Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блъска ми волана при 80км/ч (JEEP)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Я тоя Стефан право в десетката БРАВО

    Ако четете по горе ще забележите че съм написал +по големите гуми Правил съм експерименти с по малки гуми и след това с по големи на едно и също място Там асвалта е на малки последователни гърбици моделирани от спирането на тирове Ефекта е един и същ разликата е в силата на блъскането на волана..... Нормално големите гуми са по тежки и контакта им е по голям С тях и колата след резонанса се удържа по трудно Като прибавим и изнесените джанти става страшно При по малък размер трябва малко по висока скорост за да се получи както трябва Тестовете бяха многократни с нов и стар демпфер става едно и също Имаше даже идея да снимаме поведението на колата с камера за да видим от къде тръгва проблема Деиствахме на принципа проба-грешка И изведнъж о чудо на чудесата без огромният тунинг на подложките не го правише вече Това е от мен по този въпрос които иска да прави каквото ще

    Коментар


    • #92
      Добре. Но това ще създаде само видимост за решаване на проблема. По-горе нали написах как пък работи той и защо спира да работи. Новата мазилка не ремонтира спуканата стена.

      Коментар


      • #93
        До еластокинематика на гумените изделия е. Гранда го има във варианти с най-различни пружини както по дължина така и по твърдост. На 4.0 са едни, на 5.2 лим. са други на Орвис са трети. При 4.7 пак са различни при лим и Оверланд. На външен вид са еднакви, но означенията им са различни. Това значи че умората и просядането на пружината не може да даде този ефект. А както каза Петър тежките и големи гуми и джантите с отрицателен офсет многократно го усилват като явление.
        Пламен е сменил всичко по предницата без демпфера- Сега като го смени и него и ще сре - гаранция. Лошото е че с големите гуми след известно време пак ще е на същото дередже.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #94
          Колега какво общо имат различните като твърдост и размер пружини с притиснатите пружини Ако искаш натисни пружината и на химикалка да работи в друг режим пак нещо ще се случи На връщане от тазгодишното Ком-Емине прибирах Г-то 500км с размазани и изпуснали амортисьори Криви щанги на макарони с напълно скъсан демпфер криви джанти с гуми регенерат близо 34" Помляни тампони на предните носачи Луфт на кормилният прът и преместен мост от едната страна с 5/8см назад Карах 100/110 Всичко трепери и вибрира на различните скорости по различен начин Но такъв силен резонанс не се появи В друг случаи идва едно момче с нова кола не излизала на офф с подложки и при дадена скорост почва да тресе така че още малко и ще скъса щангите Ако тия брикети вършиха някаква работа на всички състезания щяха да карат с тях Наще още като ги купувахме и дилара ни вика
          -Защо са ви тия лаина това за улицата е опасно Мислех че става дума за центъра на тежестта да ама не :x

          ПРИ ПРУЖИНИТЕ САМО КАТО СЕДЪТ НА ПОДА Е ЦЯЛА НАУКА
          ДА ГИ ПРОМЕНЯШ КАТО ХАРЕКТЕРИСТИКИ Е ВЕЧЕ КОСМОС

          Коментар


          • #95
            Уважаеми приятели. Добра идея е да се вслушате в думите на Петър, най-малкото, защото има сериозен и опит и основание по въпроса. Естествено всеки сам решава за себе си какво и как, затова и аз ще кажа своето мнение a какво ще правите сами си решавайте но не забравяйте че на пътя не сте сами...

            Подложките за пружини използвани с цел повдигане на повече от един два сантиметра според мен са вредни и не би трябвало да се използват под никаква форма и предлог. Същото ми е и мнението за така наречените разширители (проставки) за джанти. Въобще ако беше много лесно да се подобряват окачвания чието проектиране струва стотици милиони долари всички щяхме да си правим колите сами...

            Quadra – знаеш че ценя мнението на руските ни колеги но не бива да забравяме че там е много по-различно и повечето от тези хора не са карали на нормална автомагистрала никога, няма и да карат скоро... А движението със скорости до 30-70км/ч по разбити пътища и кални коловози няма много общо...

            Истинския и сериозен тунинг изисква много познания, време, пари и правилни монтьори! За съжаление бързо и лесно не става...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #96
              оставете човека да се бори, той ако искаше да чуе щеше да го направи още първия път
              drive alive

              Коментар


              • #97
                Венци, ценя мнението ти, както и това на Петър - не веднъж съм го казвал. Но Това за магистралите важи за УАЗ-оводите. Хората каращи Грандове от този модел в Русия са концентрирани в големите градове, по простата причина че там има някакъв сервиз. А магистралите са си магистрали, време е вече да се оттърсим от заблуждението че дори около големите градове (и между тях) там се кара по грунтови времянки. Нещо съсвем обичайно е да видиш Гранд да лети с 160-180км/ч, така че няма начин да не се усеща
                В никакъв случай не съм върл привърженик на поставките, при мен водеща е икономическата съставна на въпроса. Обаче все си мисля че болежката не е там, и няма начин да ме убедите, никъде не чух и не видях сериозни аргументи а само примери с други автомобили които имат съвсем други характеристики.
                Ето, аз карам с подложки и с доста слегнали пружини, къде ми е шимито? Що при мен го няма мамка му? А? Ще се появи казвате? Да, като се разбият и се попрецакат втулките сигурно. Като са наред нищо такова няма.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #98
                  Първоначално публикуван от go go go
                  оставете човека да се бори, той ако искаше да чуе щеше да го направи още първия път
                  Ако не исках да чуя нямаше да питам.
                  Мога да да пробвам да махам и слагам съмнителните детайли обаче проблема е че шиммито се появява чак след 50км каране по дупки. И какво ще постигна. Ще пръдна два пъти с една цел
                  Утре почвам да разглобявам всичко. То ако беше лесно нямаше да се падне на мене. Хебел на снимка обаче няма да свърши работа.
                  За сега знам че не е от амортисйорите и тампоните на реактивната щанга.
                  С фланци го прави на 60км/ч а без на 80км/ч.
                  Винаги съм предпочитал да се оправям сам и да не ангажирам приятели и познати. С частите обаче е трудно и с пари не става.
                  А когато искам да помогна на някои намирам начин.
                  Поздрави на всички и благодаря.

                  Коментар


                  • #99
                    Тука има още една особеност. Тоя ефект никога не се появява на разбит път, извън пътя пък въобще. Работата не е в скоростта, а че първата следваща прилична дупка вкарва друг импулс и просто срива условията за резонанса. Той все пак е деликатно нещо, иска едновременното изпълнение на много необходими условия. Нито едно обаче не е достатъчно само по себе си.
                    Подложките в краищата на пружините са калпави не само с дебелината си. Работата е че те вкарват още две допълнителни стави, които и увеличават динамичната неустойчивост на целия възел "пружина". При това не с пружинните характеристики а напречно и напълно свободно. Освен това тая кола е с много разширен мост, и то също мек в краищата. Бях писал за механизма на откъсване на фланците, ето значи още един ефект от омекването на тая греда.
                    Не мисля че ще намериш дефектен чарк ...

                    Коментар



                    • Къде пък видя става в подложката бре
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • Подложките са между пружината и купето. С тая разлика че китовете които продават са гумени а моите са от стомана.

                        Коментар


                        • Между нея и пружината, между нея и чашката. Кво кардан, кво двоен кардан, примерно така става мизерията.
                          Те не са свързани никак. Докато всичко стои на място - нищо, всичко е внушително и здраво. Даже може да вържеш Мурджо на тая пружина, колкото и да опъне синджира кат види Шаро няма да помръдне, толко е здраво сичко. Обаче като тръгне ... Те така и става резонанса. Да не мислиш че в него амплитудата е нещо кой знае кво. Може да си сигурен че е от порядъка на милиметър, не повече. А ей го резултата.

                          Коментар


                          • Именно. Освен това, нещо което Петър не признава е че има и раздвижни подложки. И не знам дали има някой да не се съгласи че това е най-ефективния метод да си запазиш клиренса при използване на демонтируема лебедка - здраве му кажи
                            Караш със събрани подложки като си без лебедката. Като я сложищ отвиеш малко и готово. После може да върнеш нещата обратно.
                            С тая глезотия може да спори само пневмоелемент, ама там говорим за съвсем други неща
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от Стефан
                              Между нея и пружината, между нея и чашката. Кво кардан, кво двоен кардан, примерно така става мизерията.
                              Те не са свързани никак. Докато всичко стои на място - нищо, всичко е внушително и здраво. Даже може да вържеш Мурджо на тая пружина, колкото и да опъне синджира кат види Шаро няма да помръдне, толко е здраво сичко. Обаче като тръгне ... Те така и става резонанса. Да не мислиш че в него амплитудата е нещо кой знае кво. Може да си сигурен че е от порядъка на милиметър, не повече. А ей го резултата.
                              Въпросът е че те са наденати на една вътрешна тръба и не мърдат по оста, а дори в най-долно положение на окачването пружината пак е под голямо напрежение, така че наистина нямат дори милиметър.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • Не знам колко е, толкова е порядъка. А че при такава мизерна амплитуда се запасява такава чудовищна енергия - то затова е и резонанс. Та затова и не мисля че ще намери строшени и разхлопани части. Проблемът е принципен. В смисъл в принципа на конструкцията.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X