Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    ...Ама как, като ел вентилатора на никой не му работи...

    Само за информация - WG 1999г. 4,0L с махната виско перка и спрян климатик ел. вентилатора тръгва при 98 градуса и спира при 95 градуса, измерено, като се предполага, че всичко по мотора е идеално.
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • #62
      До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
      Голди, можеш ли да напишеш десет цифрения сериен номер на релето на Bosch.

      Оригиналното реле не е на БОШ.
      Което не значи, че БОШ нямат нещо подобно.
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • #63
        До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

        В американския форум четох че европейските са с Бош. Ама като ги знам как се прехласват по всичко що е европейско, нищо чудно да преувеличават. За тия 4 полюсните свещи на Бош такива хвалби четох че направо се замислих дали пък аз случайно не съм пробвал някакви ментета. То с тях двигателя работеше по-зле от колкото със старите заводски дето хвърляха искра на корпуса.

        Взех си още едно реле за всеки случай, и си карам с вентилация към стъклото без грижи.

        Коментар


        • #64
          До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

          Тръгна ли перката?
          Най ме е страх от хора без мечти...

          Коментар


          • #65
            До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

            Ама тя перката си работи от както смених релето.
            Обаче работи само когато е включен компресора на климатика, и по никакъв начин не се влияе от температурата на двигателя.
            Гранда включва и изключва компресора когато въздушната струя на вентилацията е насочена към предното стъкло, независимо на каква температура е настроен климатроника (както на всички коли с климатроници, между другото).
            Та така пускам перката.
            Не пускам климатика от копчето в купето че става печка пред водния радиатор.
            Лятото ще го мисля. За сега охлаждането се справя.

            Коментар


            • #66
              От: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

              Да не отварям нова тема - търся ел. схема за WJ 2002, 4.7 V8
              По специално ми трябва откъде се подава PC-BUS към конозолата на бордовия компютър пред огледалото.
              Самият EVIC си е вред - работи на друг WJ, а на моя тръгва едно от 10. Очевидно лош контакт - с;ед проверка - по PCI BUS, другите изглеждат ОК

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14923091913112166531351761315CIt7SaPX1eWvbnTGqbSa.JPG
Прегледи:1
Размер:28.0 КБ
ID:5425216
              Прожерих двата 12v и масата - няма проблем.
              Конекторчето към консолата е ОК - меря и преди и след него.

              Интересувам ме откъде минава кабела и конектора в другият му край - най вероятно там ти дава ту не дава контакт.
              Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
              Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

              0885372997 - Дани

              Коментар


              • #67
                От: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                Тая схема се оказа много трудно откриваема - цяла нощ ровя в гугъл и не успях да намеря нищо ....
                Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                0885372997 - Дани

                Коментар


                • #68
                  От: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                  Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                  Тая схема се оказа много трудно откриваема - цяла нощ ровя в гугъл и не успях да намеря нищо ....
                  В сервизното ръководство имам 100 страници със ел. схеми. Ако ти се занимава ела и си я преснимай, щото е в книжен формат.

                  Коментар


                  • #69
                    От: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                    Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                    Да не отварям нова тема - търся ел. схема за WJ 2002, 4.7 V8
                    По специално ми трябва откъде се подава PC-BUS към конозолата на бордовия компютър пред огледалото.
                    Самият EVIC си е вред - работи на друг WJ, а на моя тръгва едно от 10. Очевидно лош контакт - с;ед проверка - по PCI BUS, другите изглеждат ОК

                    [ATTACH=CONFIG]513845[/ATTACH]
                    Прожерих двата 12v и масата - няма проблем.
                    Конекторчето към консолата е ОК - меря и преди и след него.

                    Интересувам ме откъде минава кабела и конектора в другият му край - най вероятно там ти дава ту не дава контакт.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:early.jpg
Прегледи:1
Размер:35.2 КБ
ID:5425511
                    Най ме е страх от хора без мечти...

                    Коментар


                    • #70
                      От: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                      При KJ Liberty PCI BUS сигнал се взема от data link connector-а /куплунга за диагностика/. При WJ е същото.

                      От Body Control Module /BCM/ PCI BUS сигнал отива до всички устройства и модули, които го ползват.
                      От куплунга за диагностика, който се намира отдолу под таблото, вляво от кормилната колона намираш кабела на Pin2 -YL/VT-GY/жълт-виолетов-сив/ при WJ и го проследяваш.Той ще те отведе до съответния куплунг, където кабелът трябва да се разклонява. Един YL/VT/жълт-виолетов/ кабел отива към EVIC дисплея, а от същото място друг трябва да отива направо до Body Control Module /BCM/на Pin 15 /сив куплунг/ - PCI BUS сигнал. Нагоре към EVIC кабелът става YL/VT/жълт-виолетов/ Така ще намериш и този, който отива до EVIC дисплея.





                      Тук, на куплунга за диагностика /data link connector-а/, при тебе кабелът трябва да е YL/VT-GY/жълт-виолетов-сив/

                      При мен PCI BUS сигнал за EVIC дисплея е взет директно от този Pin2 на куплунга за диагностика. Ако не откриеш къде точно е проблема при тебе, би могло да пуснеш нов кабел от EVIC дисплея директно до диагностичния куплунг и да го свържеш отзад на кабела на Pin2. Снопът кабели от EVIC би трябвало и при тебе да върви по предната лява колона, под пластмасовата облицовка и да слиза долу под таблото. Ако тази пластмаса е сваляна, то е възможно и там да е някъде проблема и да е наранен кабела.
                      Добре да поразровиш и да намериш къде евентуално е лошата връзка, защото този PCI BUS сигнал се ползва от доста модули - приборното табло, компютъра на Airbag системата и т.н. Ако тази проблемна връзка е близо до Body Control Module, то е възможно и други системи да започнат да правят проблеми. Но, щом до сега само дисплея не работи, то вероятно проблемен е само неговия кабел.
                      За сега това мога да ти предложа като информация. Дано да ти свърши работа.
                      Успех!
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • #71
                        От: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                        Огромни благодарности, проблема е решен.
                        Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                        Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                        0885372997 - Дани

                        Коментар


                        • #72
                          От: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                          Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                          Огромни благодарности, проблема е решен.
                          Това е добре, но опиши накратко какво откри и как реши проблема. Ще остане в темата и ще е полезно и на някой друг.
                          Поздрави!
                          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                          First impression is not always true. Get inspired.
                          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                          Reading is sooo boring, unlike writing!

                          Коментар


                          • #73
                            От: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                            Разбира се, но се опасявам, че няма да е от голяма полза.

                            За съжаление се оказа, че съм поставил грешна диагноза, подведен от това, че моят EVIC тръгна на друг гранд.
                            След 3 дневно човъркане се оказа, че проблемът е в самият него.
                            След като пре-запояването и смяната на електролитните кондензатори не даде ефект, купих друг от една морга и сега всичко работи.

                            Мога да споделя, че след разглобяването на таблото и проследяване на кабела и коректора не открих места, където да има предпоставки за лош контакт или прегъване и прекъсване на кабела. Той е част от голям сноп, прекаран е без остри чупки, а конекторите са сегнати, пласмата не е остаряла (джипката е 10 годишна), със твърди крачета от качествен метал. Всичко това ми помогна да направя нещо, което ако бях направил при първият тест, щеше да ми спести човъркането - да провам друг EVIC на моя гранд.Тръгна веднага и от тамнатаък нещата бяха ясни.

                            Извинявам се още веднъж за неволната заблуда.
                            Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                            Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                            0885372997 - Дани

                            Коментар


                            • #74
                              От: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                              Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                              което ако бях направил при първият тест, щеше да ми спести човъркането - да провам друг EVIC на моя гранд.Тръгна веднага и от тамнатаък нещата бяха ясни..............Извинявам се още веднъж за неволната заблуда.
                              Не е заблуда за другите, ние си се самозаблудихме. От сервизна гледна точка така се прави, качваш спорния агрегат на стенд ( в случея на друг "Гранд") и той тръгва веднага, няма как да знаем че това му е било "1 от 10" тръгвания, после няма сила която да ме накара без съгласието на собственика да демонтирам агрегати от неговата кола за тест на друга, особенно ако има възможност да ги "опукам", поеже както писах кавото чупя-купя гаранционно.....та така е по-правилното, светна (значи здрав), преглед на всичко друго, след като се убедим че то е изправно връщане към конзолата накрая за да си покаже рогИте......
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #75
                                От: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                                Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                                Разбира се, но се опасявам, че няма да е от голяма полза.

                                За съжаление се оказа, че съм поставил грешна диагноза, подведен от това, че моят EVIC тръгна на друг гранд.
                                След 3 дневно човъркане се оказа, че проблемът е в самият него.
                                След като презапояването и смяната на електролитните кондензатори не даде ефект, купих друг от една морга и сега всичко работи.

                                Мога да споделя, че след разглобяването на таблото и проследяване на кабела и коректора не открих места, където да има предпоставки за лош контакт или прегъване и прекъсване на кабела. Той е част от голям сноп, прекаран е без остри чупки, а конекторите са стегнати, пластмасата не е остаряла (джипката е 10 годишна), със твърди крачета от качествен метал. Всичко това ми помогна да направя нещо, което ако бях направил при първият тест, щеше да ми спести човъркането - да пробвам друг EVIC на моя гранд.Тръгна веднага и от там нататък нещата бяха ясни.

                                Извинявам се още веднъж за неволната заблуда.
                                Дори и само това - пак е полезно. Може да спести доста време и усилия на някого. Лошото е, че се е случило това, което Дядо Владо пише:
                                на друг "Гранд") и той /EVIC-а/ тръгва веднага, няма как да знаем че това му е било "1 от 10" тръгвания,
                                Важното е, че сте решили проблема.
                                Поздрави!
                                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                                First impression is not always true. Get inspired.
                                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                                Reading is sooo boring, unlike writing!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X