Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

    Така си е колеги, звука остана и е съвсем същия. След като от сервиза ми казаха, че във вала няма набита втулка или лагер, не останаха много възможности. Сега от вас разбирам за наличието и.

    Коментар


    • #32
      От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

      Виж сега, втулката няма как да се изпари от там. Ако не е във вала, трябва да се намира из цялата камбана под формата на месингови стружки. Лошото е, че пак ще трябва да се дадат едни пари за сваляне на СК, щото някой не е знаел какво прави, ама за това пък убедено ви е написал сметка - и като знам горе-долу цените на изброените части, сте дали към 1700 лева за работа, което е малко пресилено, с оглед на демонстрираните познания и крайния резултат.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #33
        От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

        Колега Василев, би ли казал поне кой сервиз се е занимавал с Диското на човека, да знаем да не си водим там джипките! А относно каде да я заведеш, подкрепям Петър Петракиев, няма да съжалява човека!!!

        Коментар


        • #34
          От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

          shapiro, разбира се, че ще кажа кой е сервиза, но нека преди това се установи точния проблем. Не искам да повярвам, че професионалисти могат да допуснат толкова елементарна грешка. Ще се опитам да ви направя и разбивка на цените за труд и части. Нека не избързваме със заключенията.

          На targa изпратих ЛС с молба да ми даде телефона или адреса си и сега чакам отговор. Не съм сигурен дали е получил съобщението, защото малко трудно се оправям с форума. Ако някой може да помогне с координати, нека каже тук или на ЛС как да го намеря.

          Коментар


          • #35
            От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

            Таргов - 0898 50 23 80.

            Коментар


            • #36
              От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

              Andro 160, много ти благодаря!

              Коментар


              • #37
                От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                Явно сте плащачи! Тарга събуди се де!
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                  Събудих се бре, що викаш? Чухме се с човека, утре ще го гледам.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                    Колега пиши за проблема от какво е , че и аз имам такова стържене.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                      Преди малко го поразходих, че не се появява постоянно. Всички признаци на втулка. Ще го отварям другата седмица, че много задачи.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #41
                        Въпрос относно съединител на LR Discovery II

                        Здравейте!
                        Колата е LR Discovery II с мотор 2.5 tds. Питането ми е дали при смяна на пълен комплект съединител, феродовият диск може да се обърне и това да даде неприятни последствия след 1 година експлоатация, а не веднага след ремонта, като последствията са трудно влизане на скоростите. В момента нямам комплект съединител пред мен, за да погледна дали главинката от едната страна на феродовият диск може да се прибере в маховика, но според скици ми се струва, че е невъзможно. По мое мнение дори феродовият диск да бъде обърнат при монтажа това ще се отрази веднага, а не след една година.
                        Ако някой познава по-подробно автомобилът ще се радвам да сподели мнение. Благодаря предварително!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос относно съединител на LR Discovery II

                          Mалко трудна работа да намериш някой да е обърнал диска, да е карал една година и да се е сетил, че е обърнат. По принцип, когато е възможно диска да се обърне има белег "top". Ходи в магазин за ЛР и виж за какво става въпрос, ама едва ли ...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос относно съединител на LR Discovery II

                            Първоначално публикуван от Стефан Владимиров Преглед на мнение
                            Здравейте!
                            Колата е LR Discovery II с мотор 2.5 tds. Питането ми е дали при смяна на пълен комплект съединител, феродовият диск може да се обърне и това да даде неприятни последствия след 1 година експлоатация, а не веднага след ремонта, като последствията са трудно влизане на скоростите. В момента нямам комплект съединител пред мен, за да погледна дали главинката от едната страна на феродовият диск може да се прибере в маховика, но според скици ми се струва, че е невъзможно. По мое мнение дори феродовият диск да бъде обърнат при монтажа това ще се отрази веднага, а не след една година.
                            Ако някой познава по-подробно автомобилът ще се радвам да сподели мнение. Благодаря предварително!
                            Пак някой си е оставил ръцете.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпрос относно съединител на LR Discovery II

                              На същото мнение съм, просто насреща ми се твърди, че има грешка при монтажа на съединителя. Що се отнася за маркировката "top" този съединител нямаше такава, но дори монтажа да е объркан по невнимание, колата нямаше да се движи една година в тежки условия и чак тогава да прояви симптоми. Според информазция в мрежата при обърнат феродов диск, задна скорост влиза много трудно или въобще не влиза, като в някои случаи има проблеми с включването на първа и втора. Същите са и симптомите при повреда във втората (slave) помпа на съединителя. В понеделник ще имам на разположение феродо и демпфер за този монтор, за да проверя дали главинката на феродото може да влезе в демпфера, което по чертежи на съединителите е невъзможно. За информация монтираният съединител е Britpart.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпрос относно съединител на LR Discovery II

                                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                                Mалко трудна работа да намериш някой да е обърнал диска, да е карал една година и да се е сетил, че е обърнат. По принцип, когато е възможно диска да се обърне има белег "top". Ходи в магазин за ЛР и виж за какво става въпрос, ама едва ли ...
                                На същото мнение съм, просто насреща ми се твърди, че има грешка при монтажа на съединителя. Що се отнася за маркировката "top" този съединител нямаше такава, но дори монтажа да е объркан по невнимание, колата нямаше да се движи една година в тежки условия и чак тогава да прояви симптоми. Според информазция в мрежата при обърнат феродов диск, задна скорост влиза много трудно или въобще не влиза, като в някои случаи има проблеми с включването на първа и втора. Същите са и симптомите при повреда във втората (slave) помпа на съединителя. В понеделник ще имам на разположение феродо и демпфер за този монтор, за да проверя дали главинката на феродото може да влезе в демпфера, което по чертежи на съединителите е невъзможно. За информация монтираният съединител е Britpart.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X