Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Здравейте,
    от няколко дни и аз съм собственик на Теракан ('03, 2.9CRDI, 150hp, AT). За момента много ми харесва, като първа тежка машина, дори надмина очакванията ми за динамика.

    Предстои ми регистрация в КАТ, но имам лек проблем - имам място за 3ти ред седалки, колани от тавана, закопчалки в пода и т.н., но нямам самите седалки - така ми го докараха. Боря се да го регистрирам като 6+1, но вероятно няма да стане без налични седалки.

    Има ли колега от София, който може да услужи с въпрсните трети седалки за пред КАТ?

    Поздрави,
    Георги

    Коментар


    • От: Terracan

      Да помогнем да излъжеш държавата и да плащаш по-нисък данък?
      Правилно ли съм разбрал?

      Коментар


      • От: Terracan

        Здравейте,
        За какво точно лъжа държавата в случая?

        Колата наистина е 6+1 места и не разбирам къде е проблема?

        Просто е втора ръка и дойде без въпросните седалки от Германия, а ако я регистрирам 4+1 не мога да я ползвам с допълнителните места.

        С временни номера съм и съм притиснат от времето.

        Поздрави,
        Георги

        Коментар


        • От: Terracan

          Първоначално публикуван от georgivv Преглед на мнение
          Здравейте,
          от няколко дни и аз съм собственик на Теракан ('03, 2.9CRDI, 150hp, AT). За момента много ми харесва, като първа тежка машина, дори надмина очакванията ми за динамика.

          Предстои ми регистрация в КАТ, но имам лек проблем - имам място за 3ти ред седалки, колани от тавана, закопчалки в пода и т.н., но нямам самите седалки - така ми го докараха. Боря се да го регистрирам като 6+1, но вероятно няма да стане без налични седалки.

          Има ли колега от София, който може да услужи с въпрсните трети седалки за пред КАТ?

          Поздрави,
          Георги
          Пиши във ФБ групата , знам със сигурност за един колега, който не чете тук, но там чете. https://www.facebook.com/groups/TerracanBulgaria/
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • От: Terracan

            Първоначално публикуван от georgivv Преглед на мнение
            Здравейте,
            За какво точно лъжа държавата в случая?

            Колата наистина е 6+1 места и не разбирам къде е проблема?

            Просто е втора ръка и дойде без въпросните седалки от Германия, а ако я регистрирам 4+1 не мога да я ползвам с допълнителните места.

            С временни номера съм и съм притиснат от времето.

            Поздрави,
            Георги
            Ако в документите от Германия пише 6+1, то тук няма как да ти я регистрират 4+1. Или търсиш две седалки за регистрацията, или въобще не можеш да я регистрираш.
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              Ако в документите от Германия пише 6+1, то тук няма как да ти я регистрират 4+1. Или търсиш две седалки за регистрацията, или въобще не можеш да я регистрираш.
              Значи има вероятност да съм се забъркал в много неприятен филм. Благодаря за информацията!

              Поздрави,
              Георги

              Коментар


              • От: Terracan

                Първоначално публикуван от georgivv Преглед на мнение
                Значи има вероятност да съм се забъркал в много неприятен филм. Благодаря за информацията!

                Поздрави,
                Георги
                Предполагам, че има вариант да се мине през Технотест/Декра, ама не съм сигурен.
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • От: Terracan

                  Първоначално публикуван от georgivv Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  За какво точно лъжа държавата в случая?

                  Колата наистина е 6+1 места и не разбирам къде е проблема?

                  Просто е втора ръка и дойде без въпросните седалки от Германия, а ако я регистрирам 4+1 не мога да я ползвам с допълнителните места.

                  С временни номера съм и съм притиснат от времето.

                  Поздрави,
                  Георги
                  Не съм полицай или прокурор за да отправям обвинения, но ако колата е 6+1 и просто липсват седалки, то може да се
                  закупят такива. Ако искате да си я ползвате 6+1 то ще трябва да закупите, нали така.
                  Имам и такава кола и такива седалки, но не е регистрирана с облекчение, защото се минава на преглед
                  през 6 месеца (мързи ме).

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Първоначално публикуван от riba Преглед на мнение
                    Не съм полицай или прокурор за да отправям обвинения, но ако колата е 6+1 и просто липсват седалки, то може да се
                    закупят такива. Ако искате да си я ползвате 6+1 то ще трябва да закупите, нали така.
                    Имам и такава кола и такива седалки, но не е регистрирана с облекчение, защото се минава на преглед
                    през 6 месеца (мързи ме).
                    Хъм, а не бъркаш ли колега регистрация на кола като товарна и регистрация 6+1? Защото при 6+1 няма никакви облекчения, освен ако колата не е на фирма и се приспада ДДС. За частно лице няма абсолютно никаква разлика. И не, 6+1 не минава на преглед през 6 месеца, това важи за товарните коли. И данъка не е по-малък от кола 4+1, абсолютно еднакъв си е!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Колеги ползвате ли някакви допълнителни нагреватели за антифриза? Че много бавно стопля тоя камион... :/ Тая сутрин го карах 7км докато отлепи стрелката. И почне да духа топло. Иначе хладко си духа 4-5 минути след като започна да я карам. Обаче загряването си е много бавно. А при мен сутрин е и предимно спускане... щом при 2 градуса е така не ми се мисли ако е минус 15

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
                        Колеги ползвате ли някакви допълнителни нагреватели за антифриза? Че много бавно стопля тоя камион... :/ Тая сутрин го карах 7км докато отлепи стрелката. И почне да духа топло. Иначе хладко си духа 4-5 минути след като започна да я карам. Обаче загряването си е много бавно. А при мен сутрин е и предимно спускане... щом при 2 градуса е така не ми се мисли ако е минус 15
                        Термостат.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Термостат.
                          Мислех си го. Но при спускане и работа на място джипа не изстива. Проблема е, че живея на високо. Предимно спускане е и дизела не загрява. Аз на това го отдавам. Но ще проверя и термостата.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15138322_1162838820464813_5862472655241327615_o.jpg
Прегледи:1
Размер:180.0 КБ
ID:5771422
                            Има ли причина ако монтирам едно такова на малкия кръг да не свърши работа?

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Що не си смениш термостата, който със сигурност не е баран и е омекнал, пък тогава да минаваш към секъв мунинг ?
                              Като си във Владая, една мокра печка би ти вършила перфектна работа, освен че пази и мотора от студеният старт.
                              Това не отменя нуждата от работещ термостат в охладителната система.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                За смяна ще го сменя. Колкото до печката пусто не ми се дават 500лв за тази екстра. Макар да знам, че е много яка екстра и върши страшна работа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X