Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
    здравеите колеги ! наи-накрая и моя джип е отново в играта.С новата скоростна кутия, нещата си доидоха на мястото си...обаче излязоха други проблемчета. и наи-лошият от тях е : конфигурацията (положенията) на лостовата система за раздатката (маистора ги махна но не запомни как стояха, и сега хем не включва хем търка в карето на предния кардан) и помпата на съединителя. ако някои знае...или може да направи схема или да направи снимка на точното положение на лостовете за раздатката (джип чероки , раздатка нп231) да звънка мерси много.
    Владим а лагерите на тази кутия смени ли ги ??????

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      днес направих нещо добро! ама дали всъщност е така???смених изцяло спирачната течност на черока ! препоръчвам го на всеки който си е купил кола на старо - нов внос... тези коли са минали минимум през 2-3 човека и никой не знае кой какво е наливал в спирачната система , пък и дали течноста не е на 10+ години... исках да го направя още като взех колата - но в сервиза в който я потягам отказаха /и с право/ с аргумента че като и влезе въздух в АБСа ще си ... аата. за това днес отидох в бившите представители на джип /до 2000г./ инд комерс , в сервиза на околовръсното срещу мултиплекса и там със спецялен апарат извършиха тази работа за час и половина срещу 85лв вкл.труда и новата спирачна течност... УРА! педала вече не ми е твърд като дирек! видимо се нормализира и работата на АБСа.... остава и да сменя и изпечените предни накладки и даже може и да започне да спира колата!!!

      дотук добре, нали? да, ама - не! като ми звъннаха да си прибирам таралясника казвам по телефона на приемчика да ми приготви още литър от спирачната течност. той хлъцна - ама защо??? ами защото не искам да я смесвам с квото има под ръка, предстоят ми ремонти и не дай боже аварий! свикнал съм да имам в колата винаги... отивам да взема буто, влизам - всичко чудесно сметката готова, 2 тубички ме очакват, мобил е течноста, не е ква да е! плащам , тръгвам да излизам и на вратата поглеждам небрежно лъскавите туби ДОТ4 пише на тях с голееми букви!?! връщам се при пича им му казвам : абе сигурни ли сте в това което правите??? имам спомен че изрично пишеше - юз ОНЛИ ДОТ 3 на резервоара за спирачната течност! човека ме поглежда с небесносини очи и ми отвръща - не се притеснявайте, всичко е наред.нали в системата има изцяло и само дот 4 спирачна течност.всичко е наред...

      направо се опулих! баси държавата, баси хората!!! и да е прав, и да не е проблем... ами ако не си бях поискал за резерва и си доливах с дот 3 ?!? еми малко са безработните в нашата жалка държава,малко са!


      п.с. имаше една тема дето кинекса май беше описал спирачните течности и приложимоста им за джипките, ама не мога нещо да я открия... някой ако се сеща коя е, да пасне един линк, моля... че да знам да ходя ли утре да ги изгърбвам тези юнаци или да си карам така...
      ...пътят към ада е постлан с добри намерения,ей!
      Последно редактирано от glinski; 14-05-09, 16:18. Причина: словопис :)
      не бързам за никъде...
      XJ 2.5TD '98

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Във фирмения сервиз на Ситроен един път ми се смяха като ненормални щото им казах да внимават като сменят течността да не влезе въздух. Та ме накараха да се замисля на чисто новите коли в завода как ли се налива спирачна течност. Много ясно че в системата има въздух преди да се напълни с течност.
        За проблем от смесването на DOT-3 с DOT-4 или DOT-5.1 не съм чувал.
        Виж с DOT-5 стават бели.

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          благодаря! поуспокоих се... понякога така ме издразват за елементарни неща по колата че ми иде да се отдам на сервизен туризъм! кинекс, правите ли в кърджали софийски джипове? сигурен съм че ще ми е по-добре да прескачам до при вас за текущи ремонти...
          не бързам за никъде...
          XJ 2.5TD '98

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            В Кърджали не разбираме абсолютно нищо от джипове.
            Задръстена провинция, кво да правиш.

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
              благодаря! поуспокоих се... понякога така ме издразват за елементарни неща по колата че ми иде да се отдам на сервизен туризъм!.....ще ми е по-добре да прескачам до при вас за текущи ремонти...
              Или да си купиш работни дрехи и в канала
              И пак да питам (като в пост 539) схеми на карбуратор BBD, кое как работи някой има ли?
              Последно редактирано от дядо владо; 14-05-09, 20:05. Причина: Допълнение
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                В Кърджали не разбираме абсолютно нищо от джипове.
                Задръстена провинция, кво да правиш.

                да бе, да... там столицата на джипизма е станало, недей така скромно а тука хората отношение нямат.... това е проблема , пари правят и никакви чуства не влагат... като на околовръстното
                не бързам за никъде...
                XJ 2.5TD '98

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Или да си купиш работни дрехи и в канала
                  И пак да питам (като в пост 539) схеми на карбуратор BBD, кое как работи някой има ли?
                  Това http://www.scribd.com/doc/6274603/je...-repair-manual
                  предполагам го имаш?
                  YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
                  XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
                  WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
                  KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от klamat Преглед на мнение
                    Това http://www.scribd.com/doc/6274603/je...-repair-manual
                    предполагам го имаш?
                    Много благодаря все пак имам го, ама понеже покрива всички джипки и мотори, и всички карбуратори е постно като варен боб
                    ЦИТАТ "....Ако губи обороти на празен ход настройте нивото на поплавъците...", а не пише колко и сега от няколко дни съм го намалил много и полека го увеличавам....дано го достигна вярното. Освен това в книгата има две съчми (неописани какво правят) а при мен ги няма, и при ускорителната помпа има малки разлики и т.н......абе по метода на проба и грешка ще го хвана , ама исках по лесния начин - да прочета и да го направя
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      днес смених и предните накладки.... като поулегнат малко ще разбера дали се решиха проблемите... благодаря ня всички за съветите!
                      не бързам за никъде...
                      XJ 2.5TD '98

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        вчера ремонтираха..а вече и поставих на мястото помпата на съединителя.. е.. това е друго нещо вече
                        понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                        ********************************
                        JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                        Honda Shadow VLX 600 - 1999
                        FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                        0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                        Влади

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          вчера смених най сетне счупения дебиломер* с нов! благодарско на колегата ГЪН за доставката! след монтирането на новия дебитомер автомобила немедлено забрави да бълва черен дим като стар икарус - което му беше станало любимо занимание след като дебилията ми* доведе до счупването на пластините на дебитомера набира като че ли по добре и ми се струва че двигателя мърка.
                          ефекта от повредения дебитомер при засичане на разхода на гориво за 500км. градско бе че разхода отиде от 11-12л. на 15-16л... иначе колата си вървеше с димна завеса отзад и повечко шум.

                          *извода от мероприятието : не пипайте чаркалъците по колата от скука или любопитство...
                          не бързам за никъде...
                          XJ 2.5TD '98

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                            вчера смених най сетне счупения дебиломер* с нов! благодарско на колегата ГЪН за доставката! след монтирането на новия дебитомер автомобила немедлено забрави да бълва черен дим като стар икарус - което му беше станало любимо занимание след като дебилията ми* доведе до счупването на пластините на дебитомера набира като че ли по добре и ми се струва че двигателя мърка.
                            ефекта от повредения дебитомер при засичане на разхода на гориво за 500км. градско бе че разхода отиде от 11-12л. на 15-16л... иначе колата си вървеше с димна завеса отзад и повечко шум.

                            *извода от мероприятието : не пипайте чаркалъците по колата от скука или любопитство...

                            Аз карам от 6 седмици с изгорял дебитомер и разходът ми също се вдигна с около 4 л/100 км градско. Сега джипката ти би трябвало да е по-динамична и мощна.
                            www.drivingoffence.co.nz

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                              вчера смених най сетне счупения дебиломер* с нов! благодарско на колегата ГЪН за доставката! след монтирането на новия дебитомер автомобила немедлено забрави да бълва черен дим като стар икарус - което му беше станало любимо занимание след като дебилията ми* доведе до счупването на пластините на дебитомера набира като че ли по добре и ми се струва че двигателя мърка.
                              ефекта от повредения дебитомер при засичане на разхода на гориво за 500км. градско бе че разхода отиде от 11-12л. на 15-16л... иначе колата си вървеше с димна завеса отзад и повечко шум.

                              *извода от мероприятието : не пипайте чаркалъците по колата от скука или любопитство...
                              Има една приказка-колкото повече го ровиш повече мирише
                              Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                              Grand 3.1TD
                              0898 620 306 Стоян

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                                Има една приказка-колкото повече го ровиш повече мирише
                                Тя обаче се отнася за кофти неща, не за Джип!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X