Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Монтирах и регулирах лостовата система на раздатката (НП 231) поради смяна на Ск.К... и безрезултатно се занимавах със стартера (2,1 тди - отделна тема)
    Последно редактирано от lcr; 22-05-09, 19:14. Причина: правопис
    понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
    ********************************
    JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
    Honda Shadow VLX 600 - 1999
    FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


    0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
    Влади

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Правих през седмицата много неща, свалях нивото в карбуратора (на око) и сега поне не пуши безумно синьо и смрадливо зад колата. Ръчния смукач обаче още не работи ( по точно не оказва влияние на работата на мотора), и нещо има проблем по ускорителната помпа....за сметка на това ми умря стартера .
      Мислех че е 100% инерционен без бендикс (изхвърляч) ...да да, ама не Оказа се хитра (и проста) американска система при която протичащия през статора ток,създава магнитно поле което освен че завърта ротора, придърпва и един лост, който изхвърля напред зъбното колело и го зацепва с маховика .....Ремонта в снимки
      Първо се измива добре, после се отвиват двата дълги болта които държат стартера като едно цяло, маха се капака с четкодържачите (преди това четките се вадят).....
      сн.1 Почти обикновен стартер...но под жълтия (кадмиран) капак се крие изхвърляча.
      сн.2 За да се разпадне на кванти детаила се избива оста (3) и изхвърляча (1) се отделя.
      сн.3 Вижда се ясно и отвора за оста.
      сн.4 Маха се и зегерката (2) като преди това и се маха предпазната капачка с подръчни средства (чук и "мамата")
      сн.5 Ротора и зъбното колело в разглобен вид. Вижда се "виновника" за отказа - шайбата (5) се е разплескала и другата шайба (6) се е изнизала от оста ....съответно се маха зегерката (4) слага се (6) подпира се с нова шаиба (5), слага се (4) гресира се, слага се върху вала на ротора, отпред се слага зегерката (2) и предпазната и капачка изхвъряча (1) се връща на мястото му, като се проверава дали добре контактува с ушите на (6). Слага се оста (3)....сглобява се, монтира се, пробва се и се полива обилно ......успеха
      Прикачени файлове
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Днес смених тампоните на носачите отпреде и разкарах ненужната стабилизираща щанга отзаде.Следва смяна на всички чорби по колата.
        [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
        [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
        [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
        [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Вчера и днес след много умуване се реших и смених хидроповдигачите на клапаните.... 12 броя.
          - шлайфане на главата с 15 стотни, почистване, измиване... нови гарнитури, ново масло, филтри и.......
          ...отново имам бензинов тих двигател, преди звучах като дизел а съм 4.0л Гранд..
          след 2000км пробег, пак ще отварям капак клапани, да проверя затягането на главата с динамометричния и пак 80 левчета за ново масло и маслен филтър .

          Така се прави !

          Кво да я правя ,, като я обичам тая кола.......

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от cyklon Преглед на мнение
            Днес смених тампоните на носачите отпреде и разкарах ненужната стабилизираща щанга отзаде.Следва смяна на всички чорби по колата.
            Ако позволиш едно лично мнение ,
            Ако го ползваш само за калта със скорости до 55км/ч е допустимо, но на асфалт, при определени обстоятелства /80 - 130км/ч/ липсата на щангата е опасна,
            Сцеплението на заден цял мост в завой+мноого неизвестни елементи, като - условия,настилка, маса, ъглова скорост,ускорение, амортисьори+пружини/ресори ,налягане гуми.... на пътя ..си е едно сложно уравнение...

            Всеки сам решава де....важна е безопасността преди всичко .........

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              смених въздушния филтър...за първи път ми се случва за 5 месеца нов филтър да се затлачи и измърля така. много ми е странно,някъде от към калника засмуква въздуха и се мърля като прахусмукачка. обикновенно на година съм сменял филтри,с черока явно ще е два пъти по често. добре че поне е евтин - 14лв...

              чудя се защо на грандовете със същият двигател - 2.5ТД /ВМ/ въздушния филтър им е голям цилиндричен , а не като на моя черок плоска пита.повече въздух ли пуска?
              не бързам за никъде...
              XJ 2.5TD '98

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от Leam Преглед на мнение
                Ако позволиш едно лично мнение ,
                Ако го ползваш само за калта със скорости до 55км/ч е допустимо, но на асфалт, при определени обстоятелства /80 - 130км/ч/ липсата на щангата е опасна,
                Сцеплението на заден цял мост в завой+мноого неизвестни елементи, като - условия,настилка, маса, ъглова скорост,ускорение, амортисьори+пружини/ресори ,налягане гуми.... на пътя ..си е едно сложно уравнение...

                Всеки сам решава де....важна е безопасността преди всичко .........
                Колега отзаде съм на ресьор.Без щанга и със щанга няма разлика.Разликата е намерих в "ходовете".Само малко инфо още.Заводско не на всички Чероци слагат щанга отзаде.А за скорост също е тествано вече многократно.Щангата нали започва да играе роля от близо 60км/ч нагоре.Няма никаква разлика дали сам 60 или 160 нито в завои.Така,че споко.
                [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
                [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
                [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
                [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от cyklon Преглед на мнение
                  Колега отзаде съм на ресьор.Без щанга и със щанга няма разлика.Разликата е намерих в "ходовете".Само малко инфо още.Заводско не на всички Чероци слагат щанга отзаде.А за скорост също е тествано вече многократно.Щангата нали започва да играе роля от близо 60км/ч нагоре.Няма никаква разлика дали сам 60 или 160 нито в завои.Така,че споко.
                  Борисе прав си нашето няма такава щанга отзад ,а и доколкото съм чел нейното присъствие много ограничава хода !
                  JEEP PATRIOT, 2.0CRD , 2008
                  JEEP CHEROKEE XJ ,SPORT 4.0L 2000
                  JEEP COMMANDER, 4.7L , 2009
                  JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4.7L H.O , 2005 OVERLAND 0878102108 -Иван

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от cyklon Преглед на мнение
                    Колега отзаде съм на ресьор.Без щанга и със щанга няма разлика.Разликата е намерих в "ходовете".Само малко инфо още.Заводско не на всички Чероци слагат щанга отзаде.А за скорост също е тествано вече многократно.Щангата нали започва да играе роля от близо 60км/ч нагоре.Няма никаква разлика дали сам 60 или 160 нито в завои.Така,че споко.
                    Аха... е щом е така ок ! Пазете се и бъдете внимателни..

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                      смених въздушния филтър...за първи път ми се случва за 5 месеца нов филтър да се затлачи и измърля така. много ми е странно,някъде от към калника засмуква въздуха и се мърля като прахусмукачка. обикновенно на година съм сменял филтри,с черока явно ще е два пъти по често. добре че поне е евтин - 14лв...

                      чудя се защо на грандовете със същият двигател - 2.5ТД /ВМ/ въздушния филтър им е голям цилиндричен , а не като на моя черок плоска пита.повече въздух ли пуска?
                      Винаги можеш да си сложиш друг филтър, стига по дебит системата да е еднаква или по голяма/ стига да се събира "бандурата" под капака, а има и спортни филтри, а и цената май е от значение.....
                      но в нашите силно запрашени условия няма спасение..особено в София, моя става сив за 5 -6000км ..... и тъй като съм с газ го сменям редовно ......отразява се осезаемо на разхода / при газова/

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        вкарах го в бокса....
                        появи се странно разтрисане...като натиснеш спирачките...направо става неудържимо....цялата кола започва да се тресе...
                        лошото е...че не го прави винаги...и трудно мога да преценя от какво е...
                        Гранд Чероки 2.7 CRD.....всичко му е сменено и здраво по предницата...имам съмнения само по задните тампони на окачването...но на вид са здрави....
                        възможно ли е проблема да е от тях...или има нещо по ел.стабилизираща система...?

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Правил ли си нещо напоследък? И ако да - какво точно? Иначе проблем със спирачките се лекува с ремонта на спирачната система. Пробвай да изключиш всички допълнителни системи, коите имат нещо общо със спирачките и пробвай, ако проблем изчезне - търси там. Иначе можеш да провериш дали не ти е криви спирачните дискове.....
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            всичко по предницата е сменено или проверено...нови амортисьори...спирачни дискове....накладки....нови накрайници....шарнирите са здрави....тампоните на стабилизиращата щанга са здрави...тампоните на носачите са здрави...
                            съмнява ме...че може да е от липсата на сходимост...виждат ми се леко затворени предните гуми...след подмяната на всичко изброено...още не съм го качвал Черокито на стенд...

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Напречната щанга.

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                                Напречната щанга.
                                здрава е...скоро и нея сменях...при черокитата...това е основния проблем при разтрисане в предницата...но в моя случай...по скоро цялата кола се клати и тресе...което ме наведе на мисълта...че е нещо в електронната стабилизираща система....или както там се казва.....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X