Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe - и ДА и НЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

    Първоначално публикуван от juST Преглед на мнение
    Дизайна на реиндж ровер ми харесва в пъти повече от този на санта фе,просто няма по какво да се сравняват тези два автомобила.
    абе с тая резервна гума дето се вижда отзад... не бих казал, че е красива... А иначе, РР е съвсем друг клас автомобил, но дали е по-красив като дизайн е спорен въпрос...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #62
      От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

      На мен също ми харесва РР спорт, оригиналния РР ми е малко камионаджийски за цената да не говорим. За здравината им не съм чул хубави неща, но това също е друг въпрос, но за мен е недопустимо толкова скъпа кола, от висок клас да изглежда толкова недодялано. Изглежда като нещо сглобено и разработено на бързо за да ти вземат парите.

      Коментар


      • #63
        От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

        Aко говорим за визията на задната част на двата "джипа", то СФ-то е по-красиво. Смисъл изчистено е,няма разни парчотии,които да се виждат отдолу. Ако говорим за автомобилите като цяло,ами дай да сравним S-Klasse със Citroen Xantia,същото е. Просто са различни и като клас, и като купувачи... Като всичко.
        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
        Volkswagen Bora AKL

        Коментар


        • #64
          От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

          на stormera изобщо не се вижда гумата отдолу
          [B]Honda 450R
          Kawasaki 450R -продава се!
          Range Rover Sport 2.7 stormer ;)[/B]

          Коментар


          • #65
            От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

            Я-спора продължава-радвам се!
            Искам само да спомена,че на служебното Санта Фе се счупи второ бутало...!))))))))))))))))Първото(на 4-ти цилиндър)сдаде фира около 80 000км.,а второто(на 3-ти цилиндър)на 140 000км.!)))))))))))Тези дни чакаме да си го приберем от фирмения сервиз...сменява се и блока с нов-т.е.-пререгистрация в КАТ-за втори път...!
            Ако някой иска Санта Фе на РЕАЛНИ 140 000км.,на няма и 2 години,ПЕРФЕКТНО поддържано,в перфектно състояние,с `чисто нови бутала и блок(2-ри),турбина на 20000км. и перфектна и истинска сервизна история за около 25000лв. да ми пише!
            Специални поздрави на Dino!))

            п.п. масло и филтри се сменяват на 10 000км.,като маслото е пълна синтетика 0/40!паркетника се кара само по магистрали със 120-140км/ч,горивото е само ШЕЛ Ви-пауър!Нови летни и зимни гуми!автоматик е(пълно недоразумение-нема такова животно в автомобилостроенето!!!),тъмно-син металик.
            не мога да си изкривя душата,че сервиза е перфектен!!!направо си е най-добрия за наше село!ако си взема Хюндай ще е заради сервиза!
            Последно редактирано от mbenz; 01-09-10, 20:37. Причина: допълнение
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #66
              От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

              Аз вече се отървах от моето , като стана на километри си показа рогата

              Коментар


              • #67
                От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                Ключовата дума е ..... служебен!! И аз съм карал и съм се возил на много служебни коли .... в "официална" обстановка всичко е супер , но в "неофициална" обстановка става страшно. Друг е въпроса ако е карал собственика , но ако е била "чужда булка". .....

                Коментар


                • #68
                  От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                  Вярно, че ключовата дума е служебен, но колегата ясно заяви, че е карана само на магистрали, от което следва, че няма какво толкова да й се случи на колата, все пак не е ръчкане на градско. Инае (може и да съм малко пристрастен), Hyundai се ползва с добро име днес и гони японците. Аз лично смятам, че през последните години марката се представя много добре и неслучайно хората доста харесват модел като Санта фе. Друг е въпросът, човек да не си изпати като колегата mbenz.
                  Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                    Я-спора продължава-радвам се!
                    Искам само да спомена,че на служебното Санта Фе се счупи второ бутало...!))))))))))))))))...
                    губи ми се логиката да се вземе СФ за каране само по магистрала със 120-140км/ч и то 140 000км за 2 години...
                    Ако е под 2 години, ремонтите защо не са гаранционни? Има нещо гнило и в горивото - ШЕЛ Ви-пауър - от къф зор - аз си карам 95Н или обикновен дизел според автомобила ремонт на двигател съм правил само на 20-годишна Тойота и то като следствие от предишен ремонт на предишен собственик...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #70
                      От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                      Да не е чипосвано ?
                      GW Steed5

                      Коментар


                      • #71
                        От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        губи ми се логиката да се вземе СФ за каране само по магистрала със 120-140км/ч и то 140 000км за 2 години...
                        Ако е под 2 години, ремонтите защо не са гаранционни? Има нещо гнило и в горивото - ШЕЛ Ви-пауър - от къф зор - аз си карам 95Н или обикновен дизел според автомобила ремонт на двигател съм правил само на 20-годишна Тойота и то като следствие от предишен ремонт на предишен собственик...
                        Ами служебна кола в банка-къде да се кара другаде,освен по магистрали...?
                        Писах,че сервиза отстранява всичко гаранционно и без проблеми!Гаранцията е 3 години,или 150 000км.
                        Абсурд е Ви-Пауър на Шел да е проблема-напротив!ТВа накратко,че темата за качеството на горивото и живота на двигателя е дълга,но накратко-колкото по-качествено гориво,толкова по-дълъг живот на двигателя!А,се налива такова,щото литъра носи по 2 Шел-точки за шофьора-елементарно!
                        Возилото е чипосано във фирмения сервиз малко след закупуването-писах го,след като счупи за сефте буталото,затова не го повторих пак.Интересно е,че след процедурата мотора определено утихна и заработи по-меко,а разхода изобщо не се качи,дори в определени режими е по-икономичен.Ама 25-30к.с. отгоре да чупят бутало,още повече,че фирмата гарантира,че няма риск от повреди?!
                        Аз нямам притеснения-колата е служебна!Само да не потрети номера посред зима някъде в средата на нищото,че тогава лошо!
                        По окачването не е имало нещо за смяна.
                        Последно редактирано от mbenz; 10-09-10, 21:10. Причина: допълнение
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                          и как е чипосвано, с вълшебна кутийка power box, на която пише +30 PS ? До колкото знам в официалните сервизи не се занимават със софтуерни решения по Ecu-то. А колкото до power boxa има много теми и мнения в нета , всеки може сам д аси прави изводи. Имам познат със същия "чип" в гаранция с блокирал двигател.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                            Според мен проблема е в чипа. Това 2,2 моторче дето са го докарали почти до 200 коня , да върти два моста и това тежко купе..........................................
                            Че то ако беше така лесно, защо въобще да правят големи мотори. И баровците ще си карат 1.4 вместо 5.0.
                            На БМВ дизела е страшен ама като го сложат на Рейнджа и.................почват оплаквания. Същото и с ВМ- а . Имал съм Алфа 164, без каквито и да е проблеми. В момента в който отива на Вояджър или Чероки и .........................проблеми.
                            Теракана е 2,9 и само......150 коня. Дигитал тунинг го чипосват и му дигат само 15 тина коня, !!! на тази кубатура. А ти ми говориш за 30 коня на 2.2.
                            Едно време съм имал Абарт 2000. Като тръгнахме да правим ремонт точно бутала не можахме да намерим никъде. Нищо общо с Тема или Крома. Тия на Абарта бяха много по дебели и със огромно чело. Клапана работеше на някакви микрони от него.
                            GW Steed5

                            Коментар


                            • #74
                              От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                              Чипосването е нож с две остриета, не се знае кога ще се боднеш Лично аз не одобрявам слагането на чип, умните глави, когато проектират колата, са изчислили всичко до кон за съответния автомобил Насила хубост не става или мотото ще е трай, бабо, за хубост
                              Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Santa Fe- и ДА и НЕ.

                                Щом гаранция важи, значи не е толкова страшно. Принципно издуването не се отразява добре на мотора. Нормално кормуване и натискане на педала предимно при изпреварване не водят до такива проблеми. Но "разумно" шофиране е много относително понятие в нашата страна. Проблеми настъпват при студен двигател, гасене след тежко натоварване и шмекрлъци по обслужването.
                                Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X