Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Галопер: Части и ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Галопер: Части и ремонти

    .
    .... Джантите на Галопер и Паджеро НЕ са съвсем еднакви ... - по точно леглата (а и самите гайки) имат различен контактен профил....... Аз в момента съм с пажерови джанти - искат си периодично дозатягане с ключа докато *улегнат*...

    Тия дни врътнах към 1000 км. - на *дълго* определено харчи около или под под 10 лт. , с гуми 255-70-15 , (демек по-малки от необходимото 265х) се получава минус 6 км. спрямо реална скорост (по ГПС) ..... ,,, иначе казано - на километража пише 100 , а на навигацията 94...
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • От: Галопер: Части и ремонти

      И при мен телефонната навигация дава разлика въпреки, че съм с щатните гуми.

      Коментар


      • От: Галопер: Части и ремонти

        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
        И при мен телефонната навигация дава разлика въпреки, че съм с щатните гуми.
        ...Навигацията не е телефонна , а отделен уред - някаква китайска (нортстар).... междудругото и тировете може да са ориентир , те по магистрала карат на темпомат (89-90 км.-ч.).... така че в тоя аспект грешка няма...
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • От: Галопер: Части и ремонти

          Какво точно твърдиш ?

          Коментар


          • От: Галопер: Части и ремонти

            Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
            Какво точно твърдиш ?
            ... Че с моите конкретни гуми Реалната скорост е по ниска с ок.6 км. от тази , която показва уреда на таблото !

            А ти какво се опита да кажеш в по - предходния ти пост , и най вече на база какви технически критерии (сравнения)...??? м ?
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • От: Галопер: Части и ремонти

              Че и с щатните гуми 265/70/15 пак има разлика ! На табло 120 км/ч. по навигация 111-112 ! Уточних , че навигацията ми е на телефона . Хере и Сиджик , защото Гугъл карти не дава скорост !
              Горе-долу близки стават показанията с гуми 31/10.5/15.

              Коментар


              • От: Галопер: Части и ремонти

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                ...Та гледам онзи ден,дясната страна по ниска ,натегнах торсиона и всичко е ок.Но цялата предница стана по висока от задницата.
                ... Колега Roninn,,, като имаш време може ли да обясниш как се регулират (натягат,отпускат) торсионите ..... търсих тук и в паджеровите теми ,... ама...
                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • От: Галопер: Части и ремонти

                  Като натегнеш торсионите и оставаш без ход на окачването отпред. Ако резнеш тампоните, та да отима някакъв ход, в един момент може дясна полуоска да започне да излиза ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Галопер: Части и ремонти

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Като натегнеш торсионите и оставаш без ход на окачването отпред. Ако резнеш тампоните, та да отима някакъв ход, в един момент може дясна полуоска да започне да излиза ...
                    Благодаря за вниманието ,това и преди ми го писа.

                    Само че аз не искам да *лифтвам* , а само да му върна *заводската височина* - като компенсирам "умората" на торсионните щанги.

                    Нови торсиони , - струващи около половината цена на возилото ..... хм ,,,, някак не ми харесва като идея... (6-700 кинта мисля че струва бройката)

                    Поздрави !
                    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                    Коментар


                    • От: Галопер: Части и ремонти

                      Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                      Благодаря за вниманието ,това и преди ми го писа.

                      Само че аз не искам да *лифтвам* , а само да му върна *заводската височина* - като компенсирам "умората" на торсионните щанги.

                      Нови торсиони , - струващи около половината цена на возилото ..... хм ,,,, някак не ми харесва като идея... (6-700 кинта мисля че струва бройката)

                      Поздрави !
                      Че каква е разликата?!? Натягаш торсионите - обираш хода. А козата си сака пръч. Умряло окачване с натягане и подложки не се лекува.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Галопер: Части и ремонти

                        Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                        ... Колега Roninn,,, като имаш време може ли да обясниш как се регулират (натягат,отпускат) торсионите ..... търсих тук и в паджеровите теми ,... ама...
                        Влизаш отдолу,виждаш двата пръта от ляво и от дясно по дължина на купето.

                        От зад към задния мост където свършват тези пръти ,има нещо като малки лостчета.Напипваш отгоре има дълъг болт ,по точно болта е отдолу,отгоре са гайките,законтрени са,развиваш едната и навиваш болта....колкото повече навиваш,толкова вдигаш тази същата страна...Колко ще навиваш,си решаваш сам.

                        Аз скоро ги регулирах.Спирам на равно,меря с ролетка от ръба на калника,до горния ръб на джантата....разклащане и пак меря.и така.




                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Умряло окачване с натягане и подложки не се лекува.
                        Какво общо има това ,с въпроса на колегата.Той просто иска да си регулира предницата.

                        Щом болта не е свършила резбата,може да натяга ,а хода на тампоните винаги си е един и същи.

                        Дали ще натегне в долния диапазон,по средата или в крайния горен диапазон на хода,си решава той,ако иска да натяга над максимума,си е негова работа.

                        Искам да кажа че възможноста за регулиране на торсиона,няма нищо общо с умората на пружините.При омекнали пружини,натяга торсиона и пак предницата стои в диапазона на минимален/максимален ход.
                        Последно редактирано от Roninn; 05-01-19, 18:41.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Галопер: Части и ремонти

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          === Какво общо има това ,с въпроса на колегата.Той просто иска да си регулира предницата.
                          Верно?

                          ... като компенсирам "умората" на торсионните щанги.
                          Аз на "уморените" пружини им казвам умрели. И като ги натегнеш (сложиш подложки) не знам да стават по-малко уморени.

                          Всеки е свободен да "регулира" както си поиска де.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Галопер: Части и ремонти

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93)
                            Верно?
                            .. . Да - верно представи си...

                            ... Мисля си (без да съм убеден) , че всеки средно грамотен (технически) форумен участник е наясно с понятия като *сходимост* , *станични наклони* и * вертикални ходове* на предния (управляем) мост...

                            ------------

                            Ааа и с , - *повдигане на предница-задница* посредством щатно пружинно окачване....
                            Последно редактирано от nbajani; 05-01-19, 19:03.
                            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                            Коментар


                            • От: Галопер: Части и ремонти

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Влизаш отдолу,виждаш двата пръта от ляво и от дясно по дължина на купето.

                              От зад към задния мост където свършват тези пръти ,има нещо като малки лостчета.Напипваш отгоре има дълъг болт ,по точно болта е отдолу,отгоре са гайките,законтрени са,развиваш едната и навиваш болта....колкото повече навиваш,толкова вдигаш тази същата страна...Колко ще навиваш,си решаваш сам.

                              Аз скоро ги регулирах.Спирам на равно,меря с ролетка от ръба на калника,до горния ръб на джантата....разклащане и пак меря.и така.






                              Какво общо има това ,с въпроса на колегата.Той просто иска да си регулира предницата.

                              Щом болта не е свършила резбата,може да натяга ,а хода на тампоните винаги си е един и същи.

                              Дали ще натегне в долния диапазон,по средата или в крайния горен диапазон на хода,си решава той,ако иска да натяга над максимума,си е негова работа.

                              Искам да кажа че възможноста за регулиране на торсиона,няма нищо общо с умората на пружините.При омекнали пружини,натяга торсиона и пак предницата стои в диапазона на минимален/максимален ход.
                              Благодаря !

                              ... При удобен случай ще почерпя ...
                              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                              Коментар


                              • От: Галопер: Части и ремонти

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Верно?



                                Аз на "уморените" пружини им казвам умрели. И като ги натегнеш (сложиш подложки) не знам да стават по-малко уморени.

                                Всеки е свободен да "регулира" както си поиска де.
                                Уморени пружини и торсиони са две различни неща,и именно възможноста да натягаш торсиона ,дава необходимото ,предницата да стои на необходимата височина между двата тампона,и това че някой иска да си регулира предницата,незначи че трябва да ходи за пружини.Нищо уморено не виждам в това.Паджерото има една възможност за реглаж,и опирането до тази настройка,незначи че има проблем по колата и предницата.

                                Мен не ми харесва че за да направиш предницата еднаква,залягам два дни под колата,сега не виси ли от дясно,не дойде ли по висока,пътя не е ли наклонен....то е ясно че няма как хода да е еднакъв ,то нали и затова я има тази настройка,да компенсираш различната умора на пружина или торсиона ,но поне да бяха измислили заводски белег за височината от двете страни.

                                Не съм се сетил,да опъна лазерния нивелир?
                                Последно редактирано от Roninn; 05-01-19, 19:19.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X