Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
    "Сега при пълна нула по показания ще имам 8 литра резерва. "
    Не е точно така -когато стрелката е под последното бяло деление ,започва да свети лампата за резерва -около 5-8 литра. Предполагам ,че ако всичко друго ти е на ред/и не си успял да счупиш нещо/ , нещата ще се нормализират сами в процеса на експлоатация.
    Ами още нямам представа какво ще се получи. Преди да го манипулирам показваше на първата чертичка над нулата. Аз го нулирах принудително. След контакт показваше малко над нулата. След това налях от туба 8 литра и стрелката се качи почти незабележимо над първата чертичка, където долу -горе си беше преди да пипам. А разликата е 8 литра, та затова така си помислих. Оборотомера го върнах принудително на нулата и след около 20 км се нормализира като показания. Днес го регистрирах в КАТ и за деня минах около 30 км. Не забелязвам стрелката на горивото да е мръднала надолу забележително. Или автомата ми е икономичен, или ще отварям скоро резервоара. Каквото беше и твоето предположение по-горе. Добрата новина е, че чека не свети въобще при над 3500 оборота. Купих си 50 мл спринцовки и системи заради маркучетата, и скоро ще правя проверка на дюзите. Лошата новина е, че не ми работят бутончетата на контактния ключ и дефакто нямам аларма. Днес минах през два сервиза и ми казаха, че не са в състояние да оправят нещата и трябва да ходя до сервиз на хюндай. Могат да ми направят нов ключ, но не могат да го адаптират към компютъра и няма да го разпознава заради чипа. Обявиха ми цена 120 лв за нов ключ. В сервиз на хюндай ще е доста нагоре предполагам. Иначе първите впечатления са страхотни.
    Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
    VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

    Коментар


    • От: Terracan

      Стрелката за горивото е малко ленива ,но ще свикнеш -предлагам да караш докато светне лампата и после да заредиш ,за да се ориентираш горе-долу как се движи.Деленията отговарят на около 15-17 литра/най-грубо казано/. Ключът е дуракоустойчив и не си представям какъв зор е видял , за да не работи.Отвори го и го почисти ,някой път е възможно да не дава добър контакт/натисни гърба на батерията и пробвай с бутоните/ ,сложи нова батерия CR 1616/около 2-3лв. е/. Успех !

      Коментар


      • От: Terracan

        Благодаря! А някакви препоръки за закупуване на ангренажен комплект?
        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

        Коментар


        • От: Terracan

          Здравейте колеги!
          В петък бях на диагностика и пълен оглед в Инд Комерс. Излезе една грешка. Оказа се, че е затапен ЕГР клапана. По окачването излязоха някои неща но не са страшни. Това ми предложиха като оферта за части и ремонт без ДДС.
          Прикачени файлове
          Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
          VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

          Коментар


          • От: Terracan

            Нищо не вдянах като крайна цена. Въздушен,горивен и на климатроника си ги сменям сам , няма нищо сложно.

            Коментар


            • От: Terracan

              Крайна цена 2466,84 но е завишена с около 50 лв по незнайни за мен причини. Не са ме задължили да правя всичко при тях. Дадоха ми само оферта. Решението е мое какво и къде да правя. По принцип всичко сам си правя по колите. Объркването ми е за ангренажният комплект. Могат да ми намерят и по евтини части, но ако ще се монтира при тях е скъпият вариант. Исках да си поръчам филтър за автомата, но ми казаха, че не се сменя. А пък и като гледам офертата, май правят само частична смяна на маслото. Явно не им се занимава. За маслото на двигателя също имаме разминаване. Аз искам 5W40, но за тях било рядко.
              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

              Коментар


              • От: Terracan

                И за мен 5W40 ще е рядко, колата няма да има проблем с 10W40.
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • От: Terracan

                  Колеги, ще дадете ли някакви препоръки за ангренажен комплект?
                  Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                  VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Моя го сменят в КОЛОС -ремъци Гейтс и ролки ИНА.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Направих бърза справка за Гейтс и Ина в първите онлайн магазини, които излязоха в нета. Оказва се, че могат да се направят доста приемливи комбинации.
                      Направих една сравнителна табличка с цени на комплекти и на отделни части. Може да има и други чудещи се колеги като мен.
                      Прикачени файлове
                      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Здравейте колеги,

                        Изчетох цялата тема. Много полезна информация!
                        Четох, че ако имаш LSD трябва да има лепенка от страни на вратата и отдолу на моста.
                        Не съм лягал все още под колата да гледам за лепенка, но на вратата имам. Това ли е лепенката?

                        https://image.ibb.co/dSiOJd/image.jpg

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Да!
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Ами легни , защото моста може и да е друг , може и на колене - пак се вижда.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                              Ами легни , защото моста може и да е друг , може и на колене - пак се вижда.
                              Клекнах и видях лепенката. LSD е

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Първоначално публикуван от zaheto Преглед на мнение
                                Клекнах и видях лепенката. LSD е
                                Сега остана да установиш дали работи и в каква степен. Може само лепенката да му е останала.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X