Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

    Малко новини и в тази тема - първо подкарване на джипа, задния мост показва характер и загатва борба за независимост.
    Имаше и лек инцидент колкото за против уроки но няма да навлизаме в подробности тук
    Сместа е изключително богата, сипах един флакон добавка за почистване на дюзи на Бардал, като поработи и позагря като че ли се подобри малко положението.
    Махнахме останките от метана (плочка, кихалка) и почистихме дебитомера и вярвам че това не се отрази зле.
    Има допълнителна ел. перка - може би тази за климатика, която работеше през цялото време, а иначе виското май е позаминало.
    Ще сваляме бутилките на метана - няма ли някой мераклия преди да идат в Надин?
    Ориентираме се към монтаж на газта, в началото на идната седмица ще взема изпарител и бутилки, ще видим как ще потръгне.
    Хода на съединителя е около 1мм от пода - чисто нов съедините и всякви джвъчки по механизма, нови и 2те помпи - въздух ли ще е, какво ще е, всякакви предположения и препоръки са добре дошли.

    Поздрави!

    Коментар


    • #47
      От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

      Помпи и ще се обезвъздуши сам.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #48
        От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

        Така и стана Екстра е сега.
        Поздрави!

        Коментар


        • #49
          От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

          Първоначално публикуван от marinRRC Преглед на мнение
          Ще сваляме бутилките на метана
          Вирна дупИ,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06398.JPG
Прегледи:1
Размер:78.9 КБ
ID:5787622 бутилките свалени размерите приблизителни....
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #50
            От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

            Супер промоция за метан-маниаци - всичкото това желязо за 100лв! Червените бутилки са Фабер, другите са нещо друго, червените са по 40л, черните по 30л.Някой да ги взема моля че иначе занимавка да ги караме на скрап и тн По темата за джипа - замъкнахме вече цялата газ на място, 2 бутилки (40 и 35л) които трябва да застанат на мястото на бензиновия резервоар, изпарител БРЦ 140кВ, БРЦ Блос смесител, тръби ала бала - всичко ново новеничко. Ще се ползва копчето и окабеляването от метана (пак БРЦ).Нов шарнир за А-рамото на задния мост (ако не се лъжа това е закрепването на 5-тия амортисьор БОГЕ който е отделна тема сам по себе си?). Нова глава от "мъжки кон" (с рога) за гаража на дядо Владо.И сега чака ред всичкото това чудо. Междувременно съм му подготвил и обувки, но да тръгне първо като хората, пък ще го обуем Поздрави на всички!

            Коментар


            • #51
              От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

              Първоначално публикуван от marinRRC Преглед на мнение
              Супер промоция за метан-маниаци - всичкото това желязо за 100лв!
              ....бутилките заминаха
              Следва въпрос - това парче желязо как се ремонтира?
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06404.JPG
Прегледи:1
Размер:73.8 КБ
ID:5788238
              Това в зеленото кръгче - ясно избива се някак си , ама другите в червеното похлопват и се върти цена МЯУ за нов
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #52
                От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                Ето и тук може да е интересно за някой друг:

                https://www.youtube.com/watch?v=b48C6kU_cjM

                Така като го гледам и почвам да се чудя шарнира дето донесох верния ли е? Тия в червеното трябва да ги търся...
                И бездруго трябва да поръчам водна помпа, виско, маркучите на парното, и дали нямаше още нещо.

                Коментар


                • #53
                  От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                  Ето и диаграмата с частите, вече знам какво трябва да се поръчва:
                  http://www.roverparts.com.au/self_le..._rover_classic

                  Коментар


                  • #54
                    От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                    А как смяташ да решиш проблема с най-важния елемент (1)?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                      Елемент 1 си работи, няма проблем с него (надявам се!) Джипа беше хоризонтален и с няколкостотин кг метанови бутилки, и без тях пак се хоризонтира успешно.
                      Последно редактирано от marinRRC; 06-05-18, 23:03.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                        Първоначално публикуван от marinRRC Преглед на мнение
                        Елемент 1 си работи, няма проблем с него (надявам се!) Джипа беше хоризонтален и с няколкостотин кг метанови бутилки, и без тях пак се хоризонтира успешно.
                        Този елемент е мистерия, никога не съм виждал работещ такъв и дори не знам как работи. Дано твоя да е наред.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                          Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                          Този елемент е мистерия, никога не съм виждал работещ такъв и дори не знам как работи. Дано твоя да е наред.
                          И аз не съм виждал работещ. Отдавна се каня да нападна едно с флекса, че ми е интесно какви авточасти има вътре.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                            Понеделник - почивен ден (или почти).
                            Поради наличие на "дот ноу" малко "ноу хау" събрано по трудния начин
                            Как работи това синьото и аз нямам идея, но понеже и никой не можа да ми отговори как се сваля от колата, споделям опит.
                            Два болта (за ключ 19) отделят централния шарнир от двете части на "А рамото".
                            Горния край се сваля от гредата като се отвият 4 болта с ключе 9/16"
                            Долния може като се махне шплента и се развие гайка (ключе 30) . Трябва малко обаче да се спусне моста за да се освободи напрежението.
                            Горния и долния ябълковидни болтове се развиват от тялото на "нещото" с ключе 16 като контра на долното е 19 на горното 24.
                            След отделяне достъп до самия ябълковиден болт е с развиване на гайка (ключе 45)
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06409.JPG
Прегледи:1
Размер:91.4 КБ
ID:5788292
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #59
                              От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                              Бях пратил на Дядо колекция описания на Боге-то. Накратко - това е самонивелиращ амортисьор. Когато се натовари колата, от допълнителния натиск и клатенето, той се разпъва и връща височината на задницата до нормалното ниво. Като разтовариш - пак след малко каране - се спуска и възстановява нивото. Нивомат, без датчици и глупости.
                              Този амортисьор позволява използването на меките пружини без да кляка колата. Има доста писано по чуждите форуми, и на мен ми беше интересно как е реализирано, има и доста плюсове. Минуса е че няма нови такива, и когато е имало са били сериозна сума Иначе - рециклират се, според мен който може да рециклира обикновени амортисьори, трябва да може и тези. Ако някой има такъв свален може да пробваме да видим какво има вътре и как да се върне към живота.
                              Поръчах му шарнирчетата отгоре и отдолу, както и големия маншон. Малкия не се предлага та ще караме със стария.
                              Поздрави на всички

                              Коментар


                              • #60
                                От: Range Rover Classic 3.5 V8 - нова придобивка и тема за нея

                                След като ми стана итнересно за този елемент и се поразрових, точно това чудо водело до доста сериозни проблеми в управлението, Ленд Ровър са понесли доста сериозна вреда от дела поради тези проблеми и в последствие този елемент е отстранен в по късните версий на Рейнджа, за това и елемента е направо неоткриваем.
                                Има комплекти за подмяна на целия елемент, но не успях да открия работещи линкове със снимки с какво се подменя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X