Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Колега ,като застанеш до десния калник и гледаш филтъра -1 вход от резервоара,2 изход към помпата , 3 обратната нафта.

    Коментар


    • От: Terracan

      Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
      Колега ,като застанеш до десния калник и гледаш филтъра -1 вход от резервоара,2 изход към помпата , 3 обратната нафта.
      Благодаря,точно така трябва да е,но на мене ми бяха разменили местата на 1 и 2,колата си вървеше нормално,но кой знае каква се е случвало във филтъра и дали се е прочиствало нещо,не знам вътре какво преставлява тоя филтър,утре ще срежа стария да го разгледам.
      Фиат Мареа 1.8 113 кончета
      Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

      Коментар


      • От: Terracan

        И кои корифеи каза че са го объркали?


        HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
        VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
        Няма да е все така!
        Нула две осмици 724 пет едно пет 1

        Коментар


        • От: Terracan

          В официалният за марката сервиз.Сега дали е направено в бързината,дали от незнание не мога да кажа все още,заради празниците още не съм ходил там да видя какво ще кажат,аз това го видях още като си вземах колата,но като не бях сигурен не повдигнах въпроса.Но ако трябва да съм честен,въпроса за вход и изход на тоя филтър се оказа с повишена трудност за доста народ имащи се за майстори,въпреки,че разбрах,че в доста други автомобили се слагат такива.
          Фиат Мареа 1.8 113 кончета
          Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

          Коментар


          • От: Terracan

            Здравейте, това е първата ми публикация в форума за да се похваля с новата придобивка от днес terracan 2006г., 163 к.с., ръчни скорости и да поискам съвет. Оставих колата за обслужване /ремъци, масло, филтри, водна помпа .../ майстора ми каза че ме очаква в близко бъдеще смяна на маховик /сегашния трака и има вибрации/ за около 2500 лева. Прочетох напред в темата че може да се замени с едномасов. Някой от собствениците на terracan правил ли е такава замяна и какви проблеми би могло да има? Има ли в София "форумен" майстор за terracan освен официалния сервиз за марката? Надявам се като си взема колата от сервиза да продължа само с хвалби.

            Коментар


            • От: Terracan

              Колеги, някой сменял ли е верига на раздатката на автомат? Предстои ми смяна(не че ми е спешно) но майстора е сменял само на ръчка и не е убеден ,че ще успее да се справи. Има ли някакви особености при смяната?
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • От: Terracan

                Може да погледнете тук http://myterracan.ru/forum/index.php/topic,48.0.html

                Коментар


                • От: Terracan

                  Явно единственото по-специфично е когато са ТОД. Моята е парт тайм. Намерих и едно клипче.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Имам една молба към колегите със токово окачване, които не са вдигали предницата Ако има такива де.... искам да знам, каква е нормалната височина отпред, защото моят май е вдиган и седи като щръкнал отпред. Мерих и от земята до калника от всяка страна е 83см. При вас колко е?
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:36272084_10211694074335314_2668361355920146432_n.jpg
Прегледи:1
Размер:235.0 КБ
ID:5793006

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      И още един въпрос: Добър вариант ли са подложки от Паджеро 2 за отзад? И ще има ли някакви драми като цяло за задвижването?

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        принципно по-добрият вариант са пружините от паджеро 2, защото подложките не са никак евтини а и нашите пружини са вече уморени и им е време.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                          принципно по-добрият вариант са пружините от паджеро 2, защото подложките не са никак евтини а и нашите пружини са вече уморени и им е време.
                          По-високи ли са пружините от Паджеро 2?
                          Иначе подложки намерих за 100лв. Вдигат 4,5см доколкото разбрах

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            По-твърди са пружините на паджерото щото се води по-тежко. Но 4,5 см ми се вижда много , трябва да удължаваш и амовете. Не е ли по-лесно да се регулират торсионите и да докарат стойката оттам.На мен не ми изглежда зле задницата сега.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              И някъде другаде бях писал, че пружините на Теракана омекват с времето, и задницата ляга. На моя дори при по-бързо преминаване през “легнал полицай” задницата удря в тампоните. При товар около 300 кг. ляга на тампони, което според мен не е нормално, та аз затова основно мисля да ги сменя с нови! Имам наблюдение върху 25 годишно Паджеро, и при доста повече товар не ляга на тампони!
                              HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                              VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                              Няма да е все така!
                              Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Аз затова искам някой колега да ми премери височината на предните калници, за да проверя при мен колко е вдигнат отпред.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X