Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Не съм проверявал .......
    Май всичко ти е наред по колата Не го мисли
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #17
      До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

      Аз нямам притеснения че нещо с охладителната система не е на ред, обаче цяла зима карам без перка на виското и искам и лятото да може така. А без да се включва ел вентилатора май няма да стане.

      Коментар


      • #18
        До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
        Май всичко ти е наред по колата Не го мисли
        Малко офтопик: Проблема ми идва през горещите летни дни, когато бързо искам да стигна за където съм трягнал в петък след обяд с натоварен до тавана джип и закачена платформа с АТВ-та. Тогава имам тези 2 проблема:
        1. темп. на охлаждащата течност стои на първата или втората чертичка след делението 210'F и сърце не ми дава да го ръчкам повече и
        2. спирачките ми след 2 резки спирания, при изпреварване, за да са вмъкна в колоната с този голям товар загряват и стават неефективни и след това пак трябва по нежно да действам с педалите и скоростния лост.

        За първото правих промивки на системата и вътрешно /оказа се перфектно чиста/ и външно /излязоха доста гадости скрити и полепнали по радиаторите/ но склонността към прегряване не се оправи. Разменихме от друг джип вискотата и се оказа, че с другото е по-зле /справка състезанието миналото лято "Грация и мощ" в Балчик, където здраво загря чайника, та охлаждах/поливах радиатора с вода. А на другия Гранд със същия V8 с това "виско" си работи.

        И въпреки всички ме дразни това проклето вентилаторче, че не тръгва.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #19
          До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

          Ми направи му принудително ЦК....... Само че понякога се получава че ел. вентилатор пречи на виското, и вместо да се подобри положението, то се влошава.....

          Ако ел. вентилатора духа срещу виското, то се охлажда и вече не е толкова ефикасно.... И вместо две в едно, имаш само едно. Някой от колегите беше споделял за подобния проблем....
          Последно редактирано от Злой; 17-03-09, 14:18.
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #20
            До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
            Ми направи му принудително ЦК....... Само че понякога се получава че ел. вентилатор пречи на виското, и вместо да се подобри положението, то се влошава.....

            Ако ел. вентилатора духа срещу виското, то се охлажда и вече не е толкова ефикасно.... И вместо две в едно, имаш само едно. Някой от колегите беше споделял за подобния проблем....
            ЦК ключе бих сложил само за опит. И ще го махна като видя какъв е ефекта.

            Но мен много повече ме тормози проблема дали инсталацията е повредена и какво точно не е у ред.
            Защото може и да не мери вярно температурата, която ми показва на таблото. Защото и в най-люта зима темп си стои на 210'F, което е = на 96'C. И не можах да намеря къде е датчика за темп. на охлаждащата течност и уреда на таблото кой го командва. А ако темп. датчик лъже и от него взема инфо управлението на инжекциона, значи и там има проблеми. А при тест компа няма грешки.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #21
              До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

              Само като идея (не знам дали си пробвал вече) - на мой приятел с подобен проблем (коренно различен автомобил, но също държеше висока работна температура) се решиха нещата след смяна на водна помпа.
              Последно редактирано от Сашо Пунчев; 17-03-09, 16:42. Причина: малко по-ясно да стане...

              Коментар


              • #22
                До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                ЦК ключе бих сложил само за опит. И ще го махна като видя какъв е ефекта.

                Но мен много повече ме тормози проблема дали инсталацията е повредена и какво точно не е у ред.
                Защото може и да не мери вярно температурата, която ми показва на таблото. Защото и в най-люта зима темп си стои на 210'F, което е = на 96'C. И не можах да намеря къде е датчика за темп. на охлаждащата течност и уреда на таблото кой го командва. А ако темп. датчик лъже и от него взема инфо управлението на инжекциона, значи и там има проблеми. А при тест компа няма грешки.
                Виж тук:http://www.jeep.avtograd.ru/Grand_Ch...ines/index.htm, че като гледам има два двигатела 4,7... Не знам кой от тях е твоя... А на моя Гранд е 4 литров ДВГ, и датчика е със сигурност на друго място.....
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #23
                  До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                  Първоначално публикуван от Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на мнение
                  Само като идея (не знам дали си пробвал вече) - на мой приятел с подобен проблем (коренно различен автомобил) се решиха нещата след смяна на водна помпа.

                  Сашо, извинявай, ама какво общо има между водната помпа и вентилатора на климатика? Или не си прочел темата от начало?
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #24
                    До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                    Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                    Сашо, извинявай, ама какво общо има между водната помпа и вентилатора на климатика? Или не си прочел темата от начало?
                    От тук залитнах в тази посока... Темата я изчетох

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    ....Но мен много повече ме тормози проблема дали инсталацията е повредена и какво точно не е у ред.
                    Защото може и да не мери вярно температурата, която ми показва на таблото. Защото и в най-люта зима темп си стои на 210'F, което е = на 96'C. И не можах да намеря къде е датчика за темп. на охлаждащата течност и уреда на таблото кой го командва. А ако темп. датчик лъже и от него взема инфо управлението на инжекциона, значи и там има проблеми. А при тест компа няма грешки.
                    Аз съм имал подобен проблем на БМВто - там на самия вентилатор има съпротивление (и вентилаторът и датчика са си ок, но съпротивлението, което определя скоростта на вентилатора скапва нещата) и се включваше само най-високата скорост за много кратко (в определени случай изобщо не включва). Не знам тук така ли е (на Джийп), но и там нито излизаше на компа - при подаване на ток въртеше, и датчика си беше ок.

                    Коментар


                    • #25
                      До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                      Аха... Ясно
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #26
                        До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                        Виж тук:http://www.jeep.avtograd.ru/Grand_Ch...ines/index.htm, че като гледам има два двигатела 4,7... Не знам кой от тях е твоя... А на моя Гранд е 4 литров ДВГ, и датчика е със сигурност на друго място.....
                        Такъв е но къде пише къде е датчика не знам.
                        http://www.jeep.avtograd.ru/engines/PT287/index.htm
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #27
                          До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                          Гледах, гледах, чак почнах да се пуля, ама не видях нищо...... Я помоли някой който има сервиз, да ти извади тази информация...... От АутоДата, примерно....
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #28
                            До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Закарах джипа на ел. сервиз и те провериха и ми казаха, че вентилатора е здрав, кабелите от датчиците на кондензатора до купето са здрави, самите датчици /за темп. и налягане на фреона/ не могат да ги проверят заради студеното време, и също релето е здраво. Изпробвали са управлявана и управляваща вериги.

                            Нещо не можем да се разберем. Вентилатора ти е здрав. За да се завърти му трябва напрежение. То идва от релето - през бушон от акумолатора. Релето е здраво. Релето за да пусне напрежение му трябва управляващо напрежение - от блока на мотора. Така и не стана ясно на тебе какво ти липсва. Даже и ти да не можеш, тези четери кабела магат да ти ги замерят във всеки гаражен севиз. Пиши конкретни измервания, за да можем да продължим разследването.
                            Най ме е страх от хора без мечти...

                            Коментар


                            • #29
                              До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                              Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                              Нещо не можем да се разберем. Вентилатора ти е здрав. За да се завърти му трябва напрежение. То идва от релето - през бушон от акумолатора. Релето е здраво. Релето за да пусне напрежение му трябва управляващо напрежение - от блока на мотора. Така и не стана ясно на тебе какво ти липсва. Даже и ти да не можеш, тези четери кабела магат да ти ги замерят във всеки гаражен севиз. Пиши конкретни измервания, за да можем да продължим разследването.
                              Да. Вентилатора и релето са здрави. Но към управляващата верига /бобина, намотка както искате го наречете/ не се подава управляващо напрежение. В това е единия проблем.
                              А другото просто съмнение, че системата за измерване на темп. на охлаждащата течност не мери вярно.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #30
                                До: WJ схема на ел. инсталация, ел. вентилатор на радиатор, климатична инсталация

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                Такъв е но къде пише къде е датчика не знам.
                                http://www.jeep.avtograd.ru/engines/PT287/index.htm
                                Датчика е номер 12 (#56027873 - SENSOR, Coolant Temperature)
                                положението е за [EV0]=4.7L, но не са дали да има разлика за
                                [EVC]=4.7L Power Tech H V8
                                описание към картинката:

                                1 SENSOR, Camshaft
                                04897023AA 1 ER0
                                56028133AE 1 EV0

                                2 56028136AD 1 EV0 SENSOR, Crankshaft Position
                                3 56041677AA 1 EVC SENSOR, Knock
                                -4 56041849AA 1 EVC BRACKET, Knock Sensor
                                5 04882219 1 EV0 SENSOR, Throttle Position
                                6 56028364AA 1 EV0 SENSOR, Air Temperature
                                7 56041018 1 EV0 SENSOR, MAP
                                8 56041941AA 1 EV0 SENSOR, Oxygen, Upstream Right
                                9 56041731AA 1 EV0 SENSOR, Oxygen, Downstream
                                Right
                                10 56041345AE 1 EV0 SENSOR, Oxygen, Downstream
                                Left
                                11 56028807AA 1 EV0 SENDING UNIT, Oil Pressure
                                12 56027873 1 EV0 SENSOR, Coolant Temperature
                                13 56041942AA 1 EV0 SENSOR, Oxygen, Upstream Left
                                Прикачени файлове
                                YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
                                XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
                                WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
                                KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X