Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Как какви, на междинния диф.
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • От: Terracan

      Теракана няма междинен диф. Има раздатка. Нещо не схващам шегата

      Коментар


      • От: Terracan

        Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
        И моите 5 ст. по сух асвалт може да се кара с включен блокаж, НО само направо. Това че е само със задно не пречи на други марки джипове, защо тук да пречи. За избрените от вас нужди, освен за лов при дъжд аз не ползвам блокажи. Колега, най-добре покарайте една машина и вижте как се чувствате с нея, на едни люлее, друса и какво ли още не, но 90% от каращите го собсвеници го обожават ( когато е в движение :-) разбира са ). В тубата братята руснаци доста са споделили какво е да имаш Теракан. Успех.
        На мен ми подрусва, но явно Ханс е правил нещо с окачването на теракана. Освен че не клати и не се накланя в завои има и фланци(каквито не съм виждал досега). По-висок е от други теракани ,които съм виждал а няма подложки по окачването, амовете и пружините изглеждат стандартни.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-e2a848c7e582f184a08f941f9e5bd3c1d623c95c0c6367f0531f5f7b0629444e_full.jpg
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5752149отпред
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-0304689adabaa5e09c15acdca0cb7a9e72c4e4d97f21b53d64c75fee6008e7fc_full.jpg
Прегледи:1
Размер:97.6 КБ
ID:5752150отзад
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-bf40cf0aadb2beffdcb977b57de7b22ef385e6d06a84e787224dbd325cb26c82_full.jpg
Прегледи:1
Размер:104.1 КБ
ID:5752151
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-0ef7a411574d47122c05c9dcec04026e3646afcd0b112d3a1edba1cebe3282b0_full.jpg
Прегледи:1
Размер:102.8 КБ
ID:5752152фланеца
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • От: Terracan

          Така както си го снимал -и моят изглежда така с разстоянията .Смятам , че така си изглежда с нормално натегнати торсиони и без уморени пружини отзад. При нормално каране също нямам накланяне в завоите - за клатенето е въпрос на разбиране.Фланците -може би са за по-големи гуми.

          Коментар


          • От: Terracan

            Взел съм си рулетката днес на работа, паркирал съм го на паркинга на равно и ще пусна на обяд малко цифри,че така с ръката наистина е подвеждащо.
            А виждат ли се онези вдлъбнатини на фланеца(само на предният ги има) които следят контура на главината. Такива не съм виждал.
            едит: задно дясно колело от земята до калника - 84см предно дясно 81см, предно ляво....79см ,задно ляво 82см. Размера на гумите стандартен 255/65/16
            По всичко личи,че Ханс е решил да балансира машината за самостоятелна употреба при пълен резервоар и съответно съм му сложил хипотетична маса 120 кила и така да се балансира машината. Майтапа на страна десният торсион очевидно е по-натегнат и ще гледам да коригираме това.
            Последно редактирано от Juiced; 04-05-17, 12:59. Причина: едит
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • От: Terracan

              Колеги, можете ли да кажете кое масло е препоръчително за автоматична трансмисия AIsin на теракана. Dextron II D или Dextron III? Според някои, с декстрон 2 ,трансмисията е по-мудна, и за препоръчване е по-новото масло декстрон 3. Навсякъде където търся са изброени декстрон 2,3 и Мулти Атф. Предстои ми смяна и ще съм благодарен на отзиви за тези масла.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • От: Terracan

                Добър ден,понеже имам желание да си закупя Terracan 163кс автоматик около 2003г,изчетох доста теми във форума и разбрах,че това е моята машина,тъй като няма да се ползва за сериозен офроуд а основно за асфалт и рядко извън пътя.Имам обаче няколко въпроса относно обслужването и по конкретно за цени.Имам предвид цени на:всички видове масла(за двигател,скорости,диференциални),ролки,ремъци,водна помпа,филтри и ако може цените да са за София ще съм Ви много благодарен за помоща.Извинявам се ако на въпроса ми не му е тук мястото.

                Коментар


                • От: Terracan

                  Първоначално публикуван от teodorhristov Преглед на мнение
                  Добър ден,понеже имам желание да си закупя Terracan 163кс автоматик около 2003г,изчетох доста теми във форума и разбрах,че това е моята машина,тъй като няма да се ползва за сериозен офроуд а основно за асфалт и рядко извън пътя.Имам обаче няколко въпроса относно обслужването и по конкретно за цени.Имам предвид цени на:всички видове масла(за двигател,скорости,диференциални),ролки,ремъци,водна помпа,филтри и ако може цените да са за София ще съм Ви много благодарен за помоща.Извинявам се ако на въпроса ми не му е тук мястото.
                  Колега, чудя се как да ти отговоря ?!
                  Това не е въпрос, а направо си искаш проформа фактура от сервиз, щото следващият ти въпрос ще е "А колко струва смяната на всичко това ?".

                  Ми влез в първия магазин, или сервиз, и си поговорете.

                  ... всъщност, на така зададеният въпрос, отговора е м/у 1000 и 2000.
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 09-05-17, 15:36. Причина: ... всъщност ...
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Около 1000 лв. при ръчни скорости, за автоматик още малко!
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                      Около 1000 лв. при ръчни скорости, за автоматик още малко!

                      Цената на консумативите е различна при различните марки, и цената на труда в различните сервизи също.

                      Няма точен отговор на така зададеният въпрос.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Цената на консумативите е различна при различните марки, и цената на труда в различните сервизи също.

                        Няма точен отговор на така зададеният въпрос.
                        Благодаря на всички за отговорите,поне ще имам някаква бегла представа каква е цената на частите,а за цената на труд си имам майстор който не взима скъпо.Попитах тук понеже в няколко магазина колкото и смешно да звучи ми искаха vin номер за да може да ми дадат цени включително звънях и до инд.

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Е, разбира се, но това е насока.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Здравейте, тези дни баща ми ми гостува и сподели, че от известно време Теракана не включва 4-та предавка(4-степенен автоматик), по негови наблюдения това се случва когато навън е по хладно.Днес той се прибра към Смолян и когато се чухме каза, че от София до Асеновград не е щял да включи 4-та .Обаче като е взел да качва към Смолян навсякъде където пътят позволява си е включвал 4-та нормално(дали все пак не е от недостиг на масло и когато муцуната се навири "да се оправя"? ).Сутринта на изпроводяк проверихме щеката за маслото на скоростите и нивото беше в норма.
                            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Здравейте,
                              карам Теракан от 5 месеца и почти всичко е супер в градски условия, но 3 излизания по магистралата и всеки път прегрява и изхвърля антифриза, първия път на 220тия км. прехвърлих го обратно, долях и продължих в града без проблеми, след 2000км в градски условия без грижи, ново излизане от София и същия проблем на 320тия км., отново пехвърлих и долях и пак си карах към 1000км. Ходих на сервиз, прегледаха я и казаха да видя дали ще се случи пак. Вчера последно излизах и след като на 80тия км. се пак същото, продължих да карам с 80км/ч за да се прибера, като се налагаше да пресипвам на всеки 50км за да не го изхвърли отново. Моля, ако някой има идея да пише, смених капачката още първи път, а маркучите не се втвърдяват като загрее. Благодаря предварително, не ми се разделя това перфетно возило.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Първоначално публикуван от ss_devil Преглед на мнение
                                ...... , а маркучите не се втвърдяват като загрее......
                                Ама въобще ли не се надървят, ако е така не е нормално.
                                Виж си водната помпа



                                HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                                VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                                Няма да е все така!
                                Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X