Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
    Тия работи с каква цел ги направи?
    Да се олекоти МОНСТЕРА.Как с каква цел.
    sigpic

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Подтикнат от една обява за продажби на разни части реших да проверя какви са дифовете на "Джип4о", има ли LSD или дори нещо по-...
      Проверих НЯМА нормален "парт тайм" (превключването 4L и 4Н е трудно ) с обикновенни диференциали.
      "Джип4о" усети че може да има и тест в калта (нали вече съм с остъклена дограма) и за да остане на сухо и топло образува локвичка под мотора ...внимателния анализ показа че тя е от бензин, а причината е скъсано платно на горивната помпа Помпата се оказа и съответно снабдена с дупчица през която бензина да се лее в околното пространство, а не в картера което не променя факта, че сега освен пера за чистачки, трябва да търся и от какво да му присадя помпа като за без пари
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Сложих му новите (стари) фланци. Закупени от колега от форума за 50 лв. 3см всяка. Харесва ми!
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
          Сложих му новите (стари) фланци. Закупени от колега от форума за 50 лв. 3см всяка. Харесва ми!
          Щтракни една две снимки и виж , като го покълчиш, дали закачат гумите някъде.
          Сподели какви са ти впечетленията , относно стабилността - люля ли се настрани задницата , при преминаване по неравност.
          П.П:
          Тези фланци имаха износени резби на няколко шпилки.
          Надявам се , че си ги сменил.
          Челните повърхности /където ляга джантата и главината / бяха подбити /имаше следи и неравности от яко млатене/. Ако не са изравнени идеално, ще почнат да ти вибрират гумите и си е опасно.
          ________________________________________________________________________________________
          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Добре са, никъде не закача. Сложиха ги на една гумаджийница, залепнаха си добре към барабаните.Имаше на единия фланец две шпилки на които се завиха с по- голямо усилие двете гайки.... Продавача ме увери, че са сменени. (Ако чете, моля да потвърди)
            Не мърда въобще волана, стана по- стабилен (на странично люлеене), по- малко клати. като имаш в предвид, че трябва да му сменя заден десен амортесьор.
            Следва леко лифтоване 2". Ама тази криза пре..ба организацията...
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Поръчах 1/2 врати,и теглич, сложих новите 18" гуми, поръчах и покривала за седалките.
              Днес ще махна и топа щото и лятото е вече тука.
              Пускам металика или скорпионс, и отивам да карам край морето.
              Прикачени файлове
              CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
              http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
              http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
                Тия работи с каква цел ги направи?
                Решил съм да боядисвам джипката и за това съм ги свалилискам да си я направа,както трябва и ми е кеф да си човъркам по нея.Преди няколко дена свалих алуминиевите лаисни на тавана,защото така ми изглезда по готин джипа и не мисла да ги слагам повече.Свалих и лаисните на калниците тях също няма да ги слагам повече,защото гумите създават впечатление,че са по изнесени.Китосах на няколко места и утре ще ги шприцна.

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Смених двата задни амортисьора и единия ограничителен тампон. Амортисьорите - Gabriel за 110лв/бр. Имаше и за 80лв/бр в Скорпиона.
                  Тампонът е 44лв.

                  Смених и обслужващия ремък , струва 60лв. Оказа се, че и обтяжните ролки са за смяна ама са по 100 лв бройката та сега се чудя от къде да намеря малко по-евтини. Ще видим..момчето в сервиза каза, че на старите могат да им се сменят лагерите.... В краен случай нови


                  Jeep Cherokee XJ 2.5Tdi
                  Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Оказа се, че и обтяжните ролки са за смяна ама са по 100 лв бройката та сега се чудя от къде да намеря малко по-евтини.

                    Jeep Cherokee XJ 2.5Tdi[/QUOTE]

                    колега, на оборище малко след паун грозданов, май на първата пряка посока канала, има магазин за италиански авточасти. навремето като карах алфа редовно купувах от тах качествени части на прилични пари. тези ролки и аз не смених, а и не съм минавал от там да ги питам. ако има драсни някой ред. предлагаха части за всичко що е италианско производство -защо не и за VM....
                    не бързам за никъде...
                    XJ 2.5TD '98

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      обтяжната ролка е много важна част от смяната на ремъка не си прави експерименти аз лично сам страдал

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Здравейте, колеги! Да кажа какво съм направил и аз по чероки 2.1д 89г. Имах постояни проблеми с предния мост на моя модел. Направили са най- голямата небивалица има ваковен дисконектор или нещо такова. Двете части на полуоската се съединяват благодарение на 5 сънтиметрово нещо си там, нему знам името след няколко опита да намерим вилката, която е строшена се наложи да се действа радикално с заварка на това колелце. С няколко капки и всичко е добре. Миналата неделя даже и го тествахме и нямаше никакъв проблем. Ще видим и тази, дано да задържи
                        http://www.vbox7.com/play:f7388cc7</a>
                        0896415228

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Ха,гледай ти съвпадение.Днес и на моя Жееп вилката,незнайно защо се строши.Егати и алуминия.Направих я ДЖЕЛЯЗНА.Сега да я видя как ще се троши.
                          [LEFT]JEEP CHEROKEE 2.1 TD
                          [/LEFT]
                          [LEFT] HONDA MTX 200R Хубавата жена и хубавата кола трябва да могат да си въртят гъза.[/LEFT]

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            сефте ! наи накрая се преборих с електрическата инсталация...доста бързо я оправих...до момента в които не отворих задната врата. останах учуден ...бравичката се беше откъртила...е...не е първа младост...да ама не. не е нормално . затова..работете бавно и тертиплийската. за да не оправяте едно а друго да се цакне...макар и не по ваша вина
                            понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                            ********************************
                            JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                            Honda Shadow VLX 600 - 1999
                            FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                            0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                            Влади

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Да кажа и аз какво направих по индианеца днес.Не аз и не днес,но нищо.Махнах "спортните "пружини и сложих заводски,даде ми ги redair от неговия.Добре ,че амортисьорите са читави.Смених маншон на полуоска-силиконов.Всичко това извърши ,разбира се ,Чочо от сервиэа на vladi333.Гресира ми и "оня шарнир ,дето се гресира само при свалена полуоска".
                              Вижте как изглеждаше сутринта и как следобед!?
                              Мисля да му направя един лифт 2" (само подложки и амортисьори) + по-големи гуми,но по нататък!
                              Прикачени файлове
                              Дизелов Jeep, не е Jeep.

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                днес оставих черока в сервиза за цялостно претампониране на ходовата част с полиуретанови тампони, както и за разни други работи по него -смяна на едно каре , подновяване на кормилната кутия и не помня какво друго...
                                в края на седмицата се надявам да си го получа и той да е доволен от положените грижи...
                                не бързам за никъде...
                                XJ 2.5TD '98

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X