Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Галопер: Части и ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Галопер: Части и ремонти

    Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
    Така си е , ама това все пак са си обикновени железа
    Еми, не са съвсем обикновени. Нищо по силовото предаване не е обикновено желязо.

    Да се оформи нещо метално външно могат много хора. Да се направи прецизно - не чак толкова. Да се направи от правилния материал с правилните топлинни обработки и т.н., съвсем не чак толкова, иначе щяха да правят хъбове, полуоски и т.н. под път и над път.

    Проблема при терано с AVM-и (оригиналът, от който са копирани въпросните):
    1. Дрънкат
    2. За болтчетата вече казаха
    3. Пълнят се лесно с боклуци
    4. Саморазвиват се
    5. На зацепващата муфа още след първата зима се бяха отчупили 2 парченца, мисля където са водачите в корпуса. Ако не се извадят навреме могат да направят салата.
    6. След отчупването и изваждането на горните - дрънкат още повече.

    От друга страна, за 68лв, колкото-толкова. Просто не очаквай чудеса.

    Моите китайски (в полза на които продадох AVM-ите, и които са копие на оригиналните Nissan-ски хъбове за това возило) също ги поръчвах от Китай, но като крайна цена ми излязоха съизмерими с цената, на която ги продават тук (50-ина лв надолу). На другото терано ги поръчах от тук за 220лв. Нямат видима разлика в качеството помежду си.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Галопер: Части и ремонти

      Колеги дайте инфо някой поръчвал ли е задни вежди и прагове че моя е за кърпене а никъде не намирам.

      Коментар


      • От: Галопер: Части и ремонти

        В галопера (2,5 тди) се получи силна токова *утечка* акумулатора беше паднал. Заредих го , но не успявам да локализирам консуматора .

        Със сигурност не е окъсяване по инсталацията , изваждах всички възможни бушони , от директно захранените уреди откачвах и кабела на алтернатора - не е той.
        При подаване на контакт релетата *не щракат* и лампата за подгряване не се включва. Алтернатора си зарежда - 14,1 волта.

        Някави идеи ? ..... Без съвети от сорта - *отиди на майстор*.... плиз...
        Последно редактирано от nbajani; 10-10-19, 11:57.
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • От: Галопер: Части и ремонти

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Еми, не са съвсем обикновени. Нищо по силовото предаване не е обикновено желязо.

          Да се оформи нещо метално външно могат много хора. Да се направи прецизно - не чак толкова. Да се направи от правилния материал с правилните топлинни обработки и т.н., съвсем не чак толкова, иначе щяха да правят хъбове, полуоски и т.н. под път и над път.

          Проблема при терано с AVM-и (оригиналът, от който са копирани въпросните):
          1. Дрънкат
          2. За болтчетата вече казаха
          3. Пълнят се лесно с боклуци
          4. Саморазвиват се
          5. На зацепващата муфа още след първата зима се бяха отчупили 2 парченца, мисля където са водачите в корпуса. Ако не се извадят навреме могат да направят салата.
          6. След отчупването и изваждането на горните - дрънкат още повече.

          От друга страна, за 68лв, колкото-толкова. Просто не очаквай чудеса.

          Моите китайски (в полза на които продадох AVM-ите, и които са копие на оригиналните Nissan-ски хъбове за това возило) също ги поръчвах от Китай, но като крайна цена ми излязоха съизмерими с цената, на която ги продават тук (50-ина лв надолу). На другото терано ги поръчах от тук за 220лв. Нямат видима разлика в качеството помежду си.
          От личен опит: Хъбовете са само една марка - Aisin.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Галопер: Части и ремонти

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            От личен опит: Хъбовете са само една марка - Aisin.
            ...ама когато ги има. Когато няма, взимаш каквото има. Терано 2 с оригинални ръчни хъбове няма. На терано 1 им знам номера, но оригинални, ако въобще се намерят, последно бяха нещо като 500 долара парчето, нови. На външен вид неразличими от китайските, поне на снимка. Ми няма как да стане.

            ПП: Да не говорим че AISIN явно ги е купил някой, и им използва марката за какво ли не. Подозирам нещо като случката с Febi - в момента Febi=BluePrint=SWAG. И едно и също, купено като Febi е средно 2 пъти по-евтини спрямо купено като BluePrint, а върху Febi-то се мъдри номера на BluePrint. И да ти кажа, от паразитния хебел на Febi (с номер на BluePrint върху него), нещо хич не съм впечатлен - спестили са 1 сантиметър заварки, и то в горната му част по начин, който обезсмисля всичките уплътнения. Съответно като гресираш - налягане йок - греста си излиса през незаварения процеп на горната шайба към стержена.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Галопер: Части и ремонти

              Това с търговските марки ясно, но аз визирам старото производство на Айсин. Всичките ми джипки са били с такива хъбове и досега по никой начин не съм имал ядове. Мисля че и на Тераното биха паснали от Тойота.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Галопер: Части и ремонти

                Понеже дискусията се отплесна към Хъбове , та
                Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                ..... Уважаеми колеги ,

                има ли някой личен опит с тези ръчни хъбове които са по трийсетина долара (комплект) в китайския подавалник...2 pieces x for MITSUBISHI Pajero Triton L200 4x4 Montero HYUNDAI Galloper all free wheel locking hubs

                [ATTACH=CONFIG]987811[/ATTACH]
                Китаеца ми е пратил други хъбове - не като тези отгоре....... бая се чудих дали да отварям *диспут* , ама вече бях платил 43 лв. митничарски разходи.

                Поради липса на време (и мързел) все още не съм пробвал да ги монтирам......... при интерес ще пусна снимка на това което съм получил....
                Последно редактирано от nbajani; 10-10-19, 13:51.
                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • От: Галопер: Части и ремонти

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Това с търговските марки ясно, но аз визирам старото производство на Айсин. Всичките ми джипки са били с такива хъбове и досега по никой начин не съм имал ядове. Мисля че и на Тераното биха паснали от Тойота.
                  Тойота с 27 зъба имо ли?

                  Много странно ... В Алиекспрес продават хъбове за Нисан Навара и Х-Терра, но са с 28 зъба. На вид абсолютно същите като тези за Терано. Като цената им е доста по-ниска от тези за Терано.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: Галопер: Части и ремонти

                    Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                    Понеже дискусията се отплесна към Хъбове , та Китаеца ми е пратил други хъбове - не като тези отгоре....... бая се чудих дали да отварям *диспут* , ама вече бях платил 43 лв. митничарски разходи.
                    Да ги беше снимал барем....
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Галопер: Части и ремонти

                      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                      Тойота с 27 зъба имо ли?
                      Тсъ! 26 и 30 намирам.

                      ...вече ако са правили разни магии с каретата, не знам.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Галопер: Части и ремонти

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Да ги беше снимал барем....
                        eto... трябваше да ги слагам на външен хост , щото директно ,,,хм...шибана работа...

                        .
                        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                        Коментар


                        • От: Галопер: Части и ремонти

                          Радвай се! Това на 99% е по-добър вариант, освен ако не е от говнолин (което за тия пари е еднакво вероятно както за тоя, така и за вида първите снимки снимката).

                          Това е копие на AISIN, другото е копие на бразилско творение дето и в оригинал си е говно.

                          С колко шлици е чудото? 28?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Галопер: Части и ремонти

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Радвай се! .......С колко шлици е чудото? 28?
                            Не съм броил , още не съм се захванал да монтирам....

                            ... Оригиналните автоматични хъбове си работят , но в левия ми се счува някакво метално чегъртане , (само когато е на зор) ... а и като правих разни неща по предницата - имаше дребни следи от стружки там...
                            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                            Коментар


                            • От: Галопер: Части и ремонти

                              Колко ти е утечката
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Галопер: Части и ремонти

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Колко ти е утечката
                                .... Толкова , че за ок. 2 часа акумулатора е почти на Нула.
                                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X