Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боя, която се нанася върху ръждата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Боя, която се нанася върху ръждата

    Добре де..ясно...глупости...но и аз направих подобни и съм доволен от резултата, говоря по шасито аз там имам проблем.....всех си някаква американска ли е немска ли е ..флакон за 16 лв. от специализиран магазин и след нанасяне и на самата ми газова бутилка ( тя е поставена отдолу , като махнах резервоара и направих малък резервоар за бензин и така ги поместих в мястото и двете) резултата е супер, според мен минах го 2 ръце и остана нямкакъв филм от 1-2 мм черен цвят и стои като гума ..........за шасито дадох в Бургас да ми го направят но направих половината джипка поради финансови съображения ...а искам да направя цялата и под калниците задължително...та това което ни казвате да направим е да ишкуря, боядисам с грунд и след това с боя ..и това всяка година ..така ли ....тези нови неща който излизат ..не стават...

    Коментар


    • #77
      От: Боя, която се нанася върху ръждата

      Мацам от доста време с Протекта, на места, които не са подложени на силно абразивно натоварване (примерно подкалниците) и при грамотно полагане - държи си без проблем до около 3 години. На някои места и повече, зависи от материала и мястото, но обикновено на четвъртата година се налага малко играчка.
      Понеже почти никога не задържам по-дълго превозно средство, на мен ми върши работа.

      От Боди и прехвалените му защитни покрития съм се отказал, щото за мен лично са пълна скръб. Експериментирал съм на една и съща кола да намацал единия подкалник само с протекта, другия само с боди, по предписания от производителя начин - бодито окапа първо и то доста бързо, въпреки, че прокектата изобщо не е предвидена за подобно място.

      Никога не мацам върхи дебела ръжда.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #78
        От: Боя, която се нанася върху ръждата

        Първоначално публикуван от p_dzatara Преглед на мнение
        .та това което ни казвате да направим е да ишкуря, боядисам с грунд и след това с боя ..и това всяка година ..така ли ....тези нови неща който излизат ..не стават...
        Шкуренето и боядисването само веднъж. После парафина всяка година преди зима, поне около гумите.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Боя, която се нанася върху ръждата

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          ......

          Никога не мацам върхи дебела ръжда.
          Те това е една от уговорките .
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #80
            От: Боя, която се нанася върху ръждата

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            От вюрта за една ръка по дъното я заминат 200мл., я не, всъщност колко заминава?
            Въпрос към знаещите, със силикон(течен) сравнен с парафина как е? А с масло?
            Знам, че силикона е скъп, но има някакъв шанс да се снабдя и за това питам. От опита ми с със силикон на спрей в ключалките и по уплътненията на вратите имам добри впечатления. Миналата година като пръсках в ключалката протече по вратата и още не се задържа вода там, след дъжд само там остава едно прашно петно, а го търках с влажен парцал няколко пъти. Също и от вюрта имам добри впечатления, видимото място което съм минал е под прения капак и избилата ръжда изглежда убита, но за мен този препарат е за обработка на ръждата, не за покритие.

            П.П. Кольо ми услужи в вюрта и мазах в неговия гараж. Ще го черпя една бира ако пак ми услужи с гаража(канала).
            Силиконовото масло прави с водата ацеотропна (емулсия) смес, която се отмива много лесно. Същата смес се използва за незалепване на материали при каучукови и пластмасови матрици.
            Последно редактирано от белята; 25-08-14, 23:34. Причина: кривопис
            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

            Коментар


            • #81
              От: Боя, която се нанася върху ръждата

              Да споделя каква я свърших. Неделя Кольо ми услужи с канал и снощи довърших останалото. Купих си 1л. течен парафин и 100мл. ръждопреобразувател на Вюрт. Навсякъде отдолу където видя ръжда минах с ръждопрепразувател и след това изцяло с парафин с четката. Наблегнах на ъглите и местата на които се задържа вода и сняг. Има места до които достъп без разглобяване няма и там вкарах колкото може. Реално не минах единствено носачите и минах много слабо гредите на скоростната кутия и от лоста към нея, също и доста слабо минах самия заден мост. Леки наченки на ръжда има на доста места, най-вече на такива без антикорозионна защита или с нарушена. Най-много като количество изненадващо има по картера, има избила по носачите и задния мост, но това са все дебели железа които не вярвам да изгният, а и да изгният се сменят. Има сериозни наченки по единия праг(боята е подпухнала) и по долния ръб на някои врати(там са все мокри), има и избила по захватите на задната броня непосредствено до калника тъй като е хваната със самонарезни винтове. Тези места ги намацах сериозно. Намазах стабилно и металните части на подкалниците, макар да има една-две точки ръжда само. Също намазах и по купето където има леки наченки, но стана много грозно и на петна и ще го чистя. Забърсах едно-две от петната и остава парафин, като полееш с вода не се задържа. Сложих парафин и в бомпетата на предните амортисьори, че и те се мокрят и задържат.

              За всичкото това нещо ми заминаха около 80мл. ръждопреобразувател и 700-750мл. парафин. Колата е малка и почти не съм капал по земята, само до лактите се омазвах.

              П.П. Остана единствено да се опитам да вкарам малко масло в гредите. Проблема е, че отворите им са отдолу и ще оливам много. Резултата от около 6,5 часа труд до тук напролет.
              Последно редактирано от Иван Жоров; 27-08-14, 09:40.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #82
                От: Боя, която се нанася върху ръждата

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140526_002.jpg
Прегледи:1
Размер:145.7 КБ
ID:5609249

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140521_006.jpg
Прегледи:1
Размер:183.5 КБ
ID:5609251

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0301.jpg
Прегледи:1
Размер:140.9 КБ
ID:5609250

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0516.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5609252
                Тази боя много ми допадна от снимка 4
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140609_001.jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5609253
                Използвах Zinga две ръце, после епоксиден грунд
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140609_002.jpg
Прегледи:1
Размер:100.8 КБ
ID:5609254

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140618_001.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5609255
                И накрая полиуретанова боя

                Отпред махнах двете тапи на шасито, шомпуловах с четки за чистене на котел на твърдо гориво, обилно използване на ръждопреопразувател , и накрая парафин на novol литровите опаковки.
                И ще видим, дали ще изкара още 100 години?
                Bertone freeclimber 1.8 115hp

                Коментар


                • #83
                  От: Боя, която се нанася върху ръждата

                  От кво е туй шаси? За ПаХеро ми се струва малко. Фероза?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Боя, която се нанася върху ръждата

                    Джантите са с пет отвора-фероза ще да е.
                    Новолския парафин е доста рядък,ма е по-добър от Бодито.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Боя, която се нанася върху ръждата

                      Браво за положения труд, много ме радва мераклийски свършената работа!

                      П.п. В началото и аз се зачудих от какво е шасито, но както казахте наистина е на фероза.
                      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                      Коментар


                      • #86
                        От: Боя, която се нанася върху ръждата

                        Колегата караше бертоне, ако не се лъжа.
                        Както и да е. Шасито е същото.

                        На мен ми харесва с какъв мерак е третирано.
                        Дано издържи още толкова!
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Боя, която се нанася върху ръждата

                          При наличие на голо шаси(осигуряването на което е истинската работа!!), аз не бих се занимавал с бои и грундове. Една цинкова баня според мен е по-дълговечна, а може би дори и финансово изгодна.
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • #88
                            От: Боя, която се нанася върху ръждата

                            Стояне, когато се захванах проверих и за горещо поцинковане, но ме отказаха, затова се спрях на този вариянт.
                            Bertone freeclimber 1.8 115hp

                            Коментар


                            • #89
                              От: Боя, която се нанася върху ръждата

                              В случая, горещото поцинковане не е оферта, защото за да има смисъл, кухините трябва да са перфектно почистени, което няма как да се случи, без тотално разпаряне на шасито. Ще е ОК отвън, но вътре няма как...
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #90
                                От: Боя, която се нанася върху ръждата

                                Здравейте, Да попитам, такава боя Протекта, която се нанася върху ръждиви метални повърхности, удачно ли е да се ползва за стоманени джанти?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X