Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боя, която се нанася върху ръждата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Боя която се нанася върху ръждата

    Според мен категорично не е вярно, че боята е причината!
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • #32
      От: Боя която се нанася върху ръждата

      Навсякъде, където се маже, трябва да е почистено добре. Иначе нито една боя няма да хване.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Боя която се нанася върху ръждата

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Навсякъде, където се маже, трябва да е почистено добре. Иначе нито една боя няма да хване.
        То това е ясно говоря, че там където е близо купето и рамата като не го намажа хубаво или пък ако мацна и по купето да не падне другата боя.
        Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

        Коментар


        • #34
          От: Боя която се нанася върху ръждата

          Първоначално публикуван от pepino2829 Преглед на мнение
          То това е ясно говоря, че там където е близо купето и рамата като не го намажа хубаво или пък ако мацна и по купето да не падне другата боя.
          Не, другата боя няма да падне. Обикновено ако нещо пада, е тая, новата, която сега ще мажеш.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Боя която се нанася върху ръждата

            Боите 3 в 1 категорично не стават за употреба по МПС. Добри са за винкели, огради и т.н. Именно за това са предназначени.
            Просто нямат добра адхезия, твърдост и механична устойчивост. Внасяме такива и то наистина добри, та съм запознат с тях доста добре. Ако ставаха за автомобили щяха да се рекламират именно като автоантикор
            Същите тези бои НЕ МОГАТ да се разреждат с разредители за други бои. Използвайте бензин или терпентин.
            Другият тънък момент е, че за да хванат е необходимо боядисваният детайл да е леко корозирал. Идеята им е именно съединение с ръждата.
            От дългогодишен опит с дърти японски автомобили стигнах до извода, че битумни и каучукови покрития, като Body не трябва да се използват.
            Най-добри резултати се получават при добро почистване на метала и поне двукратно нанасяне на.. грунд Важно е и понякога колата да се мие отдолу, особено разни "джобове" задържащи кал.
            В кухините на рамата и вратите се напръсква парафинов спрей (Body900). Може и отработено масло.
            На дъртият ми Трупър (най-гниещият джип, създаван някога) правех експерименти с участъци, покрити с грунд и такива с 3в1. Сравнението е категорично в полза на грунда.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #36
              От: Боя която се нанася върху ръждата

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Най-добри резултати се получават при добро почистване на метала и поне двукратно нанасяне на.. грунд Важно е и понякога колата да се мие отдолу, особено разни "джобове" задържащи кал.
              Май и аз стигам до същия извод. Сега обаче стигаме до екзистнциалния въпрос, какъв грунд, и каква боя отгоре.

              ...колкото до "гуменото" body и подобните му - от тях има смисъл само на места, където има подхвърляне на камъчета и прочие. Ама за да има смисъл, трябва сериозно почистване до метал. Иначе отдолу тръгва и си работи, и ти не го виждаш до последно. А май-накрая като го натиснеш, установяваш че от ламарината не е останало нищо а там е останало само покритието и, особено ако е мазано с голямата баданарка. Върху шаси обаче от това няма никакъв смисъл. Тъничък грунд и боица, и толкоз. Като се обели - пак.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Боя която се нанася върху ръждата

                Аз използвах български сив грунд - отгоре на едната кола нищо, на другата сребърен феролит. Доволен съм и в двата случая.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #38
                  От: Боя която се нанася върху ръждата

                  Здравейте, темата е доста старичка, но за мен е на дневен ред и имам нужда от съвет, че от четене по форумите съвсем се уплетох. [emoji3]

                  Въпроса е за ръждата по Ферозката- моята за щастие е в доста добро състояние, но тъй като предишната обработка беше доста отдавна започват да избиват леки ръждички по рамата, а това ми вади очите.[emoji35]

                  Имам на разположение от зеления български ръждопреобразувател, боя 3 в 1 и амб. Лятото обикновено освежавам джипа, миналата година изшкурих барабанните спирачки, минах ги с ръждопреубразователя и ги пръснах с топлоустойчив спрей.Намазах и ресьорите със 'зелената отвара', а точките ръжда по шасито ги минах с телена четка и ги пръснах с шпрей.
                  Сега на дневен ред е резервоара-оригиналния, не че ми е създавал някакви проблеми, но тъй като знам от четене тук, че прави мизерии днес залегнах да видя какво е положението-има ръжда на местата където е захвант а и доста петна по него, но нищо сериозно според мен.Исхам все пак да го обработя, за да не ми създава ядове и в бъдеще.Тук възникна и дилемата-ако мина с ръждонреобразувателя трябва ли да го мия с вода(само с вода ли или и с нещо друго-какво), да го обработвам ли така или направо да нанеса боя 3 в 1?[emoji37] Изключвам шкурка и телена четка за там.
                  Като цяло добре ли е използването на този ръждопреобразувател или да го избягвам, например за обработка на шасито след шкурене?След това с какво е най-добре да боядисам отгоре?

                  Извинявам се за многото въпроси, но в момента в главата ми е тотална каша на тази тема.Знам за 'магическия' вюрт, но цената ми идва доста солена.

                  Благодаря ви предварително!
                  Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                  Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                  Коментар


                  • #39
                    От: Боя която се нанася върху ръждата

                    Резервоара обикновено гние отвътре навън. Тъй че това че отвън изглежда добре не винаги е гаранция за състоянието му.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Боя която се нанася върху ръждата

                      Направил си куп глупости.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Боя която се нанася върху ръждата

                        Конкретизирай малко за глупостите, че по принцип правя доста, поне да знам какво съм надробил.[emoji12]

                        За резероара от вътре го лекувам с бензин [emoji1] и гледам стрелката да не пада под половината, но за от вън какво да правя, не искам да го оставям така.
                        Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                        Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                        Коментар


                        • #42
                          От: Боя която се нанася върху ръждата

                          Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                          Конкретизирай малко за глупостите, че по принцип правя доста, поне да знам какво съм надробил.[emoji12]

                          За резероара от вътре го лекувам с бензин [emoji1] и гледам стрелката да не пада под половината, но за от вън какво да правя, не искам да го оставям така.
                          Сега остава да уточниш от къде купуваш бензин без капчица вода в него... Тя пък има навика да стои между бензина и ламарината.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Боя която се нанася върху ръждата

                            Абе, става.
                            Само не знам за какво си се вманиачил в този ръждо преобразувател.

                            Резервоара няма смисъл да го шкуриш.
                            Една телена четка да падне грубото и две ръце 3в1.

                            Моя така го направих преди две години.
                            Като го измия и сега си изглежда като нов.
                            То той нов и така няма да стане.
                            Не и се вманиячавай толкова на корозията.

                            ПП: Резервоара се скапва най-много където е снаден.
                            Точно там се захваща и за шасито.
                            И отгоре около сондата.

                            ПП2: Предимството да имаш 4 см бодилифт е , че спокойно си миеш резервоара отгоре с водоструйката.
                            Та не се задържа кал.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #44
                              Спарки по-добре бензин с капчици вода от колкото празен резервоар, предполагам ще се съгласиш.[emoji4]

                              Не мога да ги гледам тези ръжди изобщо!А като го мина само с 3 в 1 ме притеснява да не си остане ръждата отдолу да си работи.До колкото разбирам всеки ръждопреобразувател има дълбочина на действие, в повечето случай някакви микрони.Дали ще е достатъчно само три компонентната боя е въпросът.
                              Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                              Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                              Коментар


                              • #45
                                От: Боя която се нанася върху ръждата

                                Нема да е, ама действа Оспокояващо на по-скокотливите като тебе.
                                Нема да я караш още'дваЕсе годин тая ръжда
                                Това е мислено за булдозер, като какъвто я ползвам аз.
                                На асфалта е за мазохисти.

                                ПП: За мен, най-доброто е миниум + ленен безир.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X