Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От дизел към бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: От дизел към бензин

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    Браво, и елате да е видим и .....
    Ще ги видим и двата звяра на полигона?! Как вързахте генерацията? Ние временно я вързахме на твърдо (заварка), но скоро ще слагаме мека връзка. Даже, в момента заварката има дупка и пука като форсираш. И дими отпред . Ама това е нищо. Важното е, че върви.
    Последно редактирано от Александър Белов; 11-05-10, 22:28.
    JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

    Манол Денев

    Коментар


    • #62
      До: От дизел към бензин

      И ние така,важното е че се движи,после ще го мислим.
      878511557

      Коментар


      • #63
        До: От дизел към бензин

        Да ви питам за дюзите ви: нови ли си взехте? Какъв разход ви дава, защото на нас ни е леко завишен и мислим, че е от тях.
        JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

        Манол Денев

        Коментар


        • #64
          До: От дизел към бензин

          Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
          Да ви питам за дюзите ви: нови ли си взехте? Какъв разход ви дава, защото на нас ни е леко завишен и мислим, че е от тях.
          Старите,....още върви само на газ
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #65
            До: От дизел към бензин

            Пушим черно от две места- като минем и всичко вехне, ама това ще попремине с времето, надявам се.
            Сипах оня ден 10 литра и оставих да потрака да се прочисти и след половин час на място работа изгасна, нямаше капка бензин. Сипах вчера за 50 лв 22 литра след 18 км светна лампата. Шок и ужас. Майсторът който смени двигателя казва – сигурно са дюзи, разшлякани, не пръскат а текат, зарад туй харчи. Логично ми е, но звъннах тук – там по хора, дето се занимават с коли – един вика свещи и кабели да съм сменял, дюзите не можели да правят чак такава беля. Друг казва че е от некъв регулиращ клапан на рейката, дето правел налягане, каквото и да значи това (не разбирам чак толкова, че да знам какво е това) или неправилно вързани вакууми и въздуси. (между другото майстора ми каза, че ги е вързал малко по-артистично, ама нали му имам доверие….) Това в общи линии е драмата. То е ясно, че с това описание никой не може да даде диагноза, без да види на място, но сега се чудя кой да питам и при кого да ходя. Щото да сменям дюзи до безкрай втора употреба не е работа. А като ми изтресоха цена от 150 лв на дюза нови и щели да дойдат с поръчка след 10 дни направо блокирах. Ни да ги взема, ни да наема бензиновоз да кара след мен. Опуках кинтите, предвидени за проекта на това ниво.
            Та всяко мнение ще ми бъде добре дошло, за да реша какво да правя.
            JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

            Манол Денев

            Коментар


            • #66
              До: От дизел към бензин

              Разход над 100 на 100.

              Пуши черно, значи силно преобогатена смес. От какво - най-вероятно от артистично вързаните вакууми. Регулатора на налягане в рейката има извод, който трябва да е вързан към входящия колектор. Задачата на тоя регулатор е да поддържа постоянна разликата в наляганията на горивото и във входящия колектор. Разбирай - например ако във входащия колектор имаме 0 атмосфери, (това е при пълна газ) налягането на горивото се поддуржа на 2 атмосфери (примерно). Ако в колектора е -0.8 атмосфери (това при напълно отпуснат педал), налягането на горивото се поддържа на 1.2 атмосфери.

              Регулатора е крайно просто и надеждно устройство. Мембранка с пружинка. Не че е невъзможно да се развали, но се случва рядко, пък и лесно е диагностицира - налягането на горивото се мери с обикновен манометър.

              Може да е MAP сензор, или дебитомер (каквото от двете има). Може просто да не е вързан правилно, ама би трябвало да свети лампата за грешка тогава (ако е вързана).

              Може да е температурен датчик за температурата на антифриза и/или входящия въздух.

              В крайна сметка, може да е кажи-речи всичко. Пикаещи дюзи - също. Обикновено се тестватт се като се мери спадането на налягането в рейката след като се изгаси двигателя, или по-точно за колко време ще спадне, и до какво ниво.

              Но най-вероятната причина според мен са криво вързани маркучета за вакуума. EGR има ли? Ако да, просто го махнете и го запушете.

              Ако можеш щракни една снимка поне да добия представа с какво се бориш (в смисъл, количеството на маркучетата).

              Ще е полезно и ако успеете да намерите някаква литература за тоя двигател. Ако е читава поне пише какво и къде да се мери, и колко трябва да е.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                До: От дизел към бензин

                Проста работа - едната дюза е заклинила отворена, а другите работят. Тая, заклинилата, си дава разход на час.

                Коментар


                • #68
                  До: От дизел към бензин

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Проста работа - едната дюза е заклинила отворена, а другите работят. Тая, заклинилата, си дава разход на час.
                  Еми, слагат манометър на рейката, палят двигателя, гасят го, и гледат колко бързо пада налягането. Това е може би най-лесното нещо за диагностика.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    До: От дизел към бензин

                    Мерси за бързите отговори! Ще проверя нужните работи и ще кажа. Ще щракна и снимка на вакуумите по някое време.
                    JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                    Манол Денев

                    Коментар


                    • #70
                      До: От дизел към бензин

                      Общо взето, предполагам, че нищо не се разбира от тези снимки, но....




































                      JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                      Манол Денев

                      Коментар


                      • #71
                        До: От дизел към бензин

                        Погледа ми е на X само като гледам. Явно по снимки няма да стане. Поне аз не мога.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          До: От дизел към бензин

                          Мини на газ,наи лесно става.
                          Ела събота или неделя.
                          878511557

                          Коментар


                          • #73
                            До: От дизел към бензин

                            Едната част от шарените тръби са за вакумния дисконектор на предния мост, те не са в схемата....а гори много знам ли, за "L джетроник"-а съм чел че си има авариен режим, като не си намери някой датчик с нужните параметри, не се шашка, а тихомълком почва да лее бензин в цилиндрите и да те прибира от където и да си, стига компютъра и мотора да са здрави......ама как е а "Реникс"-а незнам .....но се опитай примерно да откачиш датчика за положението на дросел клапата и виж какво ще стане
                            П.П. А и "Чоко" ти е отговорил междувременно, т.е. идването за обмяна на опит е наложително
                            Последно редактирано от дядо владо; 13-05-10, 21:01. Причина: допълнение
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #74
                              До: От дизел към бензин

                              Как е графикът ви за неделя? Да се чуем ли предварително?
                              JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                              Манол Денев

                              Коментар


                              • #75
                                До: От дизел към бензин

                                Може да се чуем.
                                878511557

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X