Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Галопер: Части и ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Галопер: Части и ремонти

    Първоначално публикуван от jasonsmith Преглед на мнение
    и при мен е така, май постоянно си стои на нивото.
    Всички сме така !
    Боян 0898 / 63 66 73
    Galloper II Exceed, 1999, 2.5 TDI, дълга база

    Коментар


    • #92
      От: Галопер: Части и ремонти

      Първоначално публикуван от Axion Преглед на мнение
      колега Roninn виждам че си доста в час с галопера а аз сега прохождам та за подгревните свещи при мене реотанчето се пали винаги на таблото топъл студен винаги ги греее поне според дисплея къде да ровя по колата или отпред та да проверя защо е така на леката ми кола погрява само когато е студена и после не прочетох че и при галопера е така ама явно при мене има грижи някакви
      Най-вероятно имаш изгоряла свещ. Поне при мен се държеше така, като бяха изгорели две. Според мен, мери съпротивлението на свещите, като изгорялата свещ лъже електрониката, че двигателя постоянно е студен. Като смених свещите се оправи.

      Ronin,
      тоя двигател идея си нямам как се измъква оттам. Свалял ли си го ?
      Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

      Коментар


      • #93
        От: Галопер: Части и ремонти

        На галопера не ! Обаче на всички други които съм свалял не е било проблем !
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #94
          От: Галопер: Части и ремонти

          [QUOTE=VoyagerX;1678778]Най-вероятно имаш изгоряла свещ. Поне при мен се държеше така, като бяха изгорели две. Според мен, мери съпротивлението на свещите, като изгорялата свещ лъже електрониката, че двигателя постоянно е студен. Като смених свещите се оправи.


          ммм...... да днес открих при -2 градуса че имам грижи с свещите запали малко тромаво и след 10-тина сек. се нормализира все едно на два цилиндъра , така правеше на колата и по това съдя. явно ще сменям свещи и то всичките, ще се огледам по форума да вида какви препоръчват колегите за галопера.

          а за гумите твърдо вече ще хакна БФГ 31/10.5/15, и на мене ми предлагаха ласса , колата си я бях карал с ласа и съм доволен ама явно са меки за ОФФ а БФГ-то ALL teren направо ме кефи грайфера.
          Mitsubishi Pajero 3.2 DiD

          Коментар


          • #95
            От: Галопер: Части и ремонти

            [QUOTE=Axion;1679683]
            Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
            Най-вероятно имаш изгоряла свещ. Поне при мен се държеше така, като бяха изгорели две. Според мен, мери съпротивлението на свещите, като изгорялата свещ лъже електрониката, че двигателя постоянно е студен. Като смених свещите се оправи.
            Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение

            ммм...... да днес открих при -2 градуса че имам грижи с свещите запали малко тромаво и след 10-тина сек. се нормализира все едно на два цилиндъра , така правеше на колата и по това съдя. явно ще сменям свещи и то всичките, ще се огледам по форума да вида какви препоръчват колегите за галопера.

            а за гумите твърдо вече ще хакна БФГ 31/10.5/15, и на мене ми предлагаха ласса , колата си я бях карал с ласа и съм доволен ама явно са меки за ОФФ а БФГ-то ALL teren направо ме кефи грайфера.
            Аз сложих BERU, нямам спомен на каква цена бяха, обаче.

            За гуми мога горещо да препоръчам Hankook Dynapro ATm (RF 10), миналият декември ми се вързаха на 200 лв. с отстъпката за 4 бр. от Primex. Те тук бях писал отзиви зимата. Като за първа зима и лято продължавам да имам само положителни впечатления, тая зима ще се види колко са издържали на жегата през лятото.
            BFG-то има проблем с аквапланинга и ходенето по заснежен асфалт, доколкото си спомням, като търсех моите.
            Последно редактирано от VoyagerX; 20-11-11, 16:13.
            Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

            Коментар


            • #96
              От: Галопер: Части и ремонти

              Подскокнах като видях 4 бр. за 200 лв.Мисля си че BF е по добрия вариянт а и парите са близки.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #97
                От: Галопер: Части и ремонти

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Подскокнах като видях 4 бр. за 200 лв.Мисля си че BF е по добрия вариянт а и парите са близки.
                Абе от това, което изчетох по американските форуми, не е по-добрия вариант, ами са си направо еквивалентни. А и за 31х10.5х15 BFG-то е далече от 200 лв./брой.
                Ей тук има едно сравнение между Hankook RF 10, BFG All terrain и Toyo Open Country:
                Each of the tires performed very well given the terrain we tested them on. The tires showed very little, if any, chipping and cutting of the tread and sidewall, even after a long day of running rocky trail terrain. We are very familiar with the Open Country and All-Terrain T/A KO-both tires have been around for a while. The RF10 is the new kid on the block, and we were impressed by its off-highway performance and its friendly on-road manners.

                To tell you the truth, there weren't many discernible differences among the three tires' performance on- and off-highway. However, we did get slightly better traction with the Hankooks on sandy rock, a good test of a tire's traction capabilities. The on-highway friendliness of the tires is what we expected, far more quiet than the drone of the mud-terrain tires we are used to. The tires emitted little road noise, with the BFG All-Terrains slightly louder than the RF10s and the Open Countrys.
                В това ми мнение също има някои източници. От личен опит след една пролет и едно лято - няма и следа от аквапланинг, за което се оплакват повечето собственици на BFG.
                Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                Коментар


                • #98
                  От: Галопер: Части и ремонти

                  Гасящите резистори ги намерих. Намират се на корпуса на електродвигателя, под жабката. Свалят се, като се махне черната ламарина, на която е захванато ECU-то. Два от винтовете на предпазната ламарина държат директно електродвигателя към мястото му, третият му винт е независим.
                  Като се свали, се виждат още 2 малки винта, които държат платката с резисторите към корпуса. Прекъсната е спиралата за първа степен.

                  Сега въпросът: в Инд ми обявиха цена от 63 лв. и около 10 дни доставка. Доколкото се ориентирах от galloper.ru, ако се навие нов резистор от "нихром", със същото съпротивление и се запои, ще работи. Въпросът е, става ли материал от реотан или въпросният "нихром" е нещо друго ?

                  edit:
                  Нихрома си бил нихром. Не е реотан. Ще взема от един приятел и тия дни ще се пробвам да навия изгорелия. Ще пиша за резултата, като тоя път ще снимам.
                  Последно редактирано от VoyagerX; 28-11-11, 12:17.
                  Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                  Коментар


                  • #99
                    От: Галопер: Части и ремонти

                    Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                    edit:
                    Нихрома си бил нихром. Не е реотан. Ще взема от един приятел и тия дни ще се пробвам да навия изгорелия. Ще пиша за резултата, като тоя път ще снимам.
                    снимай моля ти се, че мен живо ме интересува, понеже и на мен не ми работи първата степен ( ама за тия пари които цитираш, май така ще си я карам..
                    Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
                    Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
                    Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
                    Продавам гуми 205х70х15!

                    Коментар


                    • От: Галопер: Части и ремонти

                      Примери съпротивлението и си навий спирала от кантал ! Кажи какво е съпротивлението и ще ти го навия,за 63 лв.толкова неща ще измисля че ще пиша до сутринта !Става всичко ,чийто съпротивление е близко до това на оригиналното,проблема е тока и затова се прави по този начин,кажи какво е съпротивлението и ще измисля нещо.....!
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Галопер: Части и ремонти

                        Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                        Най-вероятно имаш изгоряла свещ. Поне при мен се държеше така, като бяха изгорели две. Според мен, мери съпротивлението на свещите, като изгорялата свещ лъже електрониката, че двигателя постоянно е студен. Като смених свещите се оправи.

                        Ronin,
                        тоя двигател идея си нямам как се измъква оттам. Свалял ли си го ?

                        смених свещите но при мене си остана подгрева дори и при топъл двигател................ някакви идеи !
                        Mitsubishi Pajero 3.2 DiD

                        Коментар


                        • От: Галопер: Части и ремонти

                          Няма ли разлика във времето на подгряване при студен и топъл двигател ? При мен, като е топъл, лампата светва за половин секунда, обаче светва всеки път, като тръгна да паля. Като е студен, свети 3-4 сек.
                          Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                          Коментар


                          • От: Галопер: Части и ремонти

                            Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                            Няма ли разлика във времето на подгряване при студен и топъл двигател ? При мен, като е топъл, лампата светва за половин секунда, обаче светва всеки път, като тръгна да паля. Като е студен, свети 3-4 сек.

                            за времето не съм обърнал внимание .......... ще проверя, от поста ти по горе разбрах че не подгрява при топъл двигател, ще вида и ще пиша

                            някой да има спец в помпите на галопер или да знае по точно тия кабелаци за какво са от буксата която е закачена на
                            ГНП-то че единият ми е клъцнат, съмнява ме една работа като го паля сутрин на студено не държи високи обороти а е на чертата м/у 1-цата и долната дебела преди 0-лата или ако първата дебела е 0, а втората дебела е 500 стрелката седи на първата тънка преди 1000 или 750 и малко под нея, или 700 което е според мене малко за -1 градус студен старт

                            та кабела да не е темп.датчик търсих го в ел.схемите от докум. за галопер в форума ама или аз неможах да го намеря или го няма, моля за помощ
                            ето снимка

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26112011038.jpg
Прегледи:1
Размер:152.2 КБ
ID:5322238
                            Mitsubishi Pajero 3.2 DiD

                            Коментар


                            • От: Галопер: Части и ремонти

                              Разгледай раздела,има някъде снимки на моята помпа с тази букса !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Галопер: Части и ремонти

                                Първоначално публикуван от Axion Преглед на мнение
                                за времето не съм обърнал внимание .......... ще проверя, от поста ти по горе разбрах че не подгрява при топъл двигател, ще вида и ще пиша
                                Ми не светва единствено като угасиш загрял двигател и го запалиш пак, по спомени. Ще видя довечера как се държи и моя, че да не те пускам по пързалката, без да искам.

                                Като четох в раздел "Мицубиши", може би О-пръстена е за смяна, ама не съм сигурен откъде точно прикапва, ще го търся през уикенда. Ако е от О-пръстена, някой сменял ли го е или трябва да търся сервиз ?
                                Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X