Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МАСЛА и течности за нашите джипове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: МАСЛА и течности за нашите джипове

    Първоначално публикуван от danaka69 Преглед на мнение
    ... Значи LSD-то си е тръгнало, затова налях евтина "Тутела".Ако го сменя с 75w-140 едва ли ще се възтанови LSD-то,или нещо бъркам ще му дойде силата?
    Нещо не ти разбирам логиката. Ако LSD-то е "тръгнало" не виждам какво очакваш да се случи, като му сипеш неподходящо масло, освен да го довършиш.
    "Неподходящо" е всяко масло, което не е предназначено за такива диференциали.
    В зависимост от това, до каква степен е "заминало" LSD-то, напълно е възможно сипването на правилното масло да подобри нещата. При това не е задължително правилното масло да е 75w140. На някои по-стари джипки препоръчваното от производителя масло е нещо от рода на минералните Castrol Axle Z Limited Slip 90 (старо название Hypoy LS 90) или MOTUL 90 PA .
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      От: МАСЛА и течности за нашите джипове

      Здравейте! Искам да попитам има ли причина да ми слагат добавка за ЛСД и на предия диф. Джипа е 2,7 с куадра драив окомплектовка и предия диф няма дискове в касетата , но "компетентните лица " твърдят ,че трябва да се сложи добавка както на задния така и на предния диф. ????
      Това са 36лв. отгоре , но искам да знам има ли полза или вреда от това . Благодаря !
      Безгрижен , галантен и делови -Grand Cherokee 2,7crd / L.R. Discovery Td5

      Коментар


      • #48
        От: МАСЛА и течности за нашите джипове

        Има ли причина да ми наливат добавка за ЛСД и на предния диф.
        Безгрижен , галантен и делови -Grand Cherokee 2,7crd / L.R. Discovery Td5

        Коментар


        • #49
          От: МАСЛА и течности за нашите джипове

          Първоначално публикуван от Bay Jeep Преглед на мнение
          ... Искам да попитам има ли причина да ми слагат добавка за ЛСД и на предия диф. Джипа е 2,7 с куадра драив окомплектовка и предия диф няма дискове в касетата , но "компетентните лица " твърдят ,че трябва да се сложи добавка както на задния така и на предния диф. ????
          Това са 36лв. отгоре , но искам да знам има ли полза или вреда от това . Благодаря !
          Вземи да прочетеш що е то куадра драйв и с какво се яде. И махни кавичките от компетентните лица!
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #50
            От: МАСЛА и течности за нашите джипове

            Имам въпрос относно маслата използвани при диференциалите, скоростната кутия и раздатката на Cherokee XJ 2.1TD 1988г. ръчни скорости, със заден диференциал "LSD"
            Попаднах на един сайт: http://xjconnection.jtv.cc/period.htm , където има описано къде какво масло се използва, но до колко е достоверна информацията?
            В сайта дават за:
            -двигател 15W40 вместимост 6л (вече го смених в двигателя)
            -ръчни скорости 75W-90 вместимост 3л
            -раздатъчна кутия ATF Dexron III/ Mercon 1.4л
            -преден диференциал 75W90 1.5л
            -заден диференциал 75W90 при нормална експлоатация или 75W140 при тежки натоварвания и в двaта случая се слага добавка за LSD вместимост 1.5л

            Та вярна ли е тази информация?
            Последно редактирано от АлКБ; 28-04-13, 18:15.
            Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
            Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

            Коментар


            • #51
              От: МАСЛА и течности за нашите джипове

              Поне мойто, същата година и модификация винаги с такива масла съм го таркалял и не е имало грижи
              - за количествата ще те излъжа

              Коментар


              • #52
                От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                Какво сипваш в задния диф?

                Oще един въпрос, какво се сипва в раздатката на Wrangler YJ 2.5i 91г
                Последно редактирано от АлКБ; 28-04-13, 19:22.
                Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                Коментар


                • #53
                  От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                  Какво масло да сложа в автоматична скоростна кутия AW4 на Чероки 92г. ATF+4 или Dexron III има много противоречива информация в темите и за двата вида масла и за това, че стават и за това, че ще се развали автомата.

                  Коментар


                  • #54
                    От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                    Незнам къде в темите се срещат такива противоречиви мнения.AW4 е скоростна кутия на Тойота и се слага Dexron 3 .ATF 4+ се слага на скоростните кутии на Крайслер и там има такива мнения.

                    Коментар


                    • #55
                      От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                      Ето за това говоря сега не ми се рови но повечето мнения по темите са за AW4 се слага ATF 4+ и с Dexron 3 ще се развали бързо а е скъпа, като се е слагало само за прибиране след авария след което се е сменяло цялото масло. Аз просто искам да сложа правилното масло за да не правя после автоматични скорости, че ремонта е много скъп да не кажа, че няма много места където да ги ремонтират качествено.

                      Коментар


                      • #56
                        От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                        Първоначално публикуван от poketo Преглед на мнение
                        Ето за това говоря сега не ми се рови но повечето мнения по темите са за AW4 се слага ATF 4+ и с Dexron 3 ще се развали бързо а е скъпа, като се е слагало само за прибиране след авария след което се е сменяло цялото масло. Аз просто искам да сложа правилното масло за да не правя после автоматични скорости, че ремонта е много скъп да не кажа, че няма много места където да ги ремонтират качествено.
                        Обади се на Дядо Владо на телефон 0877 17 07 27 и го попитай за правилната течност.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #57
                          От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                          Здравейте,
                          много е неприятно да задаваш въпрос, и да знаеш за себе си, че си е малко ламерски
                          Питането ми е във връзка с избора на масло за двигателя на WJ, 4.7. По спецификациите, както си е му реда, типа за такъв двигател е 5W30 (поне в наши условия)

                          Удачно ли е... ОК, по-добре ли е да се използва 10W40, вместо указаното в maintenance guide-a?
                          Все пак става въпрос за двигател, който е поне на 250х. реални километри.
                          Ясно е че има причина, да се предприема такова "неспазване" на препоръките, но не разбирам добре защо.
                          Може ли някой да има търпението да обясни? Благодаря!
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                          2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                          Коментар


                          • #58
                            От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                            Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
                            Здравейте,
                            много е неприятно да задаваш въпрос, и да знаеш за себе си, че си е малко ламерски
                            Питането ми е във връзка с избора на масло за двигателя на WJ, 4.7. По спецификациите, както си е му реда, типа за такъв двигател е 5W30 (поне в наши условия)

                            Удачно ли е... ОК, по-добре ли е да се използва 10W40, вместо указаното в maintenance guide-a?
                            Все пак става въпрос за двигател, който е поне на 250х. реални километри.
                            Ясно е че има причина, да се предприема такова "неспазване" на препоръките, но не разбирам добре защо.
                            Може ли някой да има търпението да обясни? Благодаря!
                            Пак ще изкажа крайно мнение, щото гледам, че никой не ти отговаря.
                            При 250к и при неясен произход, в повечето случаи италиански, практически няма значение какво масло слагаш стига да не е китайско/индийско/неизвестен боклук. Ако си сигурен в подръжката, слагай препоръчаното, за да продължиш добрата експлоатация на двигателя. Маслото няма да възстанови първоначалните показатели. Ако не са спазвани, но ще помага да не се доразруши двигателя.При условие, че след гаранцията, маслото не е сменяна, а само доливано/каквото има и когато има/ визирам италианците основно, щетата вече е настъпила и е достатъчно и /Дионасупер, 16 или друга М10Д/. Според мен, при съвременните масла, смяната спокойно може да протича при 12000км интервал, а не както го описват колеги и Крайслер/1999-2004/ 9-10000км. Например Кастрол Едж 5-30. При равни други условия.....грешка, при много по-натоварени условия, предписанието на WVе смяна при показания на компютора или 20-25000км. Що ли пък тез глупавите германци, не разбират от коли. Това е проверено от собствен опит МНОГОКРАТНО!
                            Аз си карам моето Джипче вече 2х12000 и няма проблем, при източване на старато масло е с видимо отлични показатели..... Ако искаш повече обяснение пиши на ЛС, да не огегчаваме колегите и да не разбунваме духовете.
                            в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                            Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                            Коментар


                            • #59
                              От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                              Темата за маслата и екзотичните навремето 5w-20, 5w-30, е бистрена на много места тука. Като се почне от теориЙ, че смяната на масло е партенка на производителите, иначе можело и изобщо да не се сменя (нещо като с живота на гумите, който изведнъж стана 3 години, независимо от пробега и износването, след което гумите ставали, ама смъртоносно опасни ), през данни, че вискозитети 0w-20, 5w-20 били само заради някакви щатски еко-изисквания, иначе става както с 0w-50, така и с 15w-40, през коментари не е ли по-добре у нас, щото климатът ни еди-какъв си, да се кара с 10w-40 или 15w-40.
                              В крайна сметка се установи, че разни features, като MDS-системата на HEMI-двигателя се изключва при масло 5w-30 напр., ако се сипе вместо предписаното 5w-20, нищо чудно разни датчици за налягане и т.н. да подават грешни данни, ако се сипе масло, различно от предписаното от производителя, пък това докъде води - ще си проличи, може да не е след 2 х 12 000 км. Това, че едно масло след ХХ000 км. изтича във вида, в който е било сипано "с видимо отлични показатели" пък се контрира с довода, че това масло няма миещо действие, не разтваря нагара, боклуците и отлаганията и е много по-вредно от маслото, ставащо черно след само 1000 км.
                              При целия този буламач, мисля, че е най-добре да не се гадае и залага на легенди как италианците ама изобщо не сменяли масло (щото със сигурност не са верни !), ами да си се налива масло според предписанията. Пък ако "изтича" през износени сегменти и семеринги и се гори в яки количества от двигателя, тогава чак да се мисли за замяната му с "по-гъсто" или за ремонт на двигателя.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #60
                                От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                                Здравейте и много, много благодаря за напътствията и съветите!
                                Всъщност от отговорите на marinco & Bogoljub си създадох една доста точна и комплексна картина (според мен)
                                С две думи ще опитам да обобщя в нещо като есенция:
                                - Маслото на двигателя се сменя с тип, какъвто производителя на този двигател е предписал!
                                Без значение колата с какъв произход е и на колко навъртени километри е. За съответните климатични пояси,
                                производителя също е дал точни предписания.
                                - Маслото се сменя през период, какъвто производителя е указал за съответните условия на екплоатация.
                                (ОК, отчитайки глобални икономически фактори :-), може да има вариации по темата, за сметка на състоянието и риска)

                                - В последните редове от поста на Bogoljub
                                откривам и отговора на въпроса ми: Защо на двигател с предписание 5w30, понякога се препоръчва 10w40?
                                цитирам: "Пък ако "изтича" през износени сегменти и семеринги и се гори в яки количества от двигателя,
                                тогава чак да се мисли за замяната му с "по-гъсто" или за ремонт на двигателя."
                                Благодаря!
                                Ще си сложа по предписанието, пък ако се наложи (не дай боже) ще се ремонтираме.
                                Надявам се искрено, да не протече като пробита лейка и никой от форума да не чуе "Ле ле, тече!"
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                                2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X