Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Евентуално, ако не му се "заляга", може да се погледне и лостовата система:

    NV247 Quadra-Trac IITM



    Quadra-DriveTM



    NV242 Selec-Trac®

    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Разбира се, това е най-лесния начин, но Kinex споменава нещо за замяна на раздатката. А ако е така, то е възможно надписите вътре да не съответстват. Затова евентуално може да погледне и на самата раздатка какво пише. Поздрави!
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Споменавам защото вече не ми се вярва че е възможно да се унищожават агрегати заради неправилно масло.
        Без значение какви са обозначенията на лоста на раздатката, позициите са или 3(при 247) или 5(при 242). Няма как да се объркат двете раздатки.

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Благодаря Ви колеги,сега влиза в сервиза за смяна на дисковете и ще погледна раздатката отдолу,а иначе "отгоре" е като от 2-рата снимка,с 3 позиции.
          Поздрави.

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Така е, не могат да се сбъркат двете раздатки. Но когато човекът не е особено наясно с Jeep-а и неговите особености, се случват и такива неща. Дори може да се окаже, че не е пробвал раздатката, особено ако има от скоро колата и я кара само на пътя. И ако не е потърсил предварително съдействие от някой по-запознат. Не познавам колегата Кадиев и разбира се, не искам да го засегна по никакъв начин! Но имаше случай, в който при покупката на Jeep, колега не беше видял липсата на предния кардан и автоджамбазинът го беше прецакал с доста проблеми по колата. Но, да не разводнявам излишно темата. Поздрави!
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
              Така е, не могат да се сбъркат двете раздатки. Но когато човекът не е особено наясно с Jeep-а и неговите особености, се случват и такива неща. Дори може да се окаже, че не е пробвал раздатката, особено ако има от скоро колата и я кара само на пътя. И ако не е потърсил предварително съдействие от някой по-запознат. Не познавам колегата Кадиев и разбира се, не искам да го засегна по никакъв начин! Но имаше случай, в който при покупката на Jeep, колега не беше видял липсата на предния кардан и автоджамбазинът го беше прецакал с доста проблеми по колата. Но, да не разводнявам излишно темата. Поздрави!

              Не мога да се засегна колега,това е абсурд все пак мисля,че тук сме големи хора,а това със сърденето е детска работа и също така всеки гледа да помогне с нещо на другия иначе какъв е смисъла?!
              Поздрави!

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Ако си спомняте, смятах да правя чип тунинг на моя дзвер, но като си постегнах двигателя (смених повдигачите (прътите) - 8 лв. бройката от "Скорпион 13) се върнаха поне десетина кончета в конюшнята (поне такова е усещането - има огромна разлика) и се отказах..!!! Седя, гледам го и си мисля "Абе много ми е фабричен нещо", обадих се на Савата от Велинград (от местния офроуд клуб) дадох му го и вижте как ми го върна след 2 седмици..

                Отзад:
                - Малко "рефреш" на ресорите
                - Местене на ресорите над моста
                - Пружини от Шкода "Октавия" (с преработени удължени водачи)
                - Леко "завъртане" на моста (да се запази ъгъла на кардана спямо раздатката)
                Чист лифт на окачването - 9 см.

                Отпред:
                - Удължаване на хващането на пружините
                - Смяна на амортисьорите с газови (единия от старите ми бе блокирал)
                - Леко "завъртане" на моста (да се запази ъгъла на кардана спямо раздатката)
                Чист лифт на окачването - 9 см.

                За десерт му сложих и четири чисто нови Малатеста "Кайман" 15/75/255 и цирка стана пълен...!!! Не съм го мерил колко се вдигна с гумите от земята, но съпругата има затруднения при качване и слизане, а две годишния ми син може да мине прав под джипа, ако се понаведе малко..!!!

                На финала взех един оригинален ролбар за 50 лв. и го сложих с известно подсилване на захващането с оглед на градското в София и за цвят добавих и два халогена (тях ги няма на снимките, че ги сложих днес след тестовете)..!!! Имам следния проблем обаче! При пълен ляв и пълен десен предните гуми опират (само грайферите) от вътрешната страна (отпред - в щангата и отзад - в гредата)..!! Поръчах си фланци 30 мм, но имам опция и за 38 мм. Ако някой от вас е минал по този път нека сподели дали фланците ще решат драмата..!!!
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 19-04-10, 20:58.

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                  Поръчах си фланци 30 мм, но имам опция и за 38 мм. Ако някой от вас е минал по този път нека сподели дали фланците ще решат драмата..!!!
                  Точно това е лека за този проблем......
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Днес - на връщане от Велинград му засякох разхода извънградско. Даде ми точно 10 на 100 при средна скорост около 90 км/ч (макс на магистралата 110 км/ч). Сега е в процес на засичане на градския разход..!!! Гумите не са от най-тихите по асфалта, но няма как! Човек все някак трябва да стигне до гората и да се прибере от там.. Успокоява ме факта, че радиото се чува без да го усилвам до края..!!!

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                      Точно това е лека за този проблем......
                      30 мм. или 38 мм. ще ме излекуват окончателно..?!!

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Колкото повече - толкова повече...... Че и при този лифт.....
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                          ...

                          Отзад:
                          - Малко "рефреш" на ресорите
                          - Местене на ресорите над моста
                          - Пружини от Шкода "Октавия" (с преработени удължени водачи)
                          - Леко "завъртане" на моста (да се запази ъгъла на кардана спямо раздатката)
                          Чист лифт на окачването - 9 см...
                          За какво местене на ресьори става въпрос?

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Обещавам детайлни снимки още утре, че от мерак да хвана гората го снимах само за да се добие обща предства за лифта...!!! Относно въпроса ти Андро, ресьорите просто минаха над моста, до колкото обърнах внимание по захващането им не са правени промени. Сложени са допълнителни скоби да не се отварят и това е... На снимките утре ще видите всичко. Сравнних го с джипа на един колега, който е без пружини, а с допълнителен скъсен лист на ресорите от Форд "Транзит"... Моя вариант вози доста по-меко, но ако някой си мисли че не друса - много се лъже... Но в крайна сметка това което не ни убива - ни прави по-силни..!!!

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                              ...
                              Относно въпроса ти Андро, ресьорите просто минаха над моста, до колкото обърнах внимание по захващането им не са правени промени...
                              Според мен има някакво недоразумение! Ресьорите са си отгоре фабрично.

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                                Според мен има някакво недоразумение! Ресьорите са си отгоре фабрично.
                                Спи ми се и чета и пиша по инерция малко, за което се извинявам! "Местенето" над моста в моя конкретен случай означава подлагане на пластини (за милиметрите ще излъжа - трябва да меря) така, че си прав недоразумение имаше! Андро в една друга тема видях шнорхел - твое производство и ми хареса! Би ли ми изработил един..?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X