Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    по джипа нищо не съм направил днес.. но по походния багажник на наш колега от форума да сега остава да се изфабрикуват монражните закрепвания и да се боядиса
    понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
    ********************************
    JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
    Honda Shadow VLX 600 - 1999
    FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


    0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
    Влади

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      След смяна на накладките на всички колела с нови такива /намерих к-ти на Ferodo/ ме зачовърка мисълта, че само с прибирането на буталата навътре, нещата няма да са перфектни.

      И наистина, за съжаление се оказах прав. Буталата бяха работили дълго време в доста извадено навън положение, а зад тях се е събрала мръсотия и при прибирането им максимално навътре, не се движеха съвсем свободно, от което спирачките започнаха понякога леко да задържат. От това средния разход по трип-компютъра се увеличи с повече от литър и половина. На градско каране задържането не се усещаше кой знае колко, а и нямаше време спирачките да загреят много, но след по-дълго каране се случи да усетя мирис на нагрято феродо, като спрях. Затова днес направих профилактика с разглобяване на всички спирачни апарати, почистване и промиване на леглата в апаратите, буталата и тръбопроводите на системата. Който е писал, че на определено време /или пробег/ системата трябва да се почисти и промие, а спирачната течност да се смени с нова, е бил много прав! Макар че колата е на по-малко от 5 години, зад всяко бутало се беше събрала по малко мътилка и мръсотия.

      Бях приятно изненадан, че самите бутала не са метални а от някаква пластмаса, или по-скоро нещо приличащо на текстолит или гетинакс. Самите бутала не бяха, а и нямаше как да са ръждясали. А вероятно като са пластмасови, са и слаби проводници на топлина от накладките към вътрешността на спирачните апарати.

      След измиване и почистване, после намазване с тънък филм с някаква специална термоустойчива грес за спирачни системи, всеки апарат беше монтиран на място и обезвъздушен. Водачите на апарата също бяха почистени и смазани макар, че те и преди се движеха леко и не задържаха. Последва проба за това, как спира колата и най-вече - дали задържа някое колело. За сега с радост мога да споделя, че вече има осезателна разлика и колата ускорява по-добре и най-важното - има инерция при лек наклон на пътя, нещо което преди това май почти нямаше. Поздрави!
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Ами аз днес направих нова силова броня етоя
















        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
          Ами аз днес направих нова силова броня етоя
          изглежда супер направо му сменя дизайна отпред на джипа
          Последно редактирано от Злой; 05-03-10, 20:32.

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Сега ми се въртят едни идеи за задна силова броня тази вечер ако не ходя някаде ще влезя в гаража и утре ще съм нова задна силова броня

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
              Сега ми се въртят едни идеи за задна силова броня тази вечер ако не ходя някаде ще влезя в гаража и утре ще съм нова задна силова броня
              ) Със стойка за резервна гума нали така Братле...?) да не забравиш и стойката за 20 литрова туба с нафта
              понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
              ********************************
              JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
              Honda Shadow VLX 600 - 1999
              FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


              0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
              Влади

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
                Ами аз днес направих нова силова броня етоя
                Не ти ли натежава на предницата?
                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                  Не ти ли натежава на предницата?
                  3 кг разлика има между тази и оригеналната във полза на новата

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
                    3 кг разлика има между тази и оригеналната във полза на новата
                    Да, правилно. На черокитата са железни. На Гранда ми обаче са пластмасови отпред и отзад, не искам да натежава.
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Сега не знам дали съм по темата, щото се случи вчера, ама няма да устискам и ще се похваля!
                      Та, от вчера , 08.03.2010 (не знам защо избрах този ден), след много отлагания и перипетии, вече съм с ЧИП-ТУНИНГ, на Черока.
                      Първоначалните ми впечатления могат да се опишат с една дума -"почти".
                      След почти три часа, почти 800 лв, ми се стори, че почти няма никаква разлика или поне не каквато очаквах. Както казах, денят не беше най-подходящият. Сняг, виелици, задръствания! Никакъв шанс за по-солиден тест. Подвих опашка и се прибрах без особено настроение. Дори не писах тук нищо.
                      НО, днес е друго! Благодарение на столичния кмет Йорданка Фандъкова, нейната администрация, фирмите за снегопочистване и най-вече промяната в климатичните условия, по някои основни булеварди се показа асфалт. Е там се усети, че не е било излишно чипосването. Като динамика нещата се подобриха, а скоро ще мога да кажа и за разхода дали имам промяна.

                      П.П. Целият пост е насочен към смачкване на колебанията на колегата Алекс Маринов за същата операция.
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                        .............................от вчера , 08.03.2010 (не знам защо избрах този ден), след много отлагания и перипетии, вече съм с ЧИП-ТУНИНГ, на Черока.
                        Първоначалните ми впечатления могат да се опишат с една дума -"почти".
                        ....................днес- ........ се усети, че не е било излишно чипосването. Като динамика нещата се подобриха, а скоро ще мога да кажа и за разхода дали имам промяна.
                        П.П. Целият пост е насочен към смачкване на колебанията на колегата Алекс Маринов за същата операция.
                        Браво! Най-после се реши. Сега остава да споделяш впечатленията си, след известно натрупване на данни. Мисля си, че в градска среда /като в София/ няма как да усетиш веднага, и в достатъчна степен разликата. Единствено по-бързото ускорение при потегляне и безпроблемно включване в движението, при натоварен трафик, може би ще са първите ти усещания. Най-добре ще го усетиш при движение на дълго. Там би трябвало да има доста по-добра динамика, да ускорява по-бързо на директна предавка и изпреварването да е по-бързо и безпроблемно. Най-вече се надявам да ти се отрази благоприятно на разхода на гориво.
                        Колкото до това - "След почти три часа, почти 800 лв, ми се стори, че почти няма никаква разлика или поне не каквато очаквах." - най-сигурен за резултата може да си само, ако го закараш на дино-тест. Там ще се види какво, колко и къде се е променило и дали си е струвало. Това, при положение че все още те гризат съмнения.
                        "П.П. Целият пост е насочен към смачкване на колебанията на колегата Алекс Маринов за същата операция. " - Сега вече наистина съм аз наред. Напролет, след сезонното обслужване /масла,филтри и т.н./ ще взема и аз да го "чипосам". Ма до тогава чакам още "За" и "Против" от тебе. Поздрави!
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          днес прецаках джипа-заледен тесен планински път изринат сняг колкото за една кола завой и прас в една нива насреща и преден ляв ъгъл стана на салата иде ми да го тикна в някоя урва и да не се обръщам назад

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от тодоров3 Преглед на мнение
                            днес прецаках джипа-заледен тесен планински път изринат сняг колкото за една кола завой и прас в една нива насреща и преден ляв ъгъл стана на салата иде ми да го тикна в някоя урва и да не се обръщам назад
                            Неприятна случка,но ако всички участвали са живи и здрави,не се ядосвай,Джипа ще го оправиш.


                            ПП,ако ще го хвърляш,казвай да `фащам автобуса за Бургас
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                              Неприятна случка,но ако всички участвали са живи и здрави,не се ядосвай,Джипа ще го оправиш.


                              ПП,ако ще го хвърляш,казвай да `фащам автобуса за Бургас
                              ем ми се фърля ем ми се прай не мога да му намеря предна маска чак сега обърнах внимание че има толкова много дребни разлики 100г произвеждат едно и също купе и само за бела сменят някви дреболии също като жигули и лади едно време все същата кола ама тук стопче там нещо малко засучат бронята е такива глупости.

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от тодоров3 Преглед на мнение
                                ем ми се фърля ем ми се прай не мога да му намеря предна маска чак сега обърнах внимание че има толкова много дребни разлики 100г произвеждат едно и също купе и само за бела сменят някви дреболии също като жигули и лади едно време все същата кола ама тук стопче там нещо малко засучат бронята е такива глупости.
                                Твоити какво е,Чероки или Гранд Чероки?И коя година е горе-долу?
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X