Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    На "Джип4о" окончателно му умря водната помпа Колегата Калин вникна в моите финансови затруднения , и сменихме само фибърчето и оста с лагера ......от "Лада" почти без ТНТМ ...ама нямам снимки
    Тук е важно да подчертая, че помпата беше "Мейд ин Джапан" ....т.е. още в Швейцария е имало някакви "доработки"
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Най-накрая и това стана - бутилката се озова на мястото на резервоара. Сега багажника ми е празен - оле. Едни приятели се навиха и го направиха. Сега майсторим и резервоарче - около 20 л, като идеята е да позлваме оригиналната система - помпа и поплавък. Малко сложно ми се строи, но момчетата са разбирачи.
      Бутилката легна в крайната точка на резервоара и не пречи на нищо. Даже си мисля че от гледна точка център на тежестта, там е по-добре отколкото напреко в единия край в багажника.
      Прилагам снимки от мобилен телефон, но се вижда добре.
      Прикачени файлове
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Тук е важно да подчертая, че помпата беше "Мейд ин Джапан" ....т.е. още в Швейцария е имало някакви "доработки"
        Не е само помпата,...... таблото, уредите по тях......
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
          Най-накрая и това стана - бутилката се озова на мястото на резервоара. Сега багажника ми е празен - оле. Едни приятели се навиха и го направиха. Сега майсторим и резервоарче - около 20 л, като идеята е да позлваме оригиналната система - помпа и поплавък. Малко сложно ми се строи, но момчетата са разбирачи.
          Бутилката легна в крайната точка на резервоара и не пречи на нищо. Даже си мисля че от гледна точка център на тежестта, там е по-добре отколкото напреко в единия край в багажника.
          Прилагам снимки от мобилен телефон, но се вижда добре.

          С тая бутилка нали не мислиш да си удряш задницата по неравности?
          JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

          Манол Денев

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
            С тая бутилка нали не мислиш да си удряш задницата по неравности?
            Няма страшно, като сложим резервоара, ще защитим с ламарина и двете. Но самата бутилка е доста по-високо от колкото беше резервоара, а той както знаем е пластмасов. Пък и аз ходя основно по язовири и реки, а не по скали и чукари. Не съм хардаджия. Не че не ме влече, но джипката е семейна кола, кара я и жена ми. Като се поопарича ще си взема една за трошене в гората. Но първо, трябва земя, къща и т.н. А за земята не стигат.
            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
              Няма страшно, като сложим резервоара, ще защитим с ламарина и двете. Но самата бутилка е доста по-високо от колкото беше резервоара, а той както знаем е пластмасов. Пък и аз ходя основно по язовири и реки, а не по скали и чукари. Не съм хардаджия. Не че не ме влече, но джипката е семейна кола, кара я и жена ми. Като се поопарича ще си взема една за трошене в гората. Но първо, трябва земя, къща и т.н. А за земята не стигат.
              Абсолютно същото при мен. Ама без газ. Аз да питам, че се притеснявам.
              JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

              Манол Денев

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                Най-накрая и това стана - бутилката се озова на мястото на резервоара. Сега багажника ми е празен - оле. Едни приятели се навиха и го направиха. Сега майсторим и резервоарче - около 20 л, като идеята е да позлваме оригиналната система - помпа и поплавък. Малко сложно ми се строи, но момчетата са разбирачи.
                Може ли един съвет.
                Обърни бутилката със сондата към предницата на колата. така ще могат да ти направят резервоар близък до моя. 44 литра с ориг. сонда. Относно ориг. сонда трябва стругар да ти направи фланец, по гайката с която завиваш сондата, фланеца да е с борт поне 5мм за да може да се завари за рез. на който път трябва да се изреже отвор с диаметър взет от сондата. Задължително да спазят дълбочината на рез. така, че сондата да опира леко дъното. И ъгълът, който е най-отзад на резервоара да е като на оригиналният. За да не ореш
                За Ал. Белов: колега, ако musovir скочи върху скала с бутилката има голям шанс бутилката да влезне в багажника а не да се спука. Ламарината на багажника е 0.5 мм. а на бутилката е 4 мм.
                LZ1RED

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  JEEP няма ламарина- има висша материя, непробиваема от изобретенията на простосмъртните.
                  JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                  Манол Денев

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Днес смених втулките на ляв преден спирачен апарат и сипах добавка в задния диф.
                    80лв.-2 втулки с гумичките,18 лв. добавката(от Балканстар) и 40 мин.работа.За първи път-добре.20 мин.бяха изгубени във вдигане и сваляне с крик тип "жаба".Добавката я сипах при наклонен напред джип.Струва ми се,че скърцането в дифа спря.Утре ще видя как е след 100-тина км.
                    Прикачени файлове
                    Дизелов Jeep, не е Jeep.

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      не се въздържах, смених му и останалите "железа" (панти, огледала, стопове и пр.)

                      SJ-8, SCRAMBLER / 4-Speed, Manual Transmission, Part Time Transfer Case / Engine I-6, carburettor / Year: 1982 Toledo, Ohio

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        днес закарах Белчо на чистене след отпуската, а след това и на преглед на ходовата част за евентуалните щети от "почивката" която му причиних ...
                        смениха маслото на задният диф... предстои смяна на тампон на раздатката, семеринг на предния диф, подмяна на жило за ръчна спирачка на задна дясна - онова дето провисва , левите шарнири отпред леко потракват, май ще смениме и тях...
                        минах през скорпион, за нов въздушен филтър /в нашите условия явно наистина трябва да се подменят между 3 и 5хил. км./където успяха да ми пробутат за 30лв.! някакъв филтър без марка и с отвратителна изработка с което май окончателно ме разочароваха... за справка преди няколко месеца си купих въздушен ф. от магазин в горубляне за 15лв. в нормална кутия с видимо по качествена изработка, с отбелязан производител, май полски беше...
                        не бързам за никъде...
                        XJ 2.5TD '98

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          регистрирах го в КАТ, купих му масла от БС, смених ги при Голди
                          Не остана време за аларма и каско. А и гуми трябват

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Колеги дайте да пишем само за подобрения по Jeep-ките,текущите неща всеки ги прави.

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от Stefan_yj Преглед на мнение
                              Колеги дайте да пишем само за подобрения по Jeep-ките,текущите неща всеки ги прави.
                              В "текущите неща" , се съдържа важна информация за цени, доставчици, сервизи и чалъми.
                              ________________________________________________________________________________________
                              Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                              HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Е то за това си има друга тема: Части за Джийп / Систематизирано
                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X