Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    След смяна на накрайника с шарнирния болт на кормилната щанга отидох в сервиза на Влади за реглаж. Такаааа.... Първо - много коректни са всичките пичове в сервиза, също така с Влади си говорихме по-надълго за марката Jeep. След преглед на цялата ходова част се оказа, че положението никак не е розово. Смениха се още лагер на задна лява полуоска и задно каре на задния кардан. Новото е с гресьорка, което много ме зарадва, но впоследствие се оказа, че не мога да завра накрайника на шпршца за грес (стандартен накрайник, поставен на гъвкав "маркуч"). Може би за да гресирам ще се наложи да откача кардана, за да го извия така, че да мине накрайника - ще мисля по въпроса. Другото - разбити тампони на предните носачи (горен и долен), накрайник на панхард-щангата, тампоните на предна усукваща се щанга, на биалетките, а така също отзад - долни носачи. Оказва се, че се сменят носачите нацяло, а не само тампоните. След проверка видях, че се продават и само тампони (например полиуретанови), после разсъждавах и достигнах до следния извод - по-добре да се сменяват целите носачи. Основен мотив е това, че старите задължително са ръждясали, материала е натрупал доста "умора" и съществува риск от изкривяване на профила на носача при избиване и набиване на тампоните. Не е за подценяване и това, че при подмяната нацяло се пестят куп време и псувни. С други думи, предстои още да се прави, следва пълна профилактика на преден и заден мост.
    JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
    0898 641162

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      В събота си монтирах камера за задно виждане, доста занимавка си беше... към 4 часа.
      Стана много приятно и "като оригинално". Вижда се прилично на светло и на тъмно. Достатъчно за да върши работата за която е предназначена

      Камерата ми излезе 22лв. с доставката от Китай:
      http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...=STRK:MEWNX:IT

      Сега остава да измисля на какво ще я гледам... спрял съм се на едно огледало... SmartMirror, но чакам да излезе на по-добра цена:
      http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Azent...Q5fAccessories

      Ето и две снимки от телефона:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0085.jpg
Прегледи:1
Размер:55.4 КБ
ID:5230107 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0086.jpg
Прегледи:1
Размер:65.0 КБ
ID:5230108
      Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
      Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

      LZ1FLY

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от BateValcho Преглед на мнение
        След смяна на накрайника с шарнирния болт на кормилната щанга отидох в сервиза на Влади за реглаж. Такаааа.... Първо - много коректни са всичките пичове в сервиза, също така с Влади си говорихме по-надълго за марката Jeep. След преглед на цялата ходова част се оказа, че положението никак не е розово. Смениха се още лагер на задна лява полуоска и задно каре на задния кардан. Новото е с гресьорка, което много ме зарадва, но впоследствие се оказа, че не мога да завра накрайника на шпршца за грес (стандартен накрайник, поставен на гъвкав "маркуч"). Може би за да гресирам ще се наложи да откача кардана, за да го извия така, че да мине накрайника - ще мисля по въпроса. Другото - разбити тампони на предните носачи (горен и долен), накрайник на панхард-щангата, тампоните на предна усукваща се щанга, на биалетките, а така също отзад - долни носачи. Оказва се, че се сменят носачите нацяло, а не само тампоните. След проверка видях, че се продават и само тампони (например полиуретанови), после разсъждавах и достигнах до следния извод - по-добре да се сменяват целите носачи. Основен мотив е това, че старите задължително са ръждясали, материала е натрупал доста "умора" и съществува риск от изкривяване на профила на носача при избиване и набиване на тампоните. Не е за подценяване и това, че при подмяната нацяло се пестят куп време и псувни. С други думи, предстои още да се прави, следва пълна профилактика на преден и заден мост.
        само не си взимай тампони от Скорпионите.... ще изкарат 6-7 месеца, най-добре си поръчай целия кит полиуретанови тампони..... носачите, ако не са сцепени/огънати, няма нужда да ги сменяш, а ако все пак си решил, може всеки кадърен железар да ти ги направи.
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Благодаря за съвета! Съгласен съм, че при вариант "смяна на тампони" е за предпочитане да се вземат полиуретанови. Но тогава пък имаш други грижи - самата смяна е трудоемка, нямам преса, а с чук и мамата не работя такова нещо, другото е, че изискват последващи грижи - редовно смазване със специалната "морска" грес или с такава като моята "Texaco" (не е реклама - моята, защото такава съм си купил). Моя джип е на 14 години и за мен ще е малък жест към машината, да му сменя целите носачи с новички - поне това е заслужил.
          JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
          0898 641162

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            днес смених за 3ти път предно ляво каре /външно на моста, откъм гумата/. каре -65лв., от вест ауто. монтаж към час при правилните хора за 50лв. гресирано и монтирано както трябва, ще видим колко ще издържи. старото бе изпечено по две от осите до синьочерно и "лопаше" отчетливо вече. за 24месеца това каре ,на това място ми е третото ...)))
            не бързам за никъде...
            XJ 2.5TD '98

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Днес вьв WG 2,7 CRD долийах 200 гр mopar power steering fluid (безцветен) . Проверих в казанчето маслото беше на min и червено по цвят. Дали направих грешка???? Мерси.

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от ljupco Преглед на мнение
                Днес вьв WG 2,7 CRD долийах 200 гр mopar power steering fluid (безцветен) . Проверих в казанчето маслото беше на min и червено по цвят. Дали направих грешка???? Мерси.
                Грешка че си долял power steering fluid не си направил, ама ако искаш да нямаш проблеми с хидравликата, промий системата в най-скоро време и си я напълни само с правилния флуид. Най-вероятно са ти наляли АТФ което от Крайслер препоръчват да не се прави...

                Important note:

                The factory fill power steering fluid for all 1999-2004 Grand Cherokees is a unique fluid, MS5931. ATF+4 (MS9602) should not be mixed or used as a “topping off” fluid on the Grand Cherokee WJ. All WJ models should be serviced using ONLY the special MS5931 fluid. ATF+4 is NOT an approved Power Steering Fluid and should never be used under any circumstances...

                Аз имах същия проблем и само това че си промих системата навреме ме спаси от сериозни поражения. Успех..
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                0877стоидевет215–Радослав

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от gueorgi Преглед на мнение
                  Днес сменихме антифриза, като преди това цялата система беше промита и изчистена. Благодаря на дядо Владо за което.
                  Я кажете кава е точно процедурата по промиването - сигурно ще е полезна на хората които нямат лесен достъп до "доверен" сервиз, а се налага да следим като цербер тия некъдърници на които сме си поверили "най-ценното"...
                  [FONT=Arial]"Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса..."[/FONT]
                  Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                  Kawasaki KLE 500

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Колега, процедурата общо взето е такава - източваш каквото има, сипваш чиста водица и препарат за промиване и следваш инструкциите. После пак източваш, промиваш няколко пъти с вода и накрая сипваш антифриза (новия). Аз ползвах малко на риск един препарат препоръчан от колеги съфорумници от 'рено-бг', казва се антикалц и е български. Линка мога да го дам по-късно, ако го намеря. Мисля, че ако пробваш с чичко гугъл ще го намериш и сам. Спецификата е че двигателя трябва да работи около половин час с препарата, който през това време 'действа'. Препарата съдържа миещи вещества и киселина ЕДТА, която има свойството да чисти отлаганията. Колегите от форума на рено са предупредили, че е възможно да има последствия след тази операция, като протичане от маркучи, съединения и други, затова писах по-горе че е рисковано. Но резултата е добър - капачката на радиатора след процедурата беше като нова, а преди това беше кафява от ръждивите отлагания.

                    Поздрави!
                    JEEP CHEROKEE '98 XJ. 4.0 190 hp

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Днес смених амортисьорите на предния капак. По 18лв. парчето (ОПЕЛ-ски) от ем-комплект. Оригиналните са 420N, а тези които взех са 500N и сега "изстрелват" капака. В сайта им има и 420N, но не мисля, че 500N могат да създадат проблем... даже смятам, че така е по-добре

                      http://emk-33.com/shop/index.php?cPath=3947_126_149
                      Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
                      Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

                      LZ1FLY

                      Коментар


                      • Re: Какво направих по джипа днес?

                        Мале колко много амортисьорчета. Сега остава някой разбиращ да каже кои стават за задната врата на Гранд ZJ и поне 5 човека ще сме много щастливи
                        Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                        тел. 0897818449

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Сваляй оригинала и отивай на място.
                          Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
                          Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

                          LZ1FLY

                          Коментар


                          • От: Re: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
                            Мале колко много амортисьорчета. Сега остава някой разбиращ да каже кои стават за задната врата на Гранд ZJ и поне 5 човека ще сме много щастливи
                            нямат обявени в сайта си....... в ибей са 24$, само дето транспорта е още 32........... не знам ако поръчаме повечко бройки, колко ще е транспорта и ДДС.
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              [QUOTE=peerless;1367323]Днес смених амортисьорите на предния капак. По 18лв. парчето (ОПЕЛ-ски) от ем-комплект. Оригиналните са 420N, а тези които взех са 500N и сега "изстрелват" капака. В сайта им има и 420N, но не мисля, че 500N могат да създадат проблем... даже смятам, че така е по-добре

                              http://emk-33.com/shop/index.php?cPath=3947_126_149[/QUOTE]

                              Ного полезно ! Мерси перлес!

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Днес закарах го джипа на диягностика и разбрахме че не дига температура пожече от 55 градуса работещ на място повече от 30 минути. Термостата трябва да отвара на 78-80, а при мен на 45 е отворен. Трься термостат за WJ 2003 2,7 CRD.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X