Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Water in fuel жълта лампа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Привет !
    С леко преправяне , че беше една идея по-тънко главното тяло стана .
    Сега обаче идва следващия въпрос , за антифриза до сега винаги Hepu съм слагал на която и да е кола , но в момента майстора директно рече и отсече никакво Hepu .. та въпроса е какво да и сложа ?
    Доводи не даде защо никакво Hepu ... вика по-добре от кауфланд си купи явно нещо или вноса е развален или не знам ?
    Въпреки че имам Hepu и се чудя дали да не го бодна него ?
    Мнения ?
    Поздрави и приятна неделя !
    Димитров!

    Коментар


    • #47
      Карал съм с Hepu две коли, нямал съм никакви проблеми. Не знам майстора какво не му харесва, антифриз.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • DimitroffCRD
        DimitroffCRD коментира
        Редактиране на коментар
        Привет !
        И аз мисля да си остана на Hepu , за сега не съм имал драми .. пък и е от 1 година виси в гаража , така че е някоя стара пратка .
        Поздрави!
        Димитров!

    • #48
      Първоначално публикуван от DimitroffCRD Преглед на мнение
      Привет !
      С леко преправяне , че беше една идея по-тънко главното тяло стана .
      Сега обаче идва следващия въпрос , за антифриза до сега винаги Hepu съм слагал на която и да е кола , но в момента майстора директно рече и отсече никакво Hepu .. та въпроса е какво да и сложа ?
      Доводи не даде защо никакво Hepu ... вика по-добре от кауфланд си купи явно нещо или вноса е развален или не знам ?
      Въпреки че имам Hepu и се чудя дали да не го бодна него ?
      Мнения ?
      Поздрави и приятна неделя !
      Димитров!
      Addinol, Total, Cartechnic - органични. Не мисля, че има проблем с Hepu-то.
      Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
      Око за око, паста за зъби!
      Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

      Коментар


      • #49
        Привет !
        В крайна сметка пак сълзи , просто явно трябва да се поръча тая част , та закрепихме положението докато дойде до 3 седмици ..
        Поздрави!
        Димитров!

        Коментар


        • #50
          От къде сълзи?
          Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
          Око за око, паста за зъби!
          Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

          Коментар


          • DimitroffCRD
            DimitroffCRD коментира
            Редактиране на коментар
            Привет !
            Точно на снадката на алуминия към тръбичката ; тя е гумена и явно и тя е сдала багажа , но така или иначе пробвахме и с друга гумена тръбичка , та не стана и с нея и върнахме стара , докато дойде новата част . То стана една дълга и широка 😂. Гледам че са я пуснали оня ден пък дано дойде по-бързо .
            Поздрави !
            Димитров !

        • #51
          Привет !
          от “Чайна” не си играят дойде за две седмици , пълен комплект за 32 лева … прикачвам снимка като го сложим ще видим дали ще има пак капчици , за момента е изгубила 100 грама макс откакто е с homemade , накрайника .
          Поздрави !
          Димитров ! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1699270010443861.jpeg
Прегледи:337
Размер:481.5 КБ
ID:6942385

          Коментар


          • #52
            Привет !
            Лек ъпдейт , всичко е окей , явно просто е трябвало да се смени и цялата тръбичка на долу .
            Сменихме и една глезотия задната лайстна на бронята че беше счупена , тъй като звънях във Витоша Ауто да проверим дали е налична , първо ми казаха 3/4 седмици доставка и после едни скромни 500 лева
            Съответно я поръчахме от Rockauto , дойде за 6 дни цената беше драстично надолу .
            П.С колата се продава , качена е на обява ако някой прояви интерес , може да звънка 0878848949 .
            Поздрави!
            Димитров!
            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:393930328_375487958166426_541577571761241417_n.jpg Прегледи:0 Размер:376.0 КБ ID:6943610
            Последно редактирано от DimitroffCRD; 20-11-23, 13:50.

            Коментар


            • #53
              Привет !
              Някой има ли представа какви греди за багажник са подходящи за WK II , главно за ски багажни ще се ползват , него го имам стандартен е преди беше на Тюле греди ?
              Пуснах няколко запитвания по магазините и повечето не предлагат алуминиеви а само стоманени на безбожни цени ?
              Поздрави и весели празници !
              Димитров!

              Коментар


              • #54
                Първоначално публикуван от DimitroffCRD Преглед на мнение
                Привет !
                Някой има ли представа какви греди за багажник са подходящи за WK II , главно за ски багажни ще се ползват , него го имам стандартен е преди беше на Тюле греди ?
                Пуснах няколко запитвания по магазините и повечето не предлагат алуминиеви а само стоманени на безбожни цени ?
                Поздрави и весели празници !
                Димитров!
                имам едни излишни, универсални, алумин

                нещо такова
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bag.JPG
Прегледи:221
Размер:16.4 КБ
ID:6949387
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #55
                  Привет !
                  Да пусна лек ъпдейт след близо 55 - 60 хиляди километра и година и 3 месеца притежание , на прибиране от Враца преди 2 седмици , в движение се появи шум в мотора , без никакви индикации без абсолютно нищо , просто при подаване на леко газ да ускороя за включване в движението почна все едно да мели камъни от ляво , съответно авариини и спиране на едно място докато се чуя с майстора какво да предпиема , е направих си ексзкурзия с репатрак до Благоевград , а преди тръгване и сменихме маслото и всички филтри и нямаше абсолютно нищо в източеното масло , мал шанс ....
                  За момента не сме го отваряли има някакви приложения , но нещата отиват на към мотор .
                  Най-вероятно ще я пуснем за части тъй като цените на свалени мотори / до момента не съм срещал да продават мотор на джип да мога да го чуя поне , а бая се порових / са умопомрачителни в момента и няма никакъв смисъл да купя още някой гроб ...
                  П.С местя се в друг раздел скоро ще пусна една тема и там . Наздраве на желязото да е само , живи и здрави всички !
                  Поздрави лека и приятна вечер !
                  Димитров!

                  Коментар


                  • #56
                    Мотора не е предвиден да се прави ,няма никакви части за него. А не е като да не е проблемен. И да знаеш че има разлики в 241 и 250 коня ,не са заменяеми.
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • DimitroffCRD
                      DimitroffCRD коментира
                      Редактиране на коментар
                      Привет !
                      Да разбрахме почти нищо налично няма .. Нищо просто ще го оставим за части явно ...
                      Поздрави !
                      Димитров!

                  • #57
                    Само дето си продаде хубавото WK,тия новите WK2 са май само красиви(за дизелите става въпрос).Но както казва бай Ганьо-имал си пари бол дал си.

                    Коментар


                    • DimitroffCRD
                      DimitroffCRD коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ми нещо такова се получи , нищо желязо е , тотално я зачеркнах марката , преминах на нещо съвсем различно докато видя какво ще се случва с джипа .
                      Поздрави !
                      Димитров!

                  • #58
                    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                    Мотора не е предвиден да се прави ,няма никакви части за него. А не е като да не е проблемен. И да знаеш че има разлики в 241 и 250 коня ,не са заменяеми.
                    Колега може ли повече информация, аз съм с 241 просто ми е интересно къде е разликата. По американските форуми съм срещал че с 8 степенния автомат има повече случаи на счупен мотор от 5.

                    Коментар


                    • DimitroffCRD
                      DimitroffCRD коментира
                      Редактиране на коментар
                      Здрасти , разликата не знам каква даже кой както питам единствено софтуерно уж била разликата и да наистина много по-малко има строшени с тоя мотор 241 който е . На късмет е всичко явно ...
                      Просто няма никакви части ама никакви за определени неща се чака супер много поръчки и т.н . Тук при нас питах за мотор наляво надясно всичко е свалено не може да го чуеш гаранция няма никой не дава , сумите са скандални , последната оферта беше 12 500 свален мотор без гаранция уж е на 68 000 км . Говоря за 250 коня мотора който . В Европа мотори бол свалени пак .. бе издънка яко с тоя мотор явно от VM Motori ...

                    • kalin09
                      kalin09 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Разликата е във турбото- на 250 е със водно охлаждане ,което е подвързано към блока . На 241 там отвор за водата на турбото няма ,и не може да се произведе. И още има ,но ще си ги спестя...

                  • #59
                    Първоначално публикуван от sers Преглед на мнение

                    Колега може ли повече информация, аз съм с 241 просто ми е интересно къде е разликата. По американските форуми съм срещал че с 8 степенния автомат има повече случаи на счупен мотор от 5.
                    На какви километри ти е колата колега ? Знам за едно на 350 реални 241 с задския мотор. Онзи ден се видях с колега от Стара Загора на 258хиляди фейсово за сега вървят и двата. Аз си мисля превантивно сваляне смяна на маслена помпа и лагери.

                    Коментар


                    • DimitroffCRD
                      DimitroffCRD коментира
                      Редактиране на коментар
                      Нашето се предаде на 233 341 км реални с история до последния километър , когато го взехме сме го обслужвали гледали до последно по каталог , само маслото дето го сменях на 8000 или под 8000 км ... Явно е до късмет ..
                      Последно редактирано от DimitroffCRD; 24-04-24, 18:33.

                  • #60
                    По руските форуми има много изписано, какво се случва и защо се чупи мотора след феслифта. С какво масло е препоръчително да се кара, кога да се сменя и много други полезни съвети. Изчетох "света" там и точно предвид прочетеното, предпочетох да взема по стария вариант до 2014 година.
                    VM никога не са можели да правят мотори. Стария им вариант с 2,5 и 3,1 с отделните глави, също беше неземен боклук, но поне при 3,1 на WJ-я имаха алтернативата на дизела на Мерцедес. При WK2 няма друг дизелов мотор. Хапваш дървото и се молиш да е по- малко дебело и по- малко четвъртито.
                    Последно редактирано от atanas_93; 24-04-24, 11:12.
                    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                    SSang Yong Kyron 2.0xdi
                    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                    Коментар


                    • sers
                      sers коментира
                      Редактиране на коментар
                      Е стана интересно, сподели какво си научил. Освен че се кара с 5-40 и се сменя по раничко на 8-10 хиляди има ли друго ?

                    • atanas_93
                      atanas_93 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ето тук има добра дискусия:
                      https://jeep4x4club.ru/forums/topic/...ya-dvigatelya/
                      А, тук обясняват, как е въпрос на време да се случи:
                      https://auto.ru/review/cars/jeep/gra...3366925762016/
                      И много подобни източници има.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X