Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МАСЛА и течности за нашите джипове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: МАСЛА и течности за нашите джипове

    В мойта раздатка сипах 2 литра Тutela Power gear 4 от "Чефинци" го взех. Моята е точно NV247, доколкото знам /Grand WJ 4.0 Quadra-Drive/.

    Tака е и според wikipedia:

    -----------------cut-------------

    Quadra-Drive[edit]

    Quadra-Drive uses the New Venture Gear NV247 transfer case mated to front and rear axles containing Jeep's Vari-Lok which are gerotor style limited slip differentials. Applications:

    -------------cut----------------
    link: http://en.wikipedia.org/wiki/Jeep_fo...-drive_systems

    П.П. от друга страна пък Mopar дават едно и също масло за NV245, NV247, NV249: http://www.ebay.com/itm/Mopar-NV245-...-/251233620845
    Последно редактирано от jamaika; 22-10-13, 15:47.

    Коментар


    • #77
      От: МАСЛА и течности за нашите джипове

      Първоначално публикуван от jamaika Преглед на мнение
      В мойта раздатка сипах 2 литра Тutela Power gear 4 от "Чефинци" го взех. Моята е точно NV247, доколкото знам /Grand WJ 4.0 Quadra-Drive/.
      Според мен и днешните ми търсениея в Чефин и др. това е точно АТФ+4, а малко по нагоре се спомена, че не е подходящо за раздатката......
      в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
      Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

      Коментар


      • #78
        От: МАСЛА и течности за нашите джипове

        Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
        Според мен и днешните ми търсениея в Чефин и др. това е точно АТФ+4, а малко по нагоре се спомена, че не е подходящо за раздатката......
        Абе, защо си пишете в темата, без да гледате първите страници ? Да беше някаква безкрайна тема, разбирам, ама така...
        Ето го ATF-а на "Тутела" в тази тема, същата, в която сме сега http://www.offroad-bulgaria.com/show...47#post2139847
        Ето го маслото за раздатката на "Тутела" и то в ТВОЕ мнение : http://www.offroad-bulgaria.com/show...41#post2072341
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #79
          От: МАСЛА и течности за нашите джипове

          Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
          Според мен и днешните ми търсениея в Чефин и др. това е точно АТФ+4, а малко по нагоре се спомена, че не е подходящо за раздатката......
          Както и да е... опитах се да кажа какво съм сипал по препоръка на дедо Владо и Димата и от къде съм го купил. Ти ако имаш някакви други виждания по въпроса и си по-голям капацитет от тях - ако искаш си сипи и зехтин.

          Коментар


          • #80
            От: МАСЛА и течности за нашите джипове

            Зехтин си сипвам ама на салатата. Иначе се извинявам, от ЕГН-то ще да е .......да забравям собствените си мисли. Тъпо!
            в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
            Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

            Коментар


            • #81
              От: МАСЛА и течности за нашите джипове

              Ами на 2,7 CDR мотора и кутията са на Мерцедес. Но изглужда никой не знае нищо щом нищо не казва.
              Jeep Grand Cherokee 2.7 crd-2002 год.

              Коментар


              • #82
                От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                Първоначално публикуван от valls Преглед на мнение
                Ами на 2,7 CDR мотора и кутията са на Мерцедес. Но изглужда никой не знае нищо щом нищо не казва.
                На тази кутия се слага ATF 134 МВ,Шел 134,Фуш Титан 4143.Този SWAG който си сложил с одобрение за ATF+4 не е одобрен за 722.6 на МВ.Коя система на задвижване е?Не че ще му навреди 75W140 но има едни неща в дифовете (или пък няма)та и там има някакво значение.Раздатката си е американска и за нея си трябва NV247.

                Коментар


                • #83
                  От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                  В скоросната кутия е това: http://mot.bg/transmisionno-maslo-av...-10933889.html, а в дифиринциалите е 75w140 на Кастрол. Систевата е КУДРА ДРАЙФ.
                  Jeep Grand Cherokee 2.7 crd-2002 год.

                  Коментар


                  • #84
                    От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    При Дядо Владо сложихме някакъв "Mannol" 75w-140 но сипахме и "Мопар" добавка за LSD независимо, че "Майстор Mannol" твърдеше на етикета си, че било точно за такива.
                    Висейки с отворен прозорец в едно огро-о-о-о-о-омно задръстване и ба-а-а-а-авно потегляйки, ми се причу виене при всяко потегляне откъм предния диференциал Налегна ме авто-хипохондрията, зачетох се в нета за "Майстор Mannol" - много хвалебствия и съответно много ругатни: че бил немско-украински опаковчик на някакви белгийски рециклатори на употребявани масла, че тази марка се срещала само на изток от р.Одер и т.н. и така и така наближавам пробега за смяна на маслата в диференциалите, можете ли да препоръчате място, откъдето да си взема истински Castrol Syntrax Limited Slip 75W140 ? Тази тема, гледам, че е затворена и повече от година няма движение.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #85
                      От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Висейки с отворен прозорец в едно огро-о-о-о-о-омно задръстване и ба-а-а-а-авно потегляйки, ми се причу виене при всяко потегляне откъм предния диференциал Налегна ме авто-хипохондрията, зачетох се в нета за "Майстор Mannol" - много хвалебствия и съответно много ругатни: че бил немско-украински опаковчик на някакви белгийски рециклатори на употребявани масла, че тази марка се срещала само на изток от р.Одер и т.н. и така и така наближавам пробега за смяна на маслата в диференциалите, можете ли да препоръчате място, откъдето да си взема истински Castrol Syntrax Limited Slip 75W140 ? Тази тема, гледам, че е затворена и повече от година няма движение.
                      На твое място проверявам в нет-а кои са вносители на "Кастрол" за наше село, звъня, питам имат ли въпросното масло на склад, или кои техни клиенти го получават от тях и отивам там, където ми е най-близо Правил съм и по-големи щуротии, но в наше село сме недоверчиви, знаеш-писал съм на самия производител наистина ли еди-кои си фирми са му дистрибуторите за Бг. И бързо са ми отговаряли!
                      За преден диф не мисля, че ти трябва точно това масло, обаче.
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #86
                        От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        ... да си взема истински Castrol Syntrax Limited Slip 75W140 ? ...
                        Последно виждах такова масло в магазин на Тех-ко
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #87
                          От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Последно виждах такова масло в магазин на Тех-ко
                          Благодаря.

                          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                          За преден диф не мисля, че ти трябва точно това масло, обаче.
                          И защо така мислиш ?

                          Първоначално публикуван от 05-08 Grand Cherokee WK Service Manual
                          FRONT AXLE
                          C200FE 200MM - Mopar Synthetic Gear Lubricant 75W-140
                          REAR AXLE
                          C213RE 213MM - Mopar Synthetic Gear Lubricant 75W-140
                          Mopar НЕМА с тези показатели, вкл. и из европейските сайтове.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #88
                            От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                            Мога да ти препоръчам MOTUL SAE 75W-140
                            Представителството е само едно и е в Бургас .
                            Цената му е около 50 и няколко лева за литър. Ние от Несебър мото ползваме отстъпка там но само ако отидем в представителството и вземем маслото от там .
                            Взимъл съм различни масла от тях и съм много доволен . В момента смених маслото на гранда с 5w30 eko-clean.
                            Kакво ми се случи , имам извънбордов двигател на Сузуки 25 коня четеритактов и винаги си поръчвах масло от педставителството на сузуки в София и тази година ми пращат Мотул и на тубата пише произведено от Мотул за Сузуки.

                            Коментар


                            • #89
                              От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                              Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                              Мога да ти препоръчам MOTUL SAE 75W-140
                              Това тук дали е истинско ?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #90
                                От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Това тук дали е истинско ?
                                LSD-то ми е с такова от едно известно време. Още не е изтропал дифа.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X