Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee 4.7 2007 тресе при спиране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Cherokee 4.7 2007 тресе при спиране

    Здравейте,
    имам проблем, който започва да ме изкарва от равновесие. Въпросния автомобил има вибрации при спиране, понякога леки, понякога по-силни. Първото, което се сетих е да сменя почти новите дискове, с идеята, че съм ги изкривил. След това пребалансирах и завъртях гумите,понеже над 120 се усеща вибрация във волана- резултат близък до нулата. Смених скоро горните шарнири, четири амортесьора, тампони на стабилизиращата щанга, така натечените “супорти” на спирачните апарати, абе всичко ми е ново, но тази вибрация ме вбесява. Седя и се чудя как да го полея с бензин 😆😆
    Мисля си, гайките дали да не сменя или фланци да искат джантите? Имал съм такъв случай, но тогава бях сложил джанти от Ауди на Аутбек и гайките бяха с по-малък конус. Сега са си оригинални, поне така си мисля. Гумите също са точните за модела, m+s , не са АТ, а и ги въртяха и в Диана и в Маргел. Все щеше да излезе, ако има ударена гума, крива джанта или друг проблем по гумите.
    Ще съм благодарен за мнения, ако някой е имал подобен проблем!

  • #2
    Май имаш два проблема. Ако при натискане на спирачката имаш вибрации би трябвало да са от дискове.

    Другия с вибрациите - звъчи като баланс на гуми, ама тях си ги проверявал. Та - нямам идея.

    Я сподели от кога са проблемите и какво е правено преди да се появят.

    Коментар


    • #3
      Менте, или опечени накладки?

      Коментар


      • #4
        Джипката я купих със сменени дискове и накладки. И аз това си помислих, че са или менте, или изпечени, изкривени, нагрети вкарани във вода.... За това ги смених и пак същия проблем. Дори на ниска скорост се усеща като на тласъци да спира. Мислех, че си внушавам, ама май не. Ако е бутало, то ще задържа.

        Коментар


        • petkov_bb
          petkov_bb коментира
          Редактиране на коментар
          А дали новите дискове са "легнали" правилно на главината. Толкова ли няма кой да замери тези дискове за биене, както са на колата ?

      • #5
        Мой приятел с Ауди а4 имаше същия проблем и се оказа автомата.Не знам дали и при тебе може да е това,имаш ли някакви проблеми със скоростите?

        Коментар


        • v_0
          v_0 коментира
          Редактиране на коментар
          Сменят нормално. Ще видя на есен, ще купя нови зимни гуми, защото там са ми съмненията .

      • #6
        Задни тампони на предни долни носачи.

        Коментар


        • #7
          Уж всичко е проверявано, но като сменям маслата, ще помоля да обърнат внимание.

          Коментар


          • #8
            А ти само предните дискове ли смени ?
            Опитай с други накладки поне отпред и послушай KINEX-a

            Коментар


            • #9
              Ехе този филм го гледах повече от година. Купих колата уж с нови предни дискове, започна да тресе. По силно по слабо. Понякога спираше за няколко дни и пак наново.
              Смених дисккове,накладки,носачи, тампони, шарнири........Тресе.
              Накрая смених и задните дискови и ноклодки и спря,а съм сигурен че тресеше предницата.
              нямам идея каква е връзката ,но резултатът е на лице вече няколко месеца.
              Поздрави.
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • atanas_93
                atanas_93 коментира
                Редактиране на коментар
                Еее, ти реши и моя проблем. И аз, като теб смених всичко по предницата, но си продължава тресенето. Набедих задните дискове, но все се заблуждавах, че го усещам отпред и не ги смених. След твоето мнение сменям смело задните дискове и накладки, макар, че накладките са нови

            • #10
              Всичко съм сменил - дискове с накладки, естествено. Амортесьори - всички, тампони на амортесьорите, шарнири, тампони на щангата. Ще пробвам и тампоните на носачите.

              Коментар


              • #11
                Аз имах същият проблем, но не смених нито дискове нито накладки. Свалих задните дискове и ги занесох на стругар. На самите дискове има допустимост за износване. Установихме, че са криви и когато ги изправи стругаря нямаше нужда от подмяна. Тресенето намаля драстично и след 200км. градско, спря нацяло и те така 80 000 км.
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • #12
                  Първо мисля да сменя гумите, които и без това трябва да сменя, ако не се оправи, намерих къде има машина, която ги изправя без сваляне.

                  Коментар


                  • #13

                    Коментар


                    • #14
                      Общото между джипа от темата и този от видеото, е само надписа на предния капак.А, в предното окачване, че и двата модела имат пружини отпред.
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X