Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
    Колега, горе на ул. Мир, преди хлебозавода отляво има табела Аполон. Иди ги питай. Аз при тях си правих климатика, останах доволен от тогава не е спирал да работи. Звънни им на този телефон 302 150.
    благодаря ще отида още утре

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Мамка им на монтажниците в "Кобра"
      Както вече писах тук , монтажниците в "Кобра" си оставиха ръцете.
      Понеже завърших реанимацията "Джип4о" до горе долу заводско ниво и ми остана само да прибера стърчащия край на стъклото, днес го извадих на слънце, да се напече и омекне гуменото уплътнение, напръсках между него и купето в ВД40 ......но стъклото беше събрало достатъчно напрежение и сега съм със спукано предно стъкло отново
      Направо ми се иска да убивам Явно ще зачеркна "Кобра" от листа за нормални фирми
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        След вчерашната гадост, днес свалих стъклото и като хитър (и беден) андрешковец го обърнах обратно спуканата част сега е пред пътника, а не пред шофьора
        Тъй като старото (също спукано) предно стъкло се търкаляше в гаража ми, сложих двете едно върху друго и "новото" се оказа с 5мм по-широко и с 4 по-високо с помоща на "диамантен" диск за неметал изрязах излишните милиметри, и то макар и спукано си легна на мястото ( да чака идването на Свети Парилей Дългозванний )
        И тук имам питане: Тъи като при рязането диска нащърбва края на стъклото, а последвалото заглаждане с диск с листова шкурка си е също трудоемко начинание (макар и успешно до някъде), някой знае ли по-културен инструмент или технология за избягване на гореописаното индианско мъчение
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          След вчерашната гадост, днес свалих стъклото и като хитър (и беден) андрешковец го обърнах обратно спуканата част сега е пред пътника, а не пред шофьора
          Тъй като старото (също спукано) предно стъкло се търкаляше в гаража ми, сложих двете едно върху друго и "новото" се оказа с 5мм по-широко и с 4 по-високо с помоща на "диамантен" диск за неметал изрязах излишните милиметри, и то макар и спукано си легна на мястото ( да чака идването на Свети Парилей Дългозванний )
          И тук имам питане: Тъи като при рязането диска нащърбва края на стъклото, а последвалото заглаждане с диск с листова шкурка си е също трудоемко начинание (макар и успешно до някъде), някой знае ли по-културен инструмент или технология за избягване на гореописаното индианско мъчение
          Трудна работа Владо, даже съм удивен, че си го срязал без да го счупиш. Закалено стъкло не се реже.

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Трудна работа Владо, даже съм удивен, че си го срязал без да го счупиш. Закалено стъкло не се реже.
            Предните стъкла са трислойни (поне) , две нормални незакалени и между тях слой найлон най-общо казано. Найлона дъжи обикновенните стъкла да не са разлетят сеейки травми, а те в знак на благодарност не променят видимоста пред шофьора драстично при удар, освен това така в пакет са и по устойчиви при среща с глава на пешеходец или друга летяща вещ, имаща желание да проникне в купето ( горе-долу така, но с повечко слоеве се правят и бронираните), а се закаляват еднослойните странични и задното с цел при счупване да не режат
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Смених тежките зимни Я-569 Медвед 235/75/15 с доста по-леките всесезонни (M+S) Yokohama Geolandar 225/70/15. Разликата във височината на стъпване е около 4 см. в полза на руските.
              Прикачени файлове
              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Накратко. Прокапа радиаторал По съвет на "майсторели" сипах препарат за запушване на течове HOLTS Radweld. В резултат, радиатора протече като мивка. Смених го с нов - Valeo - цена 410 лв.
                JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
                0898 641162

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от BateValcho Преглед на мнение
                  Накратко. Прокапа радиаторал По съвет на "майсторели" сипах препарат за запушване на течове HOLTS Radweld. В резултат, радиатора протече като мивка. Смених го с нов - Valeo - цена 410 лв.
                  Браво колега!Само да знаехме и джипа какъв е?
                  [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
                  [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
                  [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
                  [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Сори, не споменах - Grand Cherokee Limited двигател 4.0, година 1996!
                    JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
                    0898 641162

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      намерих си шаиба за климатика ,за 20 лв. от някаква Алфа дизелова

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Купих му нови гуми на хайвана 235/75/15 Дженерал някакви за 170лв бр. Произведини в Мексико

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
                          Купих му нови гуми на хайвана 235/75/15 Дженерал някакви за 170лв бр. Произведини в Мексико
                          Качи някакви снимки, моля, че и аз се оглеждам за гуми
                          Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
                          if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            ето снимка
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
                              ето снимка
                              Тази шарка е почти аналог на БФГ А/Т.
                              [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
                              [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
                              [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
                              [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от cyklon Преглед на мнение
                                Тази шарка е почти аналог на БФГ А/Т.
                                Ето ги и тях, "рамо до рамо": (първо General Grabber AT2, после BF Goodrich All Terrain T/A)

                                proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                                NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                                Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X