Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за гуми за Гранд WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

    Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
    ... а до колкото знам Quadra Drive-a е full time 52/48 заден/преден мост ...
    Абе това пак не е много вярно... Пак малко "лекоавтомобилно" разсъждаваш.
    Фул тайм е, да
    Ама при нормални условия ти работи само задния мост, т.е. мощността изцяло се предава на него. Или това е 100/0.
    В ситуация, когато се получи осезаема разлика в оборотите на задния и предния (мост) кардан (което обикновенно означава боксуване) раздатката започва да "зацепва" което води до прехвърляне на мощност към предният мост. Системата е дотолкова добра, че може да разпредели мощността почти поравно между всички колела. Явно това се е имало предвид под "52/48% заден/преден мост". Това е почти 50/50%. При условие, че Quadra Drive включва и блокажи това означава, че теоретично мощността може да бъде разпределена поравно между всички колелета. Но това е само, ако има нужда.
    В нормални условия мощността е на задния мост.
    Абе слагай гумите и газ и това е.
    Успех!
    Suzuki GSXR
    VW Touareg
    Mitsubishi Pajero II

    Коментар


    • #92
      От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

      Непрофесионално мнение. Аз се снабдих с два комплекта джанти и монтирах зимни и летни гуми. Всесезонни гуми НЯМА. Знам че е ясно на всички!
      Но всесезоннтата гума не става за нищо, нито лятос, нито зиме нямаш гуми. Щом не караш извън асфалта, не прави постоянни компромиси. Все на тръни...не мога да съм спокоен.
      Щетата от едно дори леко произшествие е повече от цената на един комплект гуми. Броня, калник, стоп/фар, боя, труд.....и т.н. =минимум 1000 лева.
      в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
      Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

      Коментар


      • #93
        От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

        Гума с износване от 1-1,5 мм за 30 000км за мен лаика означава по твърд каучук съответно по-малко сцепление с пътя.
        Лично мое си мнение - и аз съм със зимен и летен комплект гуми след като миналата зима се борих със снеговете в Боровец с General Graber UHP
        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

        Коментар


        • #94
          От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

          Чета обявите в Моби... и Ка...Бг и джанти 17 за 350-500лв, гуми добри 4бр зимни за 350-500лв. общо 700-1000-1200лв макс. Не разбирам избора на нови/верно чисто нови/ за 350х4=1400 а/т гуми и се молиш да не закъсаш някъде и къде е трактора...и колко ще ми вземе!
          в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
          Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

          Коментар


          • #95
            От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

            Абсолютно подкрепям мненията на marinco и bobydimi. Един приятел си взе D694, кара ги зимата и лятото и следващата зима не можеше да се качи със Isuzu trooper на елементарни места, където лека кола с хубави зимни ще се качи спокойно, а уж грайфер има. Толкова псувня са изяли тия гуми. На мокро и на кал също ги няма никакви. 2- рия път ме викаше от кал да го вадя (не с ладата). За мене са абсолютен компромис, за да се каже, че са всесезонни. Изключително твърд каучик и не са съвсем безшумни.
            R 727cc BB KIT
            ZJ V8
            WK2 V6

            Коментар


            • #96
              От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

              В антитеза на изказването си ще допълня, преди време имах едни гуми зимни нови/стари на три години и ползвани един сезон "Фулда". Като ги качвах на колата за зимата, нещо не ми вдъхнаха доверие по външния вид. Абе нещо твърди ми се видяха, а бяха пазени в мазе и в чували и т.н и т.н.. Покарах ги няколко дена и за малко не се уджасах в една кола която нормално спря, малко по енергично. Смених ги веднага с други по-качествени и при първото спиране, за проба, щях да излетя през предния прозорец, добре че се държах здраво за кормилото. При същите условия/разлика 1 час/
              Та думата ми е че и не всички всички гуми са читави. Предпочитам втора употреба класни гуми пред нови "нонейм" или съмнителни. За мен гумите са три марки и после пет компромисни и всички останали.
              Но в общия случай, зимна гума два сезона отлично, един сезон компромис и после на боклука, за летните +1, при добро желание. Също важно значение има и производителя на гумата, при зимни-северна страна производител, при летни южна производителка. А аз ония дет са измислили секса в устите....стават ама за дъвки/в устата/
              Последно редактирано от marinco; 13-03-13, 20:49.
              в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
              Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

              Коментар


              • #97
                От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
                Непрофесионално мнение. Аз се снабдих с два комплекта джанти и монтирах зимни и летни гуми. Всесезонни гуми НЯМА. Знам че е ясно на всички!
                Но всесезоннтата гума не става за нищо, нито лятос, нито зиме нямаш гуми. Щом не караш извън асфалта, не прави постоянни компромиси. Все на тръни...не мога да съм спокоен.
                Щетата от едно дори леко произшествие е повече от цената на един комплект гуми. Броня, калник, стоп/фар, боя, труд.....и т.н. =минимум 1000 лева.
                Ммм, да! Те затова и не са ги нарекли All Season, All Terrain. Има малка разлика, не мислиш ли? А колко "става" или не и за какви условия си има сравнителни тестове. Там човек може да намери, ако го интересува как се представя в определени условия, какво сцепление има конкретната гума на различните видове настилки, какъв спирачен път има и т.н. Който го интересува да чете. Всяка гума има добри и лоши качества, като комбинацията от тях е това, което ние можем изберем, когато предпочетем една марка и модел пред друга.
                Поздрави!
                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                First impression is not always true. Get inspired.
                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                Reading is sooo boring, unlike writing!

                Коментар


                • #98
                  От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                  Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                  Ммм, да! Те затова и не са ги нарекли All Season, All Terrain. Има малка разлика, не мислиш ли? А колко "става" или не и за какви условия си има сравнителни тестове. Там човек може да намери, ако го интересува как се представя в определени условия, какво сцепление има конкретната гума на различните видове настилки, какъв спирачен път има и т.н. Който го интересува да чете. Всяка гума има добри и лоши качества, като комбинацията от тях е това, което ние можем изберем, когато предпочетем една марка и модел пред друга.
                  Поздрави!
                  Алекс е прав. За разликата между всесезонни и АТ бях обърнал внимание и аз в началото. Малко е объркващо, когато някой започне да дава крайно мнение, което завърта нещата на 180 градуса без дори да даде индикация, че е разбрал за какво става въпрос...
                  Факт е обаче, че не може да не се съглася и с marinco и baha. Ако човек си е взел джипа за да го ползва като лек автомобил спор няма - добре е да си има и летни и зимни гуми. Особенно, ако си с джип е добре да е така, за да не се червиш на зима, като дойде някоя Шкода с Матадорки да те дърпа от пряспата.
                  Аз поне направих така - купих си "всесезонни" Мишлен. Зимата видях, че не става и си купих джанти 2-ра употреба за около 300 лева и нови, зимни Генерал Грабер, от които бях доволен на пътя. До тук с лекия автомобил и разсъжденията в тази посока.
                  Междувременно, обаче реших да ползвам джипа, за да ходя и в гората на не тежък офроад. Просто по неутъпкан сняг. Оказа се, че зимните гуми не вършат работа. И така си купих един комплект 2-ра употреба БФГ Т/А, които към момента, в който ги сложих бяха на 5 години. С тях колата извън шосето се държеше най-добре.
                  От друга страна - след като вече има Джип е достатъчно да има мъъъничко авантюризъм и човек ще кривне от пътя. Кривнеш ли веднъж ще започнеш да го правиш редовно. Като срежеш 1-2 гуми на камънаците или като се окопаеш няколко пъти в калта ще разбереш, че да караш джип, който да третираш (поне по отношение на гумите) като лека кола е несериозно.
                  Така или иначе "всеки трябва да си знае г...за". Ако imarh е решил да кара лека кола - там отговора за гумите е ясен.
                  Мисля, че ако е решил да кара джип - пак получи отговор. За мен поне карането на джип е свързано с не толкова високи скорости (имах А6, която на 3000 оборота вървеше със 180), а карането извън пътя възпитава едни навици, които те правят внимателен по особен начин дори и на пътя.
                  Е - за това препоръчах А/Т. Освен, че не са за обикновенни леки автомобили те предполагат и малко по-различен поглед изобщо върху възможностите за придвижване.
                  Абе как да кажа - всичко е въпрос на личен избор и начин на живот
                  Suzuki GSXR
                  VW Touareg
                  Mitsubishi Pajero II

                  Коментар


                  • #99
                    От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                    Не разбах, защо не е съгласен Веселин с нашите постове, като после ги потвърждава, ама ... Ставаше дума, че човекът иска да кара по асфалт и 1% офф
                    Може би най добрия вариант е с три комплекта. Третия за офф-роуд и всичко ще е наред. По нататък и аз ще се снабдя с един комплект такива.
                    Вярно че е хамалогия, да сменяш гуми през седмица, ама пълно щастие няма.
                    в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                    Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                    Коментар


                    • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                      Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
                      Не разбах, защо не е съгласен Веселин с нашите постове...
                      Не съм несъгласен. Просто не се разбира дали правите разлика между всесезонни и АТ. Аз и Алекс вложихме усилие да я обясним, а вие сякаш изобщо не сте обърнали внимание.
                      Както и да е - за това казах, че това е въпрос на личен избор - дали ще ползваш Джипа просто като лек автомобил, като малко по-високопроходим или (нещо, което изключвам в случая) като истински високопроходим.
                      Suzuki GSXR
                      VW Touareg
                      Mitsubishi Pajero II

                      Коментар


                      • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                        Аз не знам защо ме вкарахте в сагата All Season, All Terrain? Поста ми беше насочен към конкретния модел гуми и казвам как са се държали на 4х4. Темата за тях, започна с думата "всесезонни", за това съм ги нарекъл така. Фактът, че са A/ T за мен лично е още по зле на база описаното от мен по- горе и като се има предвид, че този с Isuzu- то не ги е взел, за да ги кара като лека кола. При положение, че imarh иска да ги ползва като всесезонни, не знам до колко ще са му полезни.
                        R 727cc BB KIT
                        ZJ V8
                        WK2 V6

                        Коментар


                        • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                          При положение, че imarh иска да ги ползва като всесезонни, не знам до колко ще са му полезни.
                          Ще са му "полезни" до толкова, до колкото бяха и на мен. Четири години съм карал точно с тази марка и модел гуми, през четирите сезона на всяка една от тези години. Затова и изказвам мнение - имам личен опит с тях на машина 4х4, не на лека кола. Основно на пътя - асфалт през всички сезони, от време на време излизане извън пътя - лек offroad - трева, малко кал, преодоляване на водни препятствия /30 - 40 см. речно дъно/ и т.н. Не пресъздавам чужди впечатления и опит, а мой собствен. Затова и написах - в началото и аз бях на същото мнение: за зимата - зимни, за лятото летни. Но след първия зимен месец с тях продадох втория комплект джанти и се отказах от намерението да търся специално зимни гуми. Може и да не са "върха" и да не са толкова добри, колкото специално предназначените за съответния сезон гуми, но и не са за пренебрегване, а и цената им за брой /над 350 лв тогава/ не е като за cheap no name гуми, произведени в незнайна китайска провинция. Дори сега, цената на тази гума е около 260 лв.
                          Поздрави!
                          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                          First impression is not always true. Get inspired.
                          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                          Reading is sooo boring, unlike writing!

                          Коментар


                          • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                            Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                            Ще са му "полезни" до толкова, до колкото бяха и на мен. Четири години съм карал точно с тази марка и модел гуми, през четирите сезона на всяка една от тези години. Затова и изказвам мнение - имам личен опит с тях на машина 4х4, не на лека кола. Основно на пътя - асфалт през всички сезони, от време на време излизане извън пътя - лек offroad - трева, малко кал, преодоляване на водни препятствия /30 - 40 см. речно дъно/ и т.н. Не пресъздавам чужди впечатления и опит, а мой собствен. Затова и написах - в началото и аз бях на същото мнение: за зимата - зимни, за лятото летни. Но след първия зимен месец с тях продадох втория комплект джанти и се отказах от намерението да търся специално зимни гуми. Може и да не са "върха" и да не са толкова добри, колкото специално предназначените за съответния сезон гуми, но и не са за пренебрегване, а и цената им за брой /над 350 лв тогава/ не е като за cheap no name гуми, произведени в незнайна китайска провинция. Дори сега, цената на тази гума е около 260 лв.
                            Поздрави!
                            +1
                            Suzuki GSXR
                            VW Touareg
                            Mitsubishi Pajero II

                            Коментар


                            • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                              Съгласен съм. Гумата със сигурност върши работа при нормално/ спокойно каране. Отново казвам не само впечатленията на моя познат а и мои лични, че зимата на неутъпкан сняг, мокро и лед няма перформънса на зимна гума!
                              R 727cc BB KIT
                              ZJ V8
                              WK2 V6

                              Коментар


                              • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                                Веселине, тезата ми е от ясна по-ясна, всесезонни-те и АТ гуми-те са сериозен компромис. Недей да убеждаваш някого в обратното. Уважавам и твоето и на Алекс мнение,но:
                                И двата вида са средна ръка на всякакъв терен, т.е. никъде не с качествата на летни за асфалт/примерно/ или зимни за сняг/примерно/. Ако визираме случая че вие искате да излизате от пътя, да речем за три часа преход, лек до среден, натоварването на автомобила и върху всичките негови детайли ще се отрази като да караш три часа по асфалт със сто км/ч и да минеш 100км. По тази причина високопроходимите имат часовник, а не километраж. Оттук и моя извод че щом искаш извън пътя карай си истински оф-роуд гуми, така и гуми няма да късаш, и колата ще се чувства по добре и ти ще си много по-сигурен.
                                А на Алекс, в нито един тест няма АТ гума да превъзхожда специализирана гума/в нейния сегмент/.
                                Ако все пак държим да имаме един комплект, то тогава винаги имаме едно наум, че другите спират по-бързо от нас, че те са по стабилни, че те закъсват по-малко от нас извън пътя и т.н. Това се нарича бюджетно решение. Ако човек се съобразява с него, всичко е ок. Страшното е че който не е наясно и си мисли че е безсмъртен с нови гуми АТ е много далеч от истината. То това важи и за всички....останали
                                в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                                Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X