на много въпроси и да изчистя концепция за нещо интересно V8 за возене.

      ... иначе, на който му е зор, пазара е пълен с със секви лъскави пластмасови кенефи в които веднага можеш да скочиш, според парите разбира се.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #93
        От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

        Първо, с уговорката, че ако колегата пуснал темата има нещо против, че му я ползвам, да каже, та да преместим дискусията някъде другаде.
        ...

        Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
        Джо,

        Сега вече се бъзикам ама не съвсем.

        Като толкова държиш на В8 направо един LS заедно с кутия около 4к долара в щатите и едно пале за транспорта. Сравнително лесно се прави преход между роувърска раздатка и кутията

        Прекрасен летен проект

        После вече имаш база да си играеш на каквото искаш

        П.С. даже бързо търсене намира прилични оферти и в Европа
        С уговорката, че не познавам материята в детайли, би ли ме осветлил относно LS, от какво е и с коя кутия е, та и да почета ?
        ... и още нещо, предпочитам агрегати за ремонт, за да знам какво има вътре и как е сложено, особено когато става въпрос за дърти такива които във времето са минали през незнаен брой и вид майсторски ръце, та варианта "перфектен за директен монтаж" не ме интересува.
        Каквото и да правя трябва да ми мине пред очите, а където е възможно и през ръцете.

        От вчера по-сериозно се замислих по темата, като е ясно, че концепцията за мотора и кутията има да се изчиства.
        Това което изначало ме притеснява е асфалтовото возене с цял преден мост, което ми се вижда излишно, но мисля, че с четири въздушни възглавници и амове от Филчев нещата ще си дойдат на мястото.

        P.S. Ако се заинтересувам по-сериозно от проекта, не пречи да се оглеждам за бензинов Класик в състояние което ме устройва, пък дори и нещо да се обърка във времето, предполагам, че се ще мога да го продам.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #94
          От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          би ли ме осветлил относно LS, от какво е .
          Джен(д)ерал мотърски V8, зависи от кубатурата се слага на какво ли не (вкл. на Близнаците на "Кърлежа"). Има богат афтермаркет благини за тюнинг ....
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #95
            От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            Джен(д)ерал мотърски V8, зависи от кубатурата се слага на какво ли не (вкл. на Близнаците на "Кърлежа"). Има богат афтермаркет благини за тюнинг ....
            Ми аз сега почетох за Роверите и, ако това е 4.6, друго разправят, ама ше има още четене, де.

            ... нещо не мога да намеря никой за кафе в момента, та да зема да се разходя до теб лиии ... ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #96
              От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

              От Ровърски 4,6 с набити Сливенски ризи става чудесен и безпроблемен агрегат. Освен това отпада драмата с камбани, съединители и прочее уйдурми. Мое си мнение де.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #97
                От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                От Ровърски 4,6 с набити Сливенски ризи става чудесен и безпроблемен агрегат. Освен това отпада драмата с камбани, съединители и прочее уйдурми. Мое си мнение де.
                ... аз точно щях да попитам, 4.6 не беше ли този дето му излизаха ризите, но вече ми отговори.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #98
                  От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                  Джо спокойно всичко различно от 3.5 му излизат ризите с тази разлика че на 4.6 не падат но това към днешна дата е голяма рядкост.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                    Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                    Джо спокойно всичко различно от 3.5 му излизат ризите с тази разлика че на 4.6 не падат но това към днешна дата е голяма рядкост.
                    Може ли да те помоля за насоки към някои образователни теми за пипване на 4.6, като може и на лично, да не прекаляваме с цапането на темата ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                      СПАМ/ОФТОПИК: Па некой да знае как се задвижва механична бензинова помпа...требе да я помпа разпределителния вал или нещо около него?

                      Коментар


                      • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                        Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                        да знае как се задвижва механична бензинова помпа...
                        ...гърбица на разпределителния вал най-често.
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                          сега сглобявам...разпределителния вал само веригата ли го държи на място

                          Коментар


                          • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                            Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                            сега сглобявам...разпределителния вал само веригата ли го държи на място
                            По спомен да и капака отпред.


                            ......да продължим с централната фигура.
                            Както каза Марин единият болт явно завършва във водната система. При първоначалното сглобяване (от сух) локтайдът очевидно е херметизирал сглобката и не съм имал пролем, после при бързата смяна на водната помпа резбата е била мокра и очевидно не е херметизирала, микрокамерката нагледно показва мокрия цилиндър, другия отвор е глух.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:1
Размер:40.6 КБ
ID:5790368Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 001.jpg
Прегледи:1
Размер:26.1 КБ
ID:5790367

                            След подсушаване и силикон проблема е решен.......НО

                            Ако имаме ябълковиден болт от стомана, затваряща го капачка от стомана и легло отдолу от пластмаса, някой който по си спомня математиката ще помогне ли колко комбинации може да направим между трите нови части и трите стари в търсене на най-доброто - защото аз виждам към 3 десети разлика и за мен е много
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06438.JPG
Прегледи:1
Размер:46.1 КБ
ID:5790365Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06439.JPG
Прегледи:1
Размер:42.9 КБ
ID:5790366
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                              знам че пак офф-топик, но ще преместя в нова тема.

                              Уж нещо маркирах буталата 1,2 и т.н, но сега нещо не излиза сметката.

                              Има 3 признака/особености на всеки комплект биела-бутало

                              1.Изпъкнатина/бибина на биелата
                              2.отвор/пръскалка в биелния лагер
                              3. мркировка А на буталото

                              Манюъла казва
                              -стреклата по буталото трябва да сочи напред по двигателя (тука има буква А)
                              -бибините по биелите трябва да са една срещу друга на всяка двойка бутала с обща шйика
                              -пръскалките да са насочени към разпределителния вал

                              Ма по тия признаци не мога да комбинирам 4 леви и 4 десни бутала...нещо трябва да отпадне от уравнението...като най-вероятно ще е маркировката на буталото....щото имали деаксаж 0,5мм , което ми се види мизерно малко

                              Мнения?!?!?

                              Коментар


                              • От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                                Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                                знам че пак офф-топик,
                                Бъцките на 2468 напред на 1357 срещу тях, няма леви и гиЬови при биелите, све са еднакви - това по "Хайнес" (моя мануел)
                                (това е кофе)
                                П.П. Както по-горе си видял за да направя "Бугето" по моите си стандарти си играх половин ден да комбинирам нови и стари части за 3 десети луфт ( усещах го и на ръка ). Предполагам, че "колега" яко би напълнил с грес и да върви, това го пиша за да ти кажа, че не винаги ми оставят сили и време да гледам и да отговарям на всичко във форума, за това за въпроси звънкай.
                                Последно редактирано от дядо владо; 08-06-18, 10:52.
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X