Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Галопер: Части и ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Галопер: Части и ремонти

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Разгледай раздела,има някъде снимки на моята помпа с тази букса !

    ако съм уцелил снимката и при тебе май се вижда че е отрязан
    това ли е снимката а за по сигурно би ли погледнал като имаш възможност действително как е благодаря предварително

    ето това намерих
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50257803416865857991284319574P6wJrvsAFwVcouqgwX3D.JPG
Прегледи:1
Размер:139.1 КБ
ID:5322379
    Mitsubishi Pajero 3.2 DiD

    Коментар


    • От: Галопер: Части и ремонти

      Днес закупих двигателно масло Castrol 10w40 - 5 л. за 40 лв. - 2 туби и някакъв маслен филтър забравих марката за 15 лв.
      Смяната ще се състои в събота.

      Вчера сутринта направих опит за палене на джипа - неуспешен, дори и след 15 мин. поддаване на ток с кабели. Върти, чука и не пожела да запали..
      Има ли някакъв датчик на таблото при изгоряла свещ, или само с проба се разбира дали имам изгоряла? Дали е от свещите?
      Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
      Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
      Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
      Продавам гуми 205х70х15!

      Коментар


      • От: Галопер: Части и ремонти

        Първоначално публикуван от jasonsmith Преглед на мнение
        Днес закупих двигателно масло Castrol 10w40 - 5 л. за 40 лв. - 2 туби и някакъв маслен филтър забравих марката за 15 лв.
        Смяната ще се състои в събота.

        Вчера сутринта направих опит за палене на джипа - неуспешен, дори и след 15 мин. поддаване на ток с кабели. Върти, чука и не пожела да запали..
        Има ли някакъв датчик на таблото при изгоряла свещ, или само с проба се разбира дали имам изгоряла? Дали е от свещите?
        Ако акумулатора държи, би трябвало да запали и с 1-2 изгорели свещи. Поне при мен, с две изгорели, палеше, ама след 1-2 минути въртене на пресекулки. Не знам отнякъде да не ти влиза въздух в системата. Опитай утре да напомпаш помпата на филтъра, за да подкачи нафта, ако случайно отнякъде влиза въздух. Иначе може да има още 50 причини за трудно палене, най-вероятно.
        Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

        Коментар


        • От: Галопер: Части и ремонти

          Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
          Ако акумулатора държи, би трябвало да запали и с 1-2 изгорели свещи. Поне при мен, с две изгорели, палеше, ама след 1-2 минути въртене на пресекулки. Не знам отнякъде да не ти влиза въздух в системата. Опитай утре да напомпаш помпата на филтъра, за да подкачи нафта, ако случайно отнякъде влиза въздух. Иначе може да има още 50 причини за трудно палене, най-вероятно.
          и мен ме съмнява да е от свещите, по-вероятно ми дърпа въздух от някъде.. в събота ще го погледна по сериозно, за момента не само е трудно паленето, а дори не пали грам
          Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
          Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
          Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
          Продавам гуми 205х70х15!

          Коментар


          • От: Галопер: Части и ремонти

            Първоначално публикуван от jasonsmith Преглед на мнение
            и мен ме съмнява да е от свещите, по-вероятно ми дърпа въздух от някъде.. в събота ще го погледна по сериозно, за момента не само е трудно паленето, а дори не пали грам
            а подкачва ли гориво както трябва от резервоара, да няма някъде нещо притиснато, смачкано, като тръбичка например, боклуци в резервоара, ако искаш надуй наобратно от филтър

            а към резервоара маркуча да видиш как е ............

            хич да не пали все си мисля че поне ще препалва малко а и от толкова въртене ще мирише на сурова нафта отзад, провери гориво потока до помпата, и тока към свещите и дали отива ток до жигльора за горивото на помпата(ГНП)

            поне аз така предполагам до колкото разбирам а то хич не е МОНОГО демек ................ почти нищо, ама сам ял дарвото с запушени тръбички и мръсен резервоар
            УСПЕХ ДАНО СЕ ОПРАВИ БЕЗ РЕМОНТИ И ДА Е НЕЩО МАЛКО И ДРЕБНО
            Последно редактирано от Axion; 01-12-11, 20:00.
            Mitsubishi Pajero 3.2 DiD

            Коментар


            • От: Галопер: Части и ремонти

              Първоначално публикуван от Axion Преглед на мнение
              ако съм уцелил снимката и при тебе май се вижда че е отрязан
              Да ...и при мен е така !
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Галопер: Части и ремонти

                Първоначално публикуван от Axion Преглед на мнение
                а подкачва ли гориво както трябва от резервоара, да няма някъде нещо притиснато, смачкано, като тръбичка например, боклуци в резервоара, ако искаш надуй наобратно от филтър

                а към резервоара маркуча да видиш как е ............

                хич да не пали все си мисля че поне ще препалва малко а и от толкова въртене ще мирише на сурова нафта отзад, провери гориво потока до помпата, и тока към свещите и дали отива ток до жигльора за горивото на помпата(ГНП)

                поне аз така предполагам до колкото разбирам а то хич не е МОНОГО демек ................ почти нищо, ама сам ял дарвото с запушени тръбички и мръсен резервоар
                УСПЕХ ДАНО СЕ ОПРАВИ БЕЗ РЕМОНТИ И ДА Е НЕЩО МАЛКО И ДРЕБНО
                вчера по обяд на майтап завъртях да видя какво ще стане - запали без проблем.. изминах 10на км, спрях и след няколко часа си запали пак без никакъв проблем..
                Наистина не знам какво му стана и кога пак ще го направи. Единственото, което се сещам, е че беше -7 С, да не би нещо да е било замръзнало тогава??
                Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
                Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
                Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
                Продавам гуми 205х70х15!

                Коментар


                • От: Галопер: Части и ремонти

                  Първоначално публикуван от jasonsmith Преглед на мнение
                  Наистина не знам какво му стана и кога пак ще го направи. Единственото, което се сещам, е че беше -7 С, да не би нещо да е било замръзнало тогава??
                  Твърде е възможно във филтъра да се е събрала вода и да е замръзнала - не знам с каква нафта е каран. Не съм сигурен обаче, дали нашите филтри имат пробка за източване отдолу. Имам едно Пежо 309 - неговият филтър си има пробка.
                  Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                  Коментар


                  • От: Галопер: Части и ремонти

                    Не само че имат пробка ами имат и лампа на таблото за оводняване на нафтата за галопера говоря !
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Галопер: Части и ремонти

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Не само че имат пробка ами имат и лампа на таблото за оводняване на нафтата за галопера говоря !
                      да бе, забравих да кажа че развъртях пробката, но си изтече чиста нафта- без никакви мизерии..тоест не е замърсен филтъра. нещо друго е.
                      Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
                      Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
                      Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
                      Продавам гуми 205х70х15!

                      Коментар


                      • От: Галопер: Части и ремонти

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Да ...и при мен е така !
                        следователно не е нужен
                        Mitsubishi Pajero 3.2 DiD

                        Коментар


                        • От: Галопер: Части и ремонти

                          Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                          Няма ли разлика във времето на подгряване при студен и топъл двигател ? При мен, като е топъл, лампата светва за половин секунда, обаче светва всеки път, като тръгна да паля. Като е студен, свети 3-4 сек.
                          няма разлика не е по-дълго или по-късо времето даже забелязах че и при студен или топъл двигател релето за подгрева щраква след около две три минути, чува се яко цък в купето и двигателя сякаш се разтоварва ( нещо като все едно едновременно сте запалили дългите фарове, подгрева за задният джам и аварините мигачи и всичко това наведъж да го спрете )
                          Mitsubishi Pajero 3.2 DiD

                          Коментар


                          • От: Галопер: Части и ремонти

                            Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                            Ако акумулатора държи, би трябвало да запали и с 1-2 изгорели свещи. Поне при мен, с две изгорели, палеше, ама след 1-2 минути въртене на пресекулки. ...
                            Само дето, ако тази ситуация продължи едно известно време, после може да имаш стартер за ремонт ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Галопер: Части и ремонти

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Само дето, ако тази ситуация продължи едно известно време, после може да имаш стартер за ремонт ...
                              Ееее, то е ясно, че само за аварийни ситуации. Иначе под 1-2 минути въртене имах предвид въртене 5-6 сек., почивка 30-40 сек., после пак 5-6 сек., пак почивка. Акумулатора ми, като беше окъсил клетка и не държеше на товар, нямах друг начин, докато не го смених.
                              Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                              Коментар


                              • От: Галопер: Части и ремонти

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31-f0c403b350.jpg
Прегледи:1
Размер:148.3 КБ
ID:5325608 намира се ето тук на таблото Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28-4bfeb732a6.jpg
Прегледи:1
Размер:128.4 КБ
ID:5325614

                                еи тая икона ми се плесна преди 3 - 4 дена на таблото докато джипката беше под наклон с муцуната надоло, пускам превод на текста от какво.орг

                                " Тази лампа светва, когато вакуум налягане в спирачния бустер пада ниско ниво, ако лампата трябва да осветява, това показва, че ефективността на спирачките се е влошило и че трябва да бъде натиснат педала на спирачката с повече сила, отколкото обикновено "



                                а въпроса е някой имал ли е подобен проблем, това явно е за спирачният блок зад педалът за спирачката, може ли да е глътнала въздух, все пак има някаква помпа или нещо такова за сервото на спирачките, докато съм бил под наклон или някой запушена тръбичка или............... де да знам, и от време на време ми греят предните дискове докато карам, отидох на сервиз с оплакването за дисковете и естествено това не се случи, уплаши се колата, което означава че не задържа винаги. може ли да има нещо общо.
                                Mitsubishi Pajero 3.2 DiD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X