Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Провери ЕГР-а, от дюзите според мен не би работил добре а и с вървенето щеше да имаш проблем.
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • От: Terracan

      здравейте.свалиха ми дюзите и ми казаха че били в окаяно положение.били имали много нагар иглите на всички били задържали.искаха да си купувам и клапанчета по 230 лв бр че и там иглата бела задържала.категорично отказах при положение че на ултразвуковата ваничка могат да се оправят.пича ми каза ок и ми гарантира че поне пушекът ще изчезне ако не друго. чисти ги пак ги тества и каза че вече са ок. да ама не.проблемът си остана същия.хвана се за главата не може да бъде казва.следваща стъпка изключихме агр но и това не помогна.проблема се задълбочава.паля и на студен мотор след около 5-6 минути започва да тресе и пуши.качвам се карам 1-2 км и всичко приключва.все едно не е този двигател.мърка като котенце.звънях на предния собственик и оня се сеща да ми каже че и при него се е случило веднъж същият проблем.но с някаква добавка която струвала около 30 лв и се бил решил проблема.чакам да ми пише марката на тая дивулия.държа обаче да отбележа че до Германия и назад ми даде разход 6.4 на 100 машинката си е пушка.масло не пипа охладителна течност също.Е а де. Сега ме се обади и ми каза че добавката се казвала BARDAL или нещо от рода.

      Коментар


      • От: Terracan

        Направо не мога да повярвам за разхода.
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • От: Terracan

          Купи нови дюзи. Иначе ще даваш пари на вятъра. Няма рециклирани дюзи при Теракан. Решението е временно.
          Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

          Коментар


          • От: Terracan

            Има , има - моите.

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от venko75 Преглед на мнение
              Здравейте на всички.Наскоро си взех тери .От няколко дена като го запаля започва да мирише страшно на сяра на 3-и метра около него не се стои.Ходих по майстори които ми казаха че не е проблем на двигателя а от катализатора.Както и да е махнах го но проблема стана още по голям.Сега като го запаля при студен двигател след около 1-а минута работа на място започва да пуши страшно много бял пушек.Направо окадявам квартала и миризмата е същата остра и пеперлива.След като позагрее малко или го покарам след 1-2-а км нещата се оправят и спира да пуши.Масло не харчи антифриз също.МНОГО ВИ МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ
              Белият пушек е признак за недостиг на гориво-провери(смени) горивения филтър, и ако не се оправи почисти цедката в резервоара.
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • От: Terracan

                Първоначално публикуван от venko75 Преглед на мнение
                ...проблема се задълбочава.паля и на студен мотор след около 5-6 минути започва да тресе и пуши...
                Не-работещ цилиндър. Кой е, е лесно да се разбере ... Като се разбере кой е, му се монтира инжектор от работещ цилиндър и се разбира от ижектор ли е, или от бутало - цилиндър. Ако е от инжектор с "ултразвук" и "добавки" няма да се оправи и ако искаш да разчиташ на тая кола - нови инжектори. За съжаление. Колкото и да не ни се дават пари за тия нови и същевременно стари дараци.

                Коментар


                • От: Terracan

                  благодаря ви за мнениятя.Продължавам да търся откъде е проблема и разбера ли ще пиша веднага.Днес сложих тая добавка че да видим.И аз си мисля вече за смяна на дюзи.Дайте сайт или адрез с цени.Благодаря ви предварително на всички.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                    Има , има - моите.
                    Колега, пиши пак след 35 - 40 000 км. пък ще видим. Не го казвам с лошо, просто въпрос на опит и практика.
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      ИНД Комерс е правилен избор. Само една малка вметка, при достигане на 200 000 км и нагоре освен износване/запушване на дюзи се наблюдава и отделяне на стружки от помпата ( това не е задължително да стане по едно и също време ). Горе казаното трябва да Ви насочи към комплексна смяна на дюзи и ГНП. При нови дюзи и помпа която ще сдаде - може да се запушат дюзите ОТНОВО . Като казвам стружки не смятайте нешо огромно, трудно се виждат и с увеличение.
                      Дюзите бяха по около 550 лв., помпата около 2300 лв. Правят и отстъпки - понякога, но при такава поръчка е почти сигурно.
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Колеги имам голям проблем , имам Хюндай Теракан 2.9 црди 150к.с. 2002 г. Всяка седмица ходя да ми изчистят грешките. Изписва : Дюза 4 цилиндър , стоп машинка , датчик разпределителен вал . Всяка седмица едни и същи грешки . Изпратих дюзата на ремонт в София , след като я монтирах отново показва 4 и 2 цилиндър . Някой може ли да ми препоръча сервиз или съвет с който да реша проблемите си . Ако трябва презвънкайте на 0897032403 аз ще ви се обадя

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          При подобна грешка, при мен се установи клапан за високато налягане в помпата. Проблема е че клапан не се продава, а е в комплект с помпата.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Здравейте. Искам да попитам има ли някой, колега, който да може да дойде с мен на оглед на един теракан в София. Става въпрос за събота или неделя. Конкретно екземплярът е с цена от 8900лв.? Благодаря!

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              В инд или магазинерите ще ти кажат, че върви с помпата, понеже програмата го показва заедно. Но се продава отделно за Делфи горивна система, дори става от Дачия 1,5 ДЦИ. Пробвай с работещ, иначе е цифра, мисля, че за около 150-250 лв. май може да се намери. Някой от форума беше го сменял, ако чете, да сподели.
                              Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Колега " Ianaki_ianakiev " от София съм, съжалявам но сега виждам въпроса ти. Телефона ми е в подписа, звънни и ще се разберем.
                                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                                0882 52 00 52 - Жоро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X