Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боя, която се нанася върху ръждата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Боя която се нанася върху ръждата

    Спокойствието е едно да ръка, въпроса като ще си играя да не е само за да се успокоявам.[emoji1]

    П.п На мазен асфалт и с пистарки не е чак толкова лоша возията, но такива условия са рядкост в бг.
    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

    Коментар


    • #47
      От: Боя която се нанася върху ръждата

      Умря ми харда, та не знам дали имам снимки от когато свалях резервоара.
      Спомням си, че се скъса ушенцето, на което се надява буксичката за нивомера.
      Та го закрепих за едно от винтчетата отгоре.
      Доста ръжда имаше.

      Дори на едно място от една язвичка просълзи, но течен метал и неколко ръце боя отгоре и се закисна.
      Ако е зле по бордовете, не го ръчкай.

      А бомбетата са ми толкова изгнили, че се вижда мокета отвътре
      За кодош.
      Не я бях карал една седмица и под мокета в кучкарника, намерих кожа от смоче.
      Откъде ли е влязло
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #48
        От: Боя която се нанася върху ръждата

        Както е тръгнало да не и направиш салона от змииска кожа.[emoji1]

        Иначе точно по бордовете е проблема, ще ги зачистя съвсем леко и ще слагам боята, само не разбрах толкова ли е зле този ръждопреубразувател, че е по добре без него или просто действието му се припокрива с това на боята?
        Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
        Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

        Коментар


        • #49
          От: Боя която се нанася върху ръждата

          Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
          Спарки по-добре бензин с капчици вода от колкото празен резервоар, предполагам ще се съгласиш.[emoji4]

          Не мога да ги гледам тези ръжди изобщо!А като го мина само с 3 в 1 ме притеснява да не си остане ръждата отдолу да си работи.До колкото разбирам всеки ръждопреобразувател има дълбочина на действие, в повечето случай някакви микрони.Дали ще е достатъчно само три компонентната боя е въпросът.
          И 3 в 1, и вюрт върху моето шаси не работят. Тая зима ще ми е първата, обработен изцяло отдолу и в подкалниците с "парафин" за кухини. Върху всичко има милиметър слой. Всички кухини - също. Преди зима ще подновя това върху подкалниците и евентуално по шасито отвътре, пак там. Ама обилно.

          Всякакви бои са опитани. По местата по шасито, където има деформации - пада, а отдолу си работи на воля. Работи единствено мнооого тънък слой боя, и напръскана пак з въпросния парафин за кухини. А под вежди и всякакви пластмаси - вече знам че работи. Върху гола ламарина, напръскана с това, няма точица ръжда. Ако няма какво да го отмие си стои там с години и си е мазно. Новите коли идват фабрично така от магазина - всички кухини са обранботени с такова.

          ПП: А резервоара вътрешно гние точно от водата в бензина. Естесвено, ако стои в 90% от времето на минимум и не се кара, процеса се ускорява - водата си се утаява на дуното, смесва се с другите гадости и си работи ли, работи. Общо взето няма какво да се направи по въпроса.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: Боя, която се нанася върху ръждата

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Тая зима ще ми е първата, обработенизцяло отдолу и в подкалниците с "парафин" за кухини. Върху всичкоима милиметър слой. Всички кухини - също. Преди зима ще подновя това върхуподкалниците и евентуално по шасито отвътре, пак там. Ама обилно.

            Това изглежда добър вариант, а когато както в моя случай имаръжда с какво да я обработя преди да намажа/напръскам с парафин(става въпрос заместата където не може да се шкури?Добра идея ли е по рамата след като премахнаръждата с шкурка или телена четка да мина с 3 в 1 и отгоре парафин?


            Какъв парафин за кухини препоръчваш, попаднах на друга темав която споменаваш за Body 900 и каране по много прашен път, това ли еформулата?Спрей, мазане с четка или бояджиски пистолет?


            Благодаря!
            Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
            Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

            Коментар


            • #51
              От: Боя, която се нанася върху ръждата

              Аз бих изтъркал ръждата, доколкото мога, с каквото имам подръка-ръчна телена четка, такава за бормашина, шкурка.В тънки гънки чегъртам с остро тънко шило и остра малка плоска отвертка. После изчиствам терена за боядисване с парцал напоен с коресилин, после две ръце с ръждопреобразувател на Вюрт (час до два м/у първа и втора ръка при топло време), и после две ръце с 3в1 на Оргахим-не на друг производител! Боди 9000 го забравяш
              Искам да знаете, че от 2-3 години зимата започна да се използва някаква адска смес за пътищата, срещу която не виждам какво ще издържи?
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #52
                От: Боя, която се нанася върху ръждата

                Колко коли си изкърпил? Щото аз доста и поради това не ползвам ръждопреобразуватели, 3 в 1 и т.н.
                Единственото работещо нещо е парафинът.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #53
                  От: Боя, която се нанася върху ръждата

                  Хубаво парафин, но той предпазва от ръжда, а с вече съществуващата какво да правя, като не мога да я изчагъртам (резервоара)?
                  Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                  Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                  Коментар


                  • #54
                    От: Боя, която се нанася върху ръждата

                    Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                    Това изглежда добър вариант, а когато както в моя случай имаръжда с какво да я обработя преди да намажа/напръскам с парафин(става въпрос заместата където не може да се шкури?Добра идея ли е по рамата след като премахнаръждата с шкурка или телена четка да мина с 3 в 1 и отгоре парафин?


                    Какъв парафин за кухини препоръчваш, попаднах на друга темав която споменаваш за Body 900 и каране по много прашен път, това ли еформулата?Спрей, мазане с четка или бояджиски пистолет?


                    Благодаря!
                    Да изтъркаш ръждата, да я обработиш с нещо (ръждупреобразувател на спрей например) и да я пръснеш с нещо съвсем тънко не пречи. Идеята на паравина е да и спреш кислорода, и тя няма от какво да се "храни". Пък парафина си стои гаден и лепкав, и гони водата. В боята след като изсъхне, дори адхезията да е перфектна, се появяват микропорички и отдолу си работи.

                    В момента, ако помня добре, е напръскана с парафин на Mipa, ама в големите шишета за пистолет. По-гъст е и покрива по-добре от други. Иначе подкалници и други ще повторя преди зима с такъв на спрей предполагам, освен ако не си взема пистолет. Към момента съм ползвал предимно на CarSystem, ама е малко редичък, пък е скъп. Body-то до колкото помня и то е редичко, но поне е евтино. Пръска се обилно, докато започне да се стича леко. Иначе след като изсъхне слоя е много тънък и се отмива бързо. Това ако е рядко.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Боя, която се нанася върху ръждата

                      Абсолютно подкрепям Спарки. Бих добавил само, че за наистина добре почистени до блясък метални повърхности ползвам цинков спрей, за основа на каквото и да е.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Боя, която се нанася върху ръждата

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Колко коли си изкърпил? Щото аз доста и поради това не ползвам ръждопреобразуватели, 3 в 1 и т.н.
                        Единственото работещо нещо е парафинът.
                        Кърпил съм всичките си коли-пет броя...И още толкова на приятели...
                        Парафина не го познавам, както и цинковия спрей-дай инфо откъде и какво да се купи?
                        Последно редактирано от mbenz; 12-08-14, 16:25. Причина: допълнение
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Боя, която се нанася върху ръждата

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Да изтъркаш ръждата, да я обработиш с нещо (ръждупреобразувател на спрей например) и да я пръснеш с нещо съвсем тънко не пречи. Идеята на паравина е да и спреш кислорода, и тя няма от какво да се "храни". Пък парафина си стои гаден и лепкав, и гони водата. В боята след като изсъхне, дори адхезията да е перфектна, се появяват микропорички и отдолу си работи.

                          В момента, ако помня добре, е напръскана с парафин на Mipa, ама в големите шишета за пистолет. По-гъст е и покрива по-добре от други. Иначе подкалници и други ще повторя преди зима с такъв на спрей предполагам, освен ако не си взема пистолет. Към момента съм ползвал предимно на CarSystem, ама е малко редичък, пък е скъп. Body-то до колкото помня и то е редичко, но поне е евтино. Пръска се обилно, докато започне да се стича леко. Иначе след като изсъхне слоя е много тънък и се отмива бързо. Това ако е рядко.

                          Благодаря, това отговаря на всичките ми въпроси относно начина за справяне с ръждата!

                          Последно уточнение-предполагам в магазините за авто бои и лакове да търся въпросния парафин.
                          Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                          Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                          Коментар


                          • #58
                            От: Боя, която се нанася върху ръждата

                            Не съм чел цялата тема, но имам опит и зная, че нитроцелулозната боя не се разтваря от бензин и така си бях залепил резервоара на Ладата преди 20г. Още я карат Ладата в Смолян. Сваля се резервоара, измива се и ръждопреобразувател,после вода и съхнене, после нитроцелулозна боя и въртене на резервоара на ръце половин час, да се разпредели добре боята. Слънце и готово.
                            Последно редактирано от белята; 12-08-14, 17:03. Причина: кривопис
                            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Боя, която се нанася върху ръждата

                              Цинков спрей съм ползвал на CarSystem пак, понеже го имаше в MrBricolage. Вариантите не на спрей са Zinga или българското MrZink. И флакона, и боята тежат доста. Стои сиво след намазване. Идеята на цинка е като върху поцинкованата ламарина - пази от ръжда, не с това че е плътно, а със свойствата на цинка спрямо желязото. Като го нафлякаш отгоре с парафин - още по-добре. Вечно не е - за една зима се отмива около колелата, но в кухини и зад пластмаси стои с години и работи. Във врати също. Също, върху цялото купе отдолу - и там се отмива, но доста по-бавно отколкото около колелата. Желателно е да се нанася докато все още е топло - колкото по-топло, толкова по-добре - прониква навсякъде, прави си коричка като се смеси с прахта от улиците, а после гони водата и не пуска такава, докато все още е мазно. Фабричните такива траят примерно 10-ина години. Тераното ми беше с такова по шасито и пода отвън, на 8-мата година доста позасъхнало, но все още не съвсем. Дребни Ръжди бяха тръгнали където по някаква причина вече го нямаше и боята отдолу + антикорозионното покритие беше приключила със срока си на годност. Около колелата беше отмито, естествено.

                              Хубавото му е че дори около колелата се отмива там, където лесно се мие и остава по кюшетата, от където пък обикновено тръгва ръждата. Ако тръгналите ръжди се обработят и след това се подновява преди зима, вярвам че доста време не би трябвало да има сериозни грижи. Но обилно - примерно за дипка като тераното - горе-долу по флакон на подкалник, ако е на спрей. Малко гнусна работа е напръскването, но пък не трае повече от 20-30 минути и за 4-те подкалника + нещата около тях.
                              Последно редактирано от sparkybg; 12-08-14, 18:03.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Боя, която се нанася върху ръждата

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Колко коли си изкърпил? Щото аз доста и поради това не ползвам ръждопреобразуватели, 3 в 1 и т.н.
                                Единственото работещо нещо е парафинът.
                                И защо преобразувателя те отврати толкова?
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X