Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блъска ми волана при 80км/ч (JEEP)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Савата предлага да се смени хебела на секторната кутия. Едно криво рамо дето свързва сервото с кормилната щанга. Така кормилната щанга застава хоризонтално. Обаче хебел за 2.5" лифт няма. Наи малкия е за 6"лифт. Сега курмилната щанга е почти хоризонтална. В сравнение с вранглера на Савата а и на всички състезателни джипки си е направо хоризонтална. Може би сантиметър два ще я изправят в абсолютно хоризонтално положение. Мога да пробвам с някви подложки обаче първо е смяната на демпфера.

    Коментар


    • #77
      не знам, дали това ще те успокои, но на галопера волана биеше зверски като карах с ИНТЕРКО 31х11.5х15, при 100кмч вече мислех, че ще падне предното стъкло... с баланс на гумите се пооправи до 2-3см биене измерено на "геврека"...
      сложих други гуми А/Т-шарка и проблема изчезна...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #78
        И аз съм почти сигурен че с 235 няма да го прави ама така изглежда като щъркел.

        Коментар


        • #79
          Начина по които описваш проблема ме кара да мисля че си повдигнал автомобила с подложки на пружините Ако е така ще го има това блъскане при дадени препятствия или натоварване каквото и да смениш......Няма да обеснявам защо ... По дълбок хебел става от друг модел автомобил и трябва да се пробва А демпфера си е демпфер но при неговата липса колелата влизат в резонанс по друг начин и все пак трябва да го има Направи тест на някое място където си забелязал че я прави тази гадост Веднъж с нов демпфер и веднъж със стар и ще разбереш защо и откаде прави така

          Коментар


          • #80
            Първоначално публикуван от kinex
            Савата предлага да се смени хебела на секторната кутия. Едно криво рамо дето свързва сервото с кормилната щанга. Така кормилната щанга застава хоризонтално. Обаче хебел за 2.5" лифт няма. Наи малкия е за 6"лифт. Сега курмилната щанга е почти хоризонтална. В сравнение с вранглера на Савата а и на всички състезателни джипки си е направо хоризонтална. Може би сантиметър два ще я изправят в абсолютно хоризонтално положение. Мога да пробвам с някви подложки обаче първо е смяната на демпфера.
            предлагам ти да провериш още един път за този хебел, защото имаш грешка, на мен са ми известни 6 размера, а се говори че имало и още
            drive alive

            Коментар


            • #81
              Ако кажеш къде да проверя много ще помогнеш. Там където търсих има от 4"лифт нагоре. Иначе остава варянта с планки ама все пак за курмило говорим. Не е шега работа.

              Коментар


              • #82
                ами модераторите ми забраниха да пращам линкове със стоки на хората защото съм правел търговия за тяхна сметка и аз като добър потребител престанах да давам информация, зада не ощетявам портала

                онзи форум, който ти показах е правилния, направи си регистрация и питай, там не е забранено да помагаш на хората
                drive alive

                Коментар


                • #83
                  Хм. Колко трябва да клюмне хебела?
                  Не знам колко години вече карам с прекован. Ама тогава имах поне няква горелка, а сега имам само една микроскопична, с нея не става. Той е чугунен. Грееш до малиново, ковеш, оставяш го да изстине на въздуха, това е важно. Трябва да внимаваш осите на отворите да останат под същия ъгъл една спрямо друга. Или базовите повърхности ако ги има. Не знам как е твоят.
                  Ако не трябва да се огъва много, дължината ще му стигне за такъв номер.

                  Коментар


                  • #84
                    трябва да овисне малко повече отколкото е лифта зада компенсира по - големия ход на окачването . за 2.5'' лифт 4 '' надолу, коване нестава, много е.

                    близнака може да каже от каква кола става ама неиска и на него май са му забранили да дава акъл

                    проблема обаче е много комплексен. ако в един момент колегата оправи тая работа, ще цъфне другото, коеот е диагоналната щанга на предния, после и на задния мост. после ще изкриви щангата за сходимост, после .... и така ще стигне до това, което казах още в началото на тази тема, за тунинга на Jeep, за което всички ме оплюхте и ми казахте че нищо не разбирам

                    затова и неща да давам акъл по въпроса, защото после аз ще съм виновен, че нещо се е строшило. нека колегата щом е избрал трудния път да си го извърви, после ще има време за даване на акъл
                    drive alive

                    Коментар


                    • #85
                      За 2"не трябва да се сменя хебела При цяло окачване от Currie enterprises не се сменя и до 4"там обаче се слагат и нови щанги Ако хебела е по къс от колкото трябва това се разбира още при монтажа*болтовете на щангите не седят както трябва * или в наи лошия вариант при първата проба Проблема е че не работят пружините в режима за които са проектирани+по големите гуми За мен този вид подложки трябва да се забрани Те довеждат до цялостно разбиване на окачването и гореописания проблем Сигурен съм защото съм го виждал на поне 3 коли включително и на една от нашите Винаги проблема е един и същ и се появява близо година след като пружините са насилени да работят по този начин

                      Коментар


                      • #86
                        Петре, сега с ръка на сърцето ще кажеш ли че при нормален размер гуми и изправно окачване се получава блъскане? Май не. Цялата дивотия идва от големия размер гуми, подложките тук изобщо не са виновни.
                        Уважавам те като човек който е експерт в тези неща, но тук подложките нямат нищо общо. Те само помагат да вмъкнеш по-големи гуми които правят цялата работа.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #87
                          Що, те са възможна причина. Може да го разглеждаш като Ойлерова неустойчивост. И е склонно към резонанс като стой та гледай.
                          Така както го разправя Близнака, причината значи е умора на материала. Ефекта ще се ограничи ако тия подложки са закрепени твърдо за краищата на пружините, само че заварката пък ще ги съсипе веднага.

                          Коментар


                          • #88
                            Ех, как забравих за тебе бре
                            Виж тука: http://wwwboards.auto.ru/jeep/297047.html
                            Твоите приятели какво казват и са прави. Те толкова такива коли са направили че ние не сме виждали толкова през живота си
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #89
                              Е? Всичко това беше казано. А също така че явлението се проявява на всякакви коли, със и без лифт и даже без половината от тия чаркове.
                              За мене проблемът е очевиден, въпросът е какво да се прави с тая конкретна кола.

                              Коментар


                              • #90
                                Да се смени демпфера, той не остисква на големите и тежки колелета.
                                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X