Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Първоначално публикуван от zaheto Преглед на мнение
    Отидох при Пламен. Беше заминал датчик на разпределителната кутия. Сменихме го. Започна да пали ама гаснеше след 1-2 мин.
    Казах му, че съм слагал добавки преди 1 месец. Източихме целия резервоар сипах до горе от ОМВ обикновена нафта и веднага се оправи. За всеки случай смених и бензиновия фитър.

    По негови думи не трябва да се слагат никакви добавки и да се кара с обикновенна нафта.
    Дано съм бил полезен на някой.

    @Juiced благодаря за телефона!
    Моля,
    Това за добавките няма да го коментирам,защото има всякакви та е трудно да ги сложиш на една везна и да им дадеш анатема на всички.
    По бензиностанциите масово са с добавки, за да докарат качеството, отделно змината нафта пак е с добавки. Предполагам Пламен е бил по-краен, за да те предпази от подобна грешка за в бъдеще. Иначе всеки сам преценя какво да сложи на автомобила си. Аз Бг нафта без добавка не слагам. Иначе ако беше сменил само филтъра без да сменяш нафтата а само долееш до горе щеше да имаш същият резултат, та нали за това е филтъра.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • От: Terracan

      И аз така си помислих ама колата се оправи преди да сменя филтъра. Отделно бях сипал до горе от Екото тоя скъпият им дизел. Явно и от него може нещо да е станало.
      То като цяло всяка една бензиностанция слага добавки към дизела.

      Коментар


      • От: Terracan

        Здравейте. Преди една седмица си купих Terracan 2.9 CRDI 2003 г. автоматик, фултайм. Исках първо да прочета всички теми, но не намерих аналог на моя проблем. Не ми работи 4+4 нито на "auto" нито "low" съответно не светва и индикация на таблото, освен когато включа на LOW светва ABS.

        Коментар


        • От: Terracan

          Попаднах на това случайно...
          https://www.youtube.com/watch?v=wUPBc1oXScU
          В миналото ще остане, каквито сме били...

          Коментар


          • От: Terracan

            Първоначално публикуван от Ulavi Преглед на мнение
            Здравейте. Преди една седмица си купих Terracan 2.9 CRDI 2003 г. автоматик, фултайм. Исках първо да прочета всички теми, но не намерих аналог на моя проблем. Не ми работи 4+4 нито на "auto" нито "low" съответно не светва и индикация на таблото, освен когато включа на LOW светва ABS.
            Имаше драма с моторчето на раздатката подобна мисля. Но мой познат беше срещнал проблем и с управлението на раздатката. беше проверил всичко, даже копчето дали сменя. А твоята раздатка е весела, тъй като е ТОД(не фултайм както си мислиш) има съединителче, и то също може да е причина за драмата.
            Ако стигнете до отваряне на раздатката и решиш да сменяш веригата , пиши ми. Имам оргинална ,чисто нова неразопакована , на много приятна цена.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • От: Terracan

              Мерси колега за отговора, ако е верига ще се свържа с теб. Ако я закарам в ИНД или Колос за диагностика ще си покаже ли от какво е.

              Коментар


              • От: Terracan

                Здравейте,

                Вече за трети път ми се случи когато от спряло положение на светофар я настъпя и след това настъпя спирачката и гасне в движение.
                Веднага след това пробвам пак така но не гасне. С две думи много рядко го прави и само след като съм подал яко газ и започвам да намалявам рязко.

                Теракана е с новия двигател 163 коня, автоматик, парт тайм. Датчик на хол смених преди 1 месец с оригинален.

                Някаква идея от къде може да идва проблема?

                Коментар


                • От: Terracan

                  Първоначално публикуван от Ulavi Преглед на мнение
                  Мерси колега за отговора, ако е верига ще се свържа с теб. Ако я закарам в ИНД или Колос за диагностика ще си покаже ли от какво е.
                  Иди при Пламен
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Първоначално публикуван от zaheto Преглед на мнение
                    Здравейте,

                    Вече за трети път ми се случи когато от спряло положение на светофар я настъпя и след това настъпя спирачката и гасне в движение.
                    Веднага след това пробвам пак така но не гасне. С две думи много рядко го прави и само след като съм подал яко газ и започвам да намалявам рязко.

                    Теракана е с новия двигател 163 коня, автоматик, парт тайм. Датчик на хол смених преди 1 месец с оригинален.

                    Някаква идея от къде може да идва проблема?
                    Дали не е от АСК?
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      не е от АСК - според мен е от регулатора на налягането на комън рейла... Мени ли оборотите на ПХ?
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Да със сигурност ще ходя при Пламен просто исках да разбера дали е често срещано.
                        Иначе не мени оборотите. Работи си перфектно. Много рядко го прави.

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Здравейте, първо искам да ви поздравя за хубавия раздел като цяло и за страхотната тема, с удоволствие я изчетох.
                          Някой може ли да даде малко информация за бензиновия Теракан. Никъде в темата не се споменава, освен на едно място и то само, че съществува такъв. В раздела също не успях да намеря тема в която да се разисква. Предполагам защото просто го няма по нашите ширини.
                          До колкото четох е голяма рядкост за Европа, а се предлага предимно в Азия и Австралия. За щятите не знам теракан предлагал ли се е изобщо. Това което видях е, че е с 3.5 V6 бензинов мотор, който се вгражда основно в Кия Соренто. Защо не се е предлагал в европа, предвид че Кията с аналогичен мотор се предлага. Изобщо споделете каквото знаете за бензиновия Теракан. Някой има ли такъв тук. Заслужава ли си като цяло. С какви скоростни кутии и задвижвания го има. Какви други особености има тази машина спрямо дизеловата версия. Струва ли си човек да търси такава рядкост. Всяка информация ще е интересна, предполагам не само на мен.
                          Благодаря предварително!

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            То реално ако ние сме доволни от дизела, от бензина ще сме още по-доволни. Само малко с разхода ,нали... но има място за прилична газова бутилка под купето.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Бензиновият 3.5л мотор има ли нещо общо с GDI дигателя на Паджеро, който също е 3.5л и 202к.с.?

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Колега в тази държава едва ли някой ще даде някаква информация за бензинов Теракан? А защо и сам сте си отговорили още във въпроса, уви от доста години гледам за такъв и още не съм видял! А поради редкоста на такова животно по нашите ширини една ли е добра идея някой да го купи!
                                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                                0882 52 00 52 - Жоро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X