Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe - и ДА и НЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

    Колеги, и аз мисля че всичко е до начина на каране, особено на студен двигател.
    Колкото до чип тунинга, мисля да чипосам моя Туксон, но не с power box, а с нов софтуер, пък ще видим какво ще стане.
    Сега е 112к.с и ми малеят!!!!
    HUNDAY Tucson 2.0 CDi

    Коментар


    • #77
      От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

      Дано на никого да не се случва същото като на mbenz. Но аз пак ще разгневя някого ,казвайки че според мен проблемът е в чипа. Двигателят едно време е бил 2.0 VM. Максимум 140к.с. След това Хюндай купуват лиценза и го правят 2.2 160к.с. Промяна има по турбината. И това е май. Новият двигател R4 е друг- не е обновяван VM,а изцяло нова разработка и си е 200к.с. в базов вариант. Аз лично не бих сложил чип на този двигател (2.2 Hyundai-VM 160к.с.). Доста хора със Санта Фе-та чипосани в ИНД проплакаха. За сметка на това не съм чувал за проблеми с нечипосани двигатели. Биалетките си се сменят на 40 000км,това си е по дефиниция. За парите си е супер колицата. На който не му харесва-алтернативи бол,не сме в соца. Аз лично зареждам от Лукойл и ЕКО и съм много доволен.
      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
      Volkswagen Bora AKL

      Коментар


      • #78
        От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

        Здравейте,
        Оглеждам се за SUV не много стар, но от многото теми за джипове ми бръмна главата.
        СФ май най ми допада, въпреки "подводните камъчета".
        В мобилето и карс.бг има интересни оферти за такива примерно след 2002г. , но много съм резервиран . а и много обикаляне трябва из цяла БГ.
        Надявам се тук да намеря коректни хора, с които да направя правилния избор, а още по добре ако тук някой иска да сподели любимия си автомобил на прилична цена.
        /за... ориентировъчно около 10 хил. /

        Коментар


        • #79
          От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

          Трудна работа е някой друг да ти избере джипа... Аз бих се насочил към джипка от първи или втори собственик - или закупена от Индустриал или директно от чужбина... Тези, предлагани от прекупвачи най-често имат някакъв проблем (прекупвачът да ги вземе евтино и след "закърпване" да ги продаде "изгодно")...
          А относно чипа, мойто бивше СФ 2.0ЦРДИ нямаше никакви проблеми с мотора - взех го на 178000, чипосах го на 140кс и го карах 3 години... Сменяни са само консумативи...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #80
            От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

            последната реплика ми прозвуча като предложение ?
            прав си за останалото. именно затова ме разбираш , защо се ориентирам и бих обърнал повече внимание на оферти не от мобиле.бг, а от хора тук, или които биха споделили някое свое поддържано момиче "СФ"
            ориентирам се все повече към кокетна нафтова печица

            Коментар


            • #81
              От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

              Здравейте,
              Прочетох за 4х4 и кое как с бутона "4ВД лок" се управлява и т.н.
              Но един въпрос - имате ли инфо за СантаФе 2002 г. което е 4WD но няма бутон "4ВД лок" ? Каква му е точно системата и работата ?

              Коментар


              • #82
                От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                Фул-тайм с виско муфа...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #83
                  От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                  на старото системата е по-добра според мен... новото при по-енергично потегляне на мокро с или сняг се усеща приплъзване и след това ударно включване на задния мост...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #84
                    От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                    Нормално. Едното е full-time с LSD среден (изпълнявно от виско муфа) диференциал,а другото е само с многодисков съединител. При нужда за бързо изтегляне на хлъзгави повърхноси най-добрата комбинация е 4WD LOCK + EPS OFF. Иначе предните губи превъртат,а в момента когато се включват задните (което става почти моментално) ,се включва и Traction Control-а и намаля мощността-> резултатът е,че се изтегляш много по-бавно.
                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • #85
                      От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                      как си представяш на всяко включване от пряка в булевард да цъкам копчето за тракшъна аз съм го ползвал около 3 пъти на кален път в "къра"... без него си стоеше на едно място...
                      а иначе със сигурност новото се "изнася" по-добре от старото, особено в моя случай (V6 срещу 2.0дизел)
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #86
                        От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                        Е,ясно че ще се изтегля по-бързо. Въпроса е самото 2.7 V6 по единия и по другия начин как се изтегля. Определено без тракшън и с блокажа се изнася по-бързо. Пък да цъкнеш копчето е за 0.8сек. работа. И не говоря за всяко включване,а за мокра настилка и включване в магистрала/път/булевард с бързо движение,където трябва да ускориш наистина бързо и има риск от превъртане на колелата и в следствие на това забавяне, заради гореописаните особености на автомобила.
                        Последно редактирано от Dino; 10-03-11, 09:14.
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар


                        • #87
                          От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                          Час и половина ровене в снега и 4х4-то прегрява. Хубавото е,че след 5 минути пак имаш 4х4,защото изстива бързо. Но не посмях да го тормозя повече. Иначе светва една лампа на таблото и остава предно предаване + Traction Control,т.е. нищо защото лично за мен начинът по който TCS-на Санта Фе-то работи в сняг е просто дебилен. На сухи настилки-супер,но за сняг и лед помага само в ограничени случай. Хубавото е,че ако не се натиска педалът на газта докрай,си държи оборотите които са зададени. Например ако държим педала в положение в което двигателят е на 2000об/мин така и ще стои,а TCS ще работи.
                          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                          Volkswagen Bora AKL

                          Коментар


                          • #88
                            От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                            34290км. Климатроник- нито една зона не работи,включително допълнителният климатик за третия ред в багажника. Спирачки- усилвателят работи само когато двигателят е над 3000об/мин. Вакуум помпата е заминала по незнайни за никого причини,та ще чакам до сряда нова от София. Поне хората са точни и си вършат всичко на момента. Всичко минава като гаранционно,то оставаше и да не е.
                            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                            Volkswagen Bora AKL

                            Коментар


                            • #89
                              От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                              Ми тя е клеясала бе! За 3 год. 30 000 км. Я я дай в София да я поразтрием и ще се оправи )))))
                              GW Steed5

                              Коментар


                              • #90
                                От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                                Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
                                Ми тя е клеясала бе! За 3 год. 30 000 км. Я я дай в София да я поразтрием и ще се оправи )))))
                                Направо ще си сложат нова и готово. Климатика странно какво му има. Компресорът определено работи,защото се усеща промяна в работата на двигателя (на място) при пуснат и спрян климатик,тръбите стават леко хладни,но съвсем малко и това е. Но и това ще си го оправят де.
                                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                                Volkswagen Bora AKL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X