Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Леко виене и лека вибрация при по-висока скорост WJ 4.7 Quadradrive ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Леко виене и лека вибрация при по-висока скорост WJ 4.7 Quadradrive ?

    Здравейте съформуници,
    Около месец карам посочения в заглавието Jeep. Към момента съм му направил всичко, което му имаше, но този лек "вой" не ми дава мира.
    Джипката е прегледана от Дядо Владо, той го чува, но според него е толкова лек и безгрижен, че не си струва да се занимава човек с него. Вярвам му напълно и съм сигурен, че е прав, но
    просто до такава степен ме дразни, че ми нарушава удоволствието от шофирането и има два варианта или го по някакъв начин го оправям или се разделям с Grand-a, а като цяло машината е задоволително добро
    състояние и много ме радва!
    Това, което сме коментирали с Дядо Владо са следните неща, задно каре на преден кардан или лагери на диференциала! Той е категоричен, че не трябва да се бара докато не мога да си чуя музиката, но от своя страна аз съм категоричен, че няма да мога да продължа да карам колата с този шум.
    Моля ви колеги, дайте малко съвет как и по какъв начин да изолираме точно от къде идва проблема, за да може след това да го разрешим.
    Най-осезаемо се усеща в интервала м/у 60-80 км/ч при подържане на скороста с как да го опиша по-точно не се сещам, може би със съвсем леко натискане на газта при поддържане на скоростта.
    Сменение са маслата в раздатката, диференциалите с правилните масла и добавки (Дядо Владо) Карето си личи, че е сменяно, но не съм сигурен дали не е китайско, нещо такова ми се върти в главата. По чуждите форуми
    чета, че най-вероятно са лагери на предния деференциал. Но как можем да бъдем на 100% сигурни в това.

  • #2
    От: Леко виене и лека вибрация при по-висока скорост WJ 4.7 Quadradrive ?

    Питай и Калоян да го погледне. 0897 065676
    Поздрави го от мен.
    Не е съфорумец, но основно с това се занимава. Той и баща му.
    Сервиза им е около Хладилника.
    Успех!

    п.с. Да я качат на подемника и ще се чуе кой прави въртелите.

    Коментар


    • #3
      От: Леко виене и лека вибрация при по-висока скорост WJ 4.7 Quadradrive ?

      И задължително да споделиш какво е станало, че и аз съм със същия "проблем"
      РенеГАД
      VW Golf V Variant 1.9 TDI
      Honda HR-V 1.6i 4WD
      "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

      Коментар


      • #4
        От: Леко виене и лека вибрация при по-висока скорост WJ 4.7 Quadradrive ?

        лагери на предния деференциал -ами свалете предния кардан и ще си проличи.
        Най ме е страх от хора без мечти...

        Коментар


        • #5
          От: Леко виене и лека вибрация при по-висока скорост WJ 4.7 Quadradrive ?

          Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
          лагери на предния деференциал -ами свалете предния кардан и ще си проличи.
          Масово - да. Но при свалянето разтоварваш лагерите на диференциала, на раздатката и отпада евентуалния шум в задното каре........и пак ще гадаем. За това не искам да го пипам "профилактично"
          П.П. да те питам ако знаеш наизуст - датчика за налягане на маслото на този двигател с 12V ли се храни или с по-малко. Казуса е, че преди около час и половина смених умрелия му датчик ( с три крачета ) с нов, тръгна и след 15 минути и новия се възнесе
          Последно редактирано от дядо владо; 14-06-16, 21:42.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Леко виене и лека вибрация при по-висока скорост WJ 4.7 Quadradrive ?

            Деди, аз четох тук там, май е 5v. Не съм първия такъв карък да ти кажа. Препоръчва се преди да се сложи новия да се обезмасли куплунга, да се изолират ако има виждащи се жици и някакви такива...

            Коментар


            • #7
              От: Леко виене и лека вибрация при по-висока скорост WJ 4.7 Quadradrive ?

              Към 1 - 5 волта
              към 3 - минус
              от 2 се връща сигнала към блока на мотора.
              Най ме е страх от хора без мечти...

              Коментар


              • #8
                От: Леко виене и лека вибрация при по-висока скорост WJ 4.7 Quadradrive ?

                Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                Към 1 - 5 волта
                към 3 - минус
                от 2 се връща сигнала към блока на мотора.
                Мерси, ела да те черпя едно голямо кафе ! Спести ми много ровене и четене.
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: Леко виене и лека вибрация при по-висока скорост WJ 4.7 Quadradrive ?

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Мерси, ела да те черпя едно голямо кафе ! Спести ми много ровене и четене.
                  Деди, добри новини, Скорпионите излязоха пичове и ми смениха датчика без да кажат нищо. За което им благодарих и им обещах ако стане така, че не е от него да дойда и да се споразумеем нещо, което да е изгодно и за двете страни.

                  Та продължаваме по тамата с "виенето".
                  За съжаление вчера при Деди имаше едно момче, което има проблем с виенето, ама истински проблем, през доста неща e минал и доста неща е правил, но все още не се е отървал. Той се повози в моята барака и ми каза "Пич, не се занимавай с глупости" точно както каза и Деди и май, май ще хвана да ги послушам, че на финала правиш 100 неща и нищо, което м/у другото е много странно! В крайна сметка, толкова пък ли е трудно да се види от къде идва и да се определи, още не мога да го повярвам, но като слушам историята на колегата направо лошо ми става...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Леко виене и лека вибрация при по-висока скорост WJ 4.7 Quadradrive ?

                    По скоро лагери,както си прочел

                    Коментар


                    • #11
                      От: Леко виене и лека вибрация при по-висока скорост WJ 4.7 Quadradrive ?

                      Виене?!? С какво го сравняваш твоето виене като база, защото аз на чисто нов WJ/WG не съм се качвал, макар, че моят беше изключително запазен като се запознахме. И все пак незнам как звучи чисто нов.

                      Иначе никак не е сложно. Но понеже едва ли си врачка започваш да сменяш едно по едно.....течности, карета, лагери, главини, втулки, пиньони, корони, полуоски, кардани.......няколко седмици без любимата кола.....после се оказва, че е станало по-зле и някъде даже и нещо са ти и предобрили......и в един момент се сещаш, че това е над 12год. автомобил купен за 6к лв., тежащ над 2 тона, с концептуално окачване на камион от 70те, не рядко и с рошави/тежки гуми....и си казваш - абе що ли не си пия аз ракията със салатата, а се занимавам с......
                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Леко виене и лека вибрация при по-висока скорост WJ 4.7 Quadradrive ?

                        Мхм... Да не ви плаша, ама и при мен имаше едно "леко виене", само че изотзадзе... Постепенно прерасна в "тежко виене" и :
                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Седнете, сипете си по едно питие (а Пенчо - да лапне един "Валидол" или "Адалат", че много радост не е на добре, на възраст сме вече).
                        ...

                        [ATTACH=CONFIG]867022[/ATTACH]
                        ...
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Леко виене и лека вибрация при по-висока скорост WJ 4.7 Quadradrive ?

                          Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                          Виене?!? С какво го сравняваш твоето виене като база, защото аз на чисто нов WJ/WG не съм се качвал, макар, че моят беше изключително запазен като се запознахме. И все пак незнам как звучи чисто нов.

                          Иначе никак не е сложно. Но понеже едва ли си врачка започваш да сменяш едно по едно.....течности, карета, лагери, главини, втулки, пиньони, корони, полуоски, кардани.......няколко седмици без любимата кола.....после се оказва, че е станало по-зле и някъде даже и нещо са ти и предобрили......и в един момент се сещаш, че това е над 12год. автомобил купен за 6к лв., тежащ над 2 тона, с концептуално окачване на камион от 70те, не рядко и с рошави/тежки гуми....и си казваш - абе що ли не си пия аз ракията със салатата, а се занимавам с......
                          Да прав сте!
                          Може би проблема е, че аз слизам от 7 серия на BMW и се качвам директно на Jeep без преди това дори да съм се возил на такъв. Но така или иначе BMW-то не можа да ми легне на сървцето, за разлика от Jeep–а ще се търпим май и така, той мене, аз него ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Леко виене и лека вибрация при по-висока скорост WJ 4.7 Quadradrive ?

                            Първоначално публикуван от fogost Преглед на мнение
                            ... аз слизам от 7 серия на BMW и се качвам директно на Jeep без преди това дори да съм се возил на такъв.
                            ...
                            Колега, с това да беше почнал !
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Леко виене и лека вибрация при по-висока скорост WJ 4.7 Quadradrive ?

                              Лагери са 99%. И аз имах виене в предния диф, което беше м/у 60 и 120км/ ч най- силно изразено при ускорение. Лекуването е трудно и няма гаранция, че шумът ще изчесне на 100%.
                              R 727cc BB KIT
                              ZJ V8
                              WK2 V6

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X