Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
    Не точно, хванах два Moog problem solver в последния момент. ...
    Доста разпространено мнение е, че Moog, налични в Европа не са особено качествени.

    В тази връзка, какви други шарнири си струва да се използват? Ако и да нямат етикет Problem solver

    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Еди Рангелов ми каза лятото, че слагат Мууг масово като шарнирни болтове и за момента са много доволни и няма проблеми, аз си взех Мууг от него и сложих такъв, а бях купил скъп за родните стандарти китайско-турски ментак + мега скъп ФебиБилщайн, Мууга приличаше най-много на нещо истинско и надежно.

      Твърдя съвсем отговорно след купуване на Феби шарнири от два големи града в БГ, от двама надежни доставчика, а те директно от големите авточасти доставчици, и двете Фебита бяха гнусно, евтино, нескопосано менте, докато купеното от мен в Англия и Германия изглежда(опаковка и самия детайл) и е се държи по съвсем различен начин.

      Всеки да си прави сам изводите.

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Febi = Blueprint = SWAG. Тоест опаковат. Като Delphi например. Вече почти всички са така, за съжаление.

      Конкретно за Febi - със собствените си очи съм свидетел как едно и също до последната точица се продава като Febi за 150лв и като Blueprint за 250, от една и съща фирма.

      Търгаши, сър!

  • От моите наблюдения в европа, поне при Терано, Moog=Lenforder=CT/R. Ако и при Jeep са така, са прилично качествени, но нищо осбено.

    Като ми дойде возилото (от месец виси на митница в Холандия, та предполагам няма да виси още дълго), вероятно ще правя поръчка от RockAuto. Ако искаш изчакай и ще се комбинираме. Идват за 5 дена и има вероятност даже и до митница да не се ходи, ако ги пращат с incoterms DDP - вече го правят масово. А и да не, повечето куриери вече освобождават.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Така де - аз твърде вероятно ще поръчвам повечко неша. Ако не ти е спешно, предполагам най-много до месец ще поръчвам и ще може да се комбинираме.

    • Чавдар (V93)
      Чавдар (V93) коментира
      Редактиране на коментар
      По принцип бих предпочел да сменя въпросните ASAP щото не изглеждат особено добре, а нямам представа кога и дали изобщо са сменяни.

    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      в Рокауто също частите са с различно качество и цена, което по-отдавнашните американкар фенове чудесно знаем, че сме и патили.

  • Аз не разбрах, какви шарнири са слагали при сервизната акция? Същите ли? Усилени? Но пък не изглежда да има място за по-голяма сфера... В крайна сметка къде е проблема? Гагич го чупи два пъти. Други пишат, че нямат проблеми за много дълъг пробег. Големи гуми, фланци, или джанти с друг офсет, кото натоварват шарнира при маневра? Има ли решение проблема (но не като на Гагич с тотално преправяне)?

    Коментар


    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Да, TLC 90 и 120 са така

    • Двигателист
      Двигателист коментира
      Редактиране на коментар
      Land Cruiser 90/95 го имат този проблем, да. При 120, категорично го няма. Там конструкцията е променена. При Тойота, оригинален шарнир е най-доброто. Там при стандартен размер гуми (без лифт) проблема е по-малко вероятен, но не изключен (сега да не се засегне някой ) . При лифт и големи гуми, нестандартни джанти го има, да.
      Въпросът е, при JEEP има ли някакви афтър-маркет усилени супер шарнири, които да дадат известно спокойствие на нервната ситема на потенциалният купувач?

    • Чавдар (V93)
      Чавдар (V93) коментира
      Редактиране на коментар
      Е за такива се спрягат въпросните Moog

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X