Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за гуми за Гранд WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

    Опасенията ми бяха,че гумата е по тежка и трудно се балансира. Благодаря

    Коментар


    • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

      Първоначално публикуван от rangelovhunter Преглед на мнение
      Опасенията ми бяха,че гумата е по тежка и трудно се балансира. Благодаря
      Разликата е твърде малка от оригиналните, за да има сериозно значение. Щом те кефи, слагай.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

        Значи преди време сложих 255/70/16 АТ. Понеже няколко пъти се твърди че 265/70/16 не опира се доверих. Сега проблема е следния:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170525_205114.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5755137

        Гумата се вижда колко е близо до бронята в задния край. На какво се дължи това по дяволите? Смених здрави долни носачи с нови, резултата е един сантиметър колелото застана напред(към купето) обаче при окантарване пак жули в задната броня и подкалници. Тия дни ще поръчам едно А рамо, но и то като долните ми носачи не е крайно зле. Шарнира на моста отгоре е здрав. Бронята я гледах на място е, дори с ролетка замервах да не е вляза навътре, не е!

        Коментар


        • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

          Така като гледам тази джипка има някакъв проблем с окачването, прекалено ниска ми седи, дори стоковото окачване напръв поглед е по високо. Във момента в които си дойде на нормалната заводска височина, гумата ще си дойде на мястото.

          Коментар


          • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
            Значи преди време сложих 255/70/16 АТ. Понеже няколко пъти се твърди че 265/70/16 не опира се доверих. Сега проблема е следния:

            Гумата се вижда колко е близо до бронята в задния край. На какво се дължи това по дяволите? ...
            Във всеки случай не е от гумите. Ей го с 265/70 16

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160318_15_20_24_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:218.2 КБ
ID:5755163

            При тебе нещо много ниско стои. С какви пружини е отзад?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

              Сори, забравих да напиша че я окантарих леко да видите колко назад отива колелото. Иначе седи с нормална височина.

              Може ли от тампони на А рамото да отиде назад моста?

              Коментар


              • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                Сори, забравих да напиша че я окантарих леко да видите колко назад отива колелото. Иначе седи с нормална височина.

                ...
                Мене ако питаш, WJ е един от най-неподходящите за офроуд тунинг модели на Jeep. Арките са малки и, за да се поберат без триене по-големи гуми, трябва по-голям лифт или/и рязане на брони. Отпред и без чекнене 265/70 16 идва съвсем близо до бронята.
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 26-05-17, 11:24.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                  Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение

                  Може ли от тампони на А рамото да отиде назад моста?
                  Не
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                    Преди време едно Пежо спря в мен с около 40-50-60км/ч(не знам) и ме помести около 50см. Ама гледам, гледам то се вряза в лявата и средната част на бронята. А реално жули най-много в дясно бронята. На снимката е с нови долни носачи монтирани симетрично(защото не бяха). Ама като цяло ми се вижда че много назад седят гумите при мен. Преди с 245/70/16 не изглеждаше така.

                    Чавдаре абсолютно съм съгласен с казаното от теб. Аз и затова скочих на WJ защото в нормално състояние ми върши работа. Върви със 150км/ч и може да се возя по гората, прилично висок. Разход по-голям от 18/100 газ не съм видял за 30 000+км. Аз също се надсмивам, на хора решили че това е офроуд звяр, или по-лошото(за жалост) магистрален или светофарен наказвач било то и 4,7 Н.О. По-големи гуми слагам защото бях убеден че по-завои ще е по-стабилен и така и стана.

                    Дядо от какво според теб може да са дръпнати назад толкова много гумите? Преди удряше буферните тампони в края, което е изместване на моста назад. Сега(след смяна на долни носачи) ги удря между центъра и края. Тампоните и дължината на А рамото са основни играчи в тоя филм. Ако да кажем гумата е на средата на арката на калника и жули щях да го повдигна, но при мен опира защото гумата е силно изместена назад. А то няма нищо чак толкова сложно в това нещо. Единствено си мисля да няма два модела задни долни носачи? Казвам го от гледна точка че отново извадих частите си за 2,7црд а съм 4.0.

                    Сменях и заден мост понеже беше на пастет моя, но въпреки това и с новия Дана44 и със стария Дана 35ц ударните тампони пипат в края...Ще дам снимки днес ако имам време да го вдигна и снимам.

                    Коментар


                    • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                      Какво имаш в предвид като казваш че си монтирал симетрично носачите, как става обратното?
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                        На единия носач беше монтиран с набити тампони от страна на колелото. Другия беше обратно. Отделно елипсовидните тампони бяха пак монтирани единия правилно, другия обратно. Уви надеждата ми беше че ще се оправи, ама не.

                        Чавдаре ти с колко лифт си?

                        Коментар


                        • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                          Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                          ... Чавдаре ти с колко лифт си?
                          Кажи ми да ти кажа. Пружините (ОМЕ) по каталог се водят за лифт 1.5".
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                            Здравейте,някой кара ли WJ с 265/75/16 с 2inc lift в гората и дали опират много ? Или 31 ци са по-добре (с фланци или без) става дума за гуми Goodyear wrangler duratrac ? Благодаря предварително !

                            Коментар


                            • banas
                              banas коментира
                              Редактиране на коментар
                              Опират яко за 20км расипах 2 задни чисто нови гуми в гората. На асфалт няма проблем.

                          • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                            Здравейте ,има ли някои да кара с 31x10.5x15 в гората с лифт 2 инча (с или без фланци) питам съответно с гуми goodyear wrangler duratrac ?

                            Коментар


                            • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                              Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                              Може ли от тампони на А рамото да отиде назад моста?
                              Отговора е може! След смяна на А рамото вече не жули, отново мога да си карам колата извън пътя. Като остане време ще постна снимка какво се наблюдава при мен....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X