Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за гуми за Гранд WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

    225/75R16; 235/70R16, 245/70R16, 255/65R16
    235/65R17; 255/60R17
    235/60R18; 255/55R18
    Аз карам на 2,5 атм 235/70R16. С 235/65R17 почва да друса и за това лято ще се върна на 235/70R16 Pirelli Scorpion ATR
    O888 749-O86
    C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
    NC 750

    Коментар


    • #77
      От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

      А ето и всички допустими гуми на какви джанти могат да се ползват:
      http://www.automobile-catalog.com/ti...dra-drive.html

      Коментар


      • #78
        От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

        Първоначално публикуван от m4r1qn Преглед на мнение
        225/75R16; 235/70R16, 245/70R16, 255/65R16
        .....................
        Аз карам на 2,5 атм 235/70R16. С 235/65R17 почва да друса и за това лято ще се върна на 235/70R16 Pirelli Scorpion ATR
        Според мен друсането не е от размера на гумите, а от налягането. Множко е според мен 2,5. Пробвай на 2,2 и виж дали няма да си промениш мнението за размера.
        Поздрави!
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • #79
          От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

          Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
          Според мен друсането не е от размера на гумите, а от налягането. Множко е според мен 2,5. Пробвай на 2,2 и виж дали няма да си промениш мнението за размера.
          Поздрави!
          +1
          в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
          Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

          Коментар


          • #80
            От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

            Съвет?

            Знам, че всесезонните гуми са известен компромис, но все пак съм решил да са такива. Ще карам 99% на асфалт и 1% по някоя полянка до някоя рекичка или язовирче. На година трудно правя 10к км. Колата целогодишно е в сух гараж. Държа на по-добрата стабилност/сигурност през всички сезони, на второ място на тишина/разход и на трето живот на гумата. Двоумя се между:

            1. BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO или BRIDGESTONE D694
            2. 245/70/16 или 225/75/16
            Последно редактирано от imarh; 13-03-13, 13:35.
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #81
              От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

              Понеже вече не мога да редактирам, та навсякъде по сайтовете я пишат, че D694 е лятна?!
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #82
                От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                BRIDGESTONE D694, макар и някои наши търговци да я дават като лятна, си е All Terrain гума.
                The Dueler A/T D694 and D694LT are the bench-mark in 4WD tyres, with excellent off-road capability and uncompromising on-road comfort - also available in light truck sizes.
                Почти четири години карах моя Jeep с точно такива гуми, както лятото - на сух асфалт, така и зимата на сняг. В началото, воден от опита ми с предишни автомобили, се бях засилил да купувам втори комплект джанти и зимни гуми, но след първата проба на сняг с Dueler-а се отказах. Държат се добре на пътя, както при сухо време, така и при дъжд и сняг. Единствената ми забележка е може би една идея по-шумния протектор, при движение на сух асфалт.
                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                First impression is not always true. Get inspired.
                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                Reading is sooo boring, unlike writing!

                Коментар


                • #83
                  От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                  Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                  Съвет?

                  Знам, че всесезонните гуми са известен компромис, но все пак съм решил да са такива. Ще карам 99% на асфалт и 1% по някоя полянка до някоя рекичка или язовирче. На година трудно правя 10к км. Колата целогодишно е в сух гараж. Държа на по-добрата стабилност/сигурност през всички сезони, на второ място на тишина/разход и на трето живот на гумата. Двоумя се между:

                  1. BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO или BRIDGESTONE D694
                  2. 245/70/16 или 225/75/16
                  Според мен в твоя случай е по-добре BRIDGESTONE D694. По-тихи са и мисля малко по-икономични.
                  Всъщност на BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO е отбелязано, че са в най-ниския "енергиен клас", т.е. най-неикономични.
                  245/70/16 - возят по-меко и не се притесняваш да минаваш през бордюри и дупки. Малко повече клати (странично) и е малко по-нестабилно на завоите. Аз, обаче предпочитам този размер.
                  Suzuki GSXR
                  VW Touareg
                  Mitsubishi Pajero II

                  Коментар


                  • #84
                    От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                    Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                    BRIDGESTONE D694, макар и някои наши търговци да я дават като лятна, си е All Terrain гума.

                    Почти четири години карах моя Jeep с точно такива гуми, както лятото - на сух асфалт, така и зимата на сняг. В началото, воден от опита ми с предишни автомобили, се бях засилил да купувам втори комплект джанти и зимни гуми, но след първата проба на сняг с Dueler-а се отказах. Държат се добре на пътя, както при сухо време, така и при дъжд и сняг. Единствената ми забележка е може би една идея по-шумния протектор, при движение на сух асфалт.
                    Вече изчетрох темата за BRIDGESTONE D694 и на Veselin мнението за тях и заради нея се насочих към тези гуми и разбрах, че са всесезонни. А A/Т по принцип не означава ли всякакъв терен, а не всякакъв сезон? Демек зимна/лятна се различават най-вече по температурната устойчивост на материала да си запазва пластичност/твърдост?

                    Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                    Според мен в твоя случай е по-добре BRIDGESTONE D694. По-тихи са и мисля малко по-икономични.
                    Всъщност на BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO е отбелязано, че са в най-ниския "енергиен клас", т.е. най-неикономични.
                    245/70/16 - возят по-меко и не се притесняваш да минаваш през бордюри и дупки. Малко повече клати (странично) и е малко по-нестабилно на завоите. Аз, обаче предпочитам този размер.
                    Значи с 225/75/16 би трябвало да клати по-малко и да е по-стабилно ли? Учудвам се, защото поне с лека кола височината на гумата е обратнопропорционална на стабилността на колата.
                    WG 2.7 CRD

                    Коментар


                    • #85
                      От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                      Весо, в сравнение с кои гуми ги определяш, като "по-добре BRIDGESTONE D694. По-тихи са"? Щото аз, сравнявайки ги със сегашните ми KUMHO смятам, че D694 са малко по-шумни.
                      Поздрави!
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                        Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                        Весо, в сравнение с кои гуми ги определяш, като "по-добре BRIDGESTONE D694. По-тихи са"? Щото аз, сравнявайки ги със сегашните ми KUMHO смятам, че D694 са малко по-шумни.
                        Поздрави!
                        Спрямо BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO.
                        Трябва да отбележа, че и 2-та модела гуми са много износоустойчиви.
                        Suzuki GSXR
                        VW Touareg
                        Mitsubishi Pajero II

                        Коментар


                        • #87
                          От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                          А с D694 да кажем и моето каране:

                          Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                          ...Ще карам 99% на асфалт и 1% по някоя полянка до някоя рекичка или язовирче. На година трудно правя 10к км. Колата целогодишно е в сух гараж...
                          теоритично ще може ли да се изкара 3 лета и 2 зими да кажем или искам прекалено много? /Раздатката е Quadra Drive ако има значние/
                          WG 2.7 CRD

                          Коментар


                          • #88
                            От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                            Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                            А с D694 да кажем и моето каране:



                            теоритично ще може ли да се изкара 3 лета и 2 зими да кажем или искам прекалено много? /Раздатката е Quadra Drive ако има значние/
                            Раздатката едва ли е от значение.
                            Аз говоря за тези гуми, защото имам колега (и съсед и много добър приятел), с който заедно си купихме Джиповете (абе неговото всъщност е Диско II). Тогава той си купи такива гуми. Кара ги вече 3 зими, сега се задава и 3-то лято. Гумите са почти като нови. А - преди 2 седмици му срязаха едната в Ловеч и той си купи една нова. Сега ще отида да измеря грайфера и ще дам абс. точна и актуална информация.
                            Като цяло това, което пиша за тях тук се базира на неговите коментари, но и аз имам много близки наблюдения.
                            Реално, обаче темата, която си цитирал по-горе е много изчерпателна и не виждам какво повече може да научиш за тези гуми.
                            Suzuki GSXR
                            VW Touareg
                            Mitsubishi Pajero II

                            Коментар


                            • #89
                              От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                              Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                              Раздатката едва ли е от значение.
                              Аз говоря за тези гуми, защото имам колега (и съсед и много добър приятел), с който заедно си купихме Джиповете (абе неговото всъщност е Диско II). Тогава той си купи такива гуми. Кара ги вече 3 зими, сега се задава и 3-то лято. Гумите са почти като нови. А - преди 2 седмици му срязаха едната в Ловеч и той си купи една нова. Сега ще отида да измеря грайфера и ще дам абс. точна и актуална информация.
                              Като цяло това, което пиша за тях тук се базира на неговите коментари, но и аз имам много близки наблюдения.
                              Реално, обаче темата, която си цитирал по-горе е много изчерпателна и не виждам какво повече може да научиш за тези гуми.
                              Благодарско. Питанията ми произтичат от това, че слизам от лека кола, бензинова, само с предно, а до колкото знам Quadra Drive-a е full time 52/48 заден/преден мост и респективно се очаква да яде и експлоатира повече гумите. Второ, до сега никога не съм карал със всесезонни гуми и незнам какво да очаквам от каучка след няколко поредици от жега/влага/студ/суша. Но явно това ще са гумите.
                              WG 2.7 CRD

                              Коментар


                              • #90
                                От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                                Сега измерих гумите. Грайфера на новата е 10 мм, а на старите (2,5 години, ~30000 км) - 8,5~9 мм
                                Suzuki GSXR
                                VW Touareg
                                Mitsubishi Pajero II

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X