Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee WH 3.0 CRD off-road upgrades

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Cherokee WH 3.0 CRD off-road upgrades

    Пускам темата, защото не намерих подобна (признавам си, че напоследък не се справям добре с търсачката). Ще пиша, аз какво планирам да праявя и ще е чудесно, ако пишат и колеги с подобни приумици. Към момента колата е обслужена (масла, филтри, предни дискове и накладки, малко неща по окачването) и предстои подмяна на тампоните на предният диф. Компютърната диагностика показа потенциални проблеми с 2 от свещите и управляващият модул, както, че и страничните ми огледала са ментаци, но за момента не предполагат интервенция.

    На този етап планираните офроуд модификациите са следните:
    • пружини и амове Dobinsons + 5 см;
    • предни горни усилени носачи;
    • Гуми 265/70 R17 + фланци 35 мм;
    • проверка и извеждане на отдушниците на дифовете и автомата;
    • багажник с LED светлини на надлъжните греди;
    Изкочиха ми следните въпроси:
    1. Има ли начин да се разкарат показанията на датчиците за налягане от дисплея? В момента те го обсебват и нищо друго не може да се задържи. Безсмислено е да оправям датчиците предвид, че колата ще се кара с по-големи гуми и по-ниско налягане от предписаното.
    2. колело с р-р 265/70 R17 ще се побере ли на оригиналното място под багажника?
    3. някакъв хитър начин да изкарам кабел за фаровете на покрива?
    та те такива ми ти работи...

    п.п. бих купил и 4 джанти с офсет 20-30 мм, че това с фланците никога не ме е кефило, като решение.
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

  • #2
    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    [*]багажник с LED светлини на надлъжните греди;
    ...
    Гъзария?

    Изкочиха ми следните въпроси:
    1. Има ли начин да се разкарат показанията на датчиците за налягане от дисплея? В момента те го обсебват и нищо друго не може да се задържи. Безсмислено е да оправям датчиците предвид, че колата ще се кара с по-големи гуми и по-ниско налягане от предписаното.
    Ми с бутона "Step" под "радиото". Или с С/Т (compass / temperature) - ще ти показва градуси и посока на движение. Но ако ти показва "Spare pressure low" - това е бъг, трябва да се изключи цялата TPMS-система или си караш така и ако искаш да видиш нещо друго, натискаш "Step", докато се появи, после пак съобщението обсебва екрана и пак преглеждаш друго със "степ" или "С/Т") . Пробвай с изхвърляне на датчиците и замяна с нормални вентили + каране 2-3 "цикъла" (пАли-гАси и известно количество километри) - би трябвало системата за контрол на налягането да се изключи след известно "мрънкане". На европейските версиЙ (WH) би трябвало да става така. Поне според книжката на мойто така пише, но датчиците на мен още си ми работят. Ако не стане с махането им - "Балканстар" (или както е сегашното му име) но в ПЛОВДИВ - там успешно няколко собственика на WH и ХК ("Командер") успяха да им изключат системата. Другите не искат (било забранено от дилъра)
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      Как се се изкл. тая шитня TPMS? Иначе, със С/Т бутона почва да показва компаса и темп. , със step превключва м/у различните показания, но до 30ина сек. се връща на сензорите за налягане и това си стои и ако искаш да видиш някаква друга стойност трябва да цъкаш нонстоп...

      П.п иначе показва точно "Spare pressure low" +, че въобще не намира датчик 3...
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        Нямам Черок

        На комбито съм му изхвърлил сензорите,че от време на време карам на половина напомпени гуми.Индикацията на таблото се спира с диод,един голям беше,реже се единия кабел под жабката и запояваш диода.

        Няма начин някой да не му е извъртял и на това Чероки тоя номер,търси ако искаш в тая насока.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          Аз съм с 265/65/17 без фланци и нямам ядове, защо не пробваш без фланци?
          Вчера и аз бях рещил да сменяма тампони на предния диф, но се оказа че моите са прекрасни, та ми се намира комплект от 3те тампона, даже единия е с металната планка. Кипих ги от ДБКДимитров, тъй като не съм за смяна, може да се спазарим, ако имаш интерес.
          ​​

          Коментар


          • #6
            То при 5 см лифт и 265/70 R17 пише (по хамериканските форуми), че влизат. А относно фланците, при лифт, си представям, че трябва да се разшири и следата, а джанти йок, поне на този етап. Тампони и аз купих комплект 3-та, а само единия е за смяна.
            Вчера карах по тъмно и установих, че не ми свети таблото под радиото - има може ли да е бушон, или да трся лоши връзки и изгорели крушки?
            За дифовете Mopar ли да слагам, или става някакво 75W-140 с присадка за LSD?
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              М/у временно ми пристигнаха амовете, пружините и другите дреболийки:


              Багажника, като за такава кола нещо ми малее нещо... иначе премерих разстоянието от калника до отвора на джантите. отпред е ~49 cm, а отзад ~ 50 см. Ще витим реалното повдигане когато сложа новото окачване.

              В прочем, на това чудо къде му е набит VIN-а?

              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Пускам темата, защото не намерих подобна (признавам си, че напоследък не се справям добре с търсачката). Ще пиша, аз какво планирам да праявя и ще е чудесно, ако пишат и колеги с подобни приумици. Към момента колата е обслужена (масла, филтри, предни дискове и накладки, малко неща по окачването) и предстои подмяна на тампоните на предният диф. Компютърната диагностика показа потенциални проблеми с 2 от свещите и управляващият модул, както, че и страничните ми огледала са ментаци, но за момента не предполагат интервенция.

                На този етап планираните офроуд модификациите са следните:
                • пружини и амове Dobinsons + 5 см;
                • предни горни усилени носачи;
                • Гуми 265/70 R17 + фланци 35 мм;
                • проверка и извеждане на отдушниците на дифовете и автомата;
                • багажник с LED светлини на надлъжните греди;
                Изкочиха ми следните въпроси:
                1. Има ли начин да се разкарат показанията на датчиците за налягане от дисплея? В момента те го обсебват и нищо друго не може да се задържи. Безсмислено е да оправям датчиците предвид, че колата ще се кара с по-големи гуми и по-ниско налягане от предписаното.
                2. колело с р-р 265/70 R17 ще се побере ли на оригиналното място под багажника?
                3. някакъв хитър начин да изкарам кабел за фаровете на покрива?
                та те такива ми ти работи...

                п.п. бих купил и 4 джанти с офсет 20-30 мм, че това с фланците никога не ме е кефило, като решение.
                Привет!
                По подточката с датчиците за налягане в гумите , сваляш OBD JScan купуваш OBD2 Bluetooth , плаща се една скромна сума не помня колко беше и чрез адаптациите ги изключваш , може и други глезотиики да си пригодиш чрез програмката .
                Поздрави !

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  М/у временно ми пристигнаха амовете, пружините и другите дреболийки:


                  Багажника, като за такава кола нещо ми малее нещо... иначе премерих разстоянието от калника до отвора на джантите. отпред е ~49 cm, а отзад ~ 50 см. Ще витим реалното повдигане когато сложа новото окачване.

                  В прочем, на това чудо къде му е набит VIN-а?
                  Примен отпред е 46 см и 51 от задната страна. Взел съм едни пружини втора ръка да видим дали ще има ефект. Ако не се събуди ще поручвам нови, че удря здраво и шимно. Оказа се, че текущите пружини са една витка по-малко от тея дето съм взел. Джипа е в бокса и чака ред.
                  Тъмнината на централната конзола най-вероятно е от изгорели лампи. Маха се лено, Аз вече два пути я свалях. Инструкции тук: http://www.wkjeeps.com/interior_trim.htm
                  Имам и аз една изгоряла лампа, но сега пружините са ми по-важни.
                  ​​​​​VIN е на предното стъкло от шофьорската стеана. И в талона теябва да го имаш.
                  Последно редактирано от mradulov; 27-10-20, 19:32.

                  Коментар


                  • #10
                    А VIN по рамата (или по-точно шасито) няма ли, иначе ми е ясно, че в талона го има

                    Относно пружините, твоите са си направо пътници (особено предните) - 3 см надолу?!? Ако искаш моите, когато ги сваля? М/у другото мерих височината на окачването, така като е натоварен с чаркуляците, а те тежат бая. без тях нищо чудно да отиде на 52 см от зад...

                    Поръчах и някакъв OBD2 адаптер, да видя, как ще ги боря тия сензори на гумите...

                    За маслото за дифовете някой, нещо?
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • BENZBOSS
                      BENZBOSS коментира
                      Редактиране на коментар
                      АмсОйл без добавка за дифовете или поне аз това бих сложил за първите 200-300 000 километра

                    • bushiDO
                      bushiDO коментира
                      Редактиране на коментар
                      Интересно - на Mopar 75w-140 гледам по всички картинки и оферти върви с допълнителната добавка, а на другите масла си пише, че са си за LSD...
                      Последно редактирано от bushiDO; 28-10-20, 09:28.

                  • #11
                    На шасиго ВИН е от външната страна, на предното стъкло в долния шофьорски ъгъл. На друго място незнам да го има. Аз имам една лепенка с вин на задната шофьорска врата на калника, като отвориш вратата.
                    JScan работи с определени OBD донгъли. Има ги описани на сайта им. Ако си взел китаец за 15-20 кинта най-вероятно няма да бачка. И аз ще си поръчвам скоро. http://jscan.net/supported-and-not-s...-obd-adapters/
                    Аз си заръчах от алиекспрес 4 датчика с вентили с доставката за 50$, но още не съм ги монтирал. Ако някой знае къде имат оборудване да ги активират и настроят да сподели моля.
                    За пружините, имам едни, ако не се нормализират нещата с тях ще те търся да пробвам и с твоите, не ги изхвърляй моля.
                    Последно редактирано от mradulov; 28-10-20, 06:21.

                    Коментар


                    • bushiDO
                      bushiDO коментира
                      Редактиране на коментар
                      За датчиците, Еди Рангелов ми спомена, че някакъв човек в Медина Мед, срещу неговият сервиз им разбирал. Може да му звъннеш да видиш дали и с активирането няма да се справят.

                    • klamat
                      klamat коментира
                      Редактиране на коментар
                      Датчиците се монтират на гумите, после на автомобила и след 1- 2 км се появяват на дисплей - я. Важно е честотат да съответства на системата/автомобила. Европейските са на 433Mhz, US вариянтите са са на 315 Mhz. Повече инфо http://www.wkjeeps.com/wk_tpms.htm

                  • #12
                    софтуерно можеш да намалиш налягането на което да ти светва лампата, така че да си запазиш датчиците и информацията им без да те тормозят...

                    също така като сменяш размера гуми трябва да настроиш и колата че е е с нов размер за да ти отчита вярно километража... също става софтуерно

                    Коментар


                    • mr_big
                      mr_big коментира
                      Редактиране на коментар
                      на моята сам съм си го направил, купих си софтуер и хардуер. ако си от софия няма проблем да ти го настроя.

                    • bushiDO
                      bushiDO коментира
                      Редактиране на коментар
                      Споменатият jsсan ли ползваш колега? Ако да, с какъв адаптер?

                    • mr_big
                      mr_big коментира
                      Редактиране на коментар
                      имам и jscan но той е по шаси. ще ти свърши работа. с един от скъпите изброени на сайта им. иначе имам и lunch и още една специално за jeep, dodge и т.н.

                  • #13
                    Не съм от София,колега,но често минавам.Остави някакъв тел.за контакт пък да видим какво ще свършим

                    Коментар


                    • #14
                      VIN има под предната пластмаса която е върху прага, при пътника. Поне на моят 2007 г. е там.

                      Коментар


                      • bushiDO
                        bushiDO коментира
                        Редактиране на коментар
                        Да - намерихме го когато го прехвърлих.

                    • #15
                      Да кажа, че с новите(втора ръка пружини) се вдигна предницата с 2 см и до момента не съм успял да повторя тропането, което имах, а не е като да не се постарах... И на черно и на асфалт все едно имам имам друга кола. Новоте пружини се оказаха малко по-тънки но пък с витка и половина по-дълги.
                      Вече има Jeep!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X