Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боя, която се нанася върху ръждата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Боя, която се нанася върху ръждата

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    И защо преобразувателя те отврати толкова?
    И аз се чудя...?
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #62
      От: Боя, която се нанася върху ръждата

      Мен лично, щото прави един гаден мазен слой, върху който почти няма боя дето хваща,
      А да мия желязото от това....
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #63
        От: Боя, която се нанася върху ръждата

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Мен лично, щото прави един гаден мазен слой, върху който почти няма боя дето хваща,
        А да мия желязото от това....
        Ти пък-Вюрт-а не прави подобен слой.
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #64
          От: Боя, която се нанася върху ръждата

          Мнда.
          Шъ слагам на над дваесегодишната бангия матряли за едни пари...
          Яко три Ф едно и докато са скапе.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #65
            От: Боя, която се нанася върху ръждата

            От вюрта за една ръка по дъното я заминат 200мл., я не, всъщност колко заминава?
            Въпрос към знаещите, със силикон(течен) сравнен с парафина как е? А с масло?
            Знам, че силикона е скъп, но има някакъв шанс да се снабдя и за това питам. От опита ми с със силикон на спрей в ключалките и по уплътненията на вратите имам добри впечатления. Миналата година като пръсках в ключалката протече по вратата и още не се задържа вода там, след дъжд само там остава едно прашно петно, а го търках с влажен парцал няколко пъти. Също и от вюрта имам добри впечатления, видимото място което съм минал е под прения капак и избилата ръжда изглежда убита, но за мен този препарат е за обработка на ръждата, не за покритие.

            П.П. Кольо ми услужи в вюрта и мазах в неговия гараж. Ще го черпя една бира ако пак ми услужи с гаража(канала).
            Последно редактирано от Иван Жоров; 12-08-14, 21:00.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #66
              От: Боя, която се нанася върху ръждата

              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
              От вюрта за една ръка по дъното я заминат 200мл., я не, всъщност колко заминава?
              Въпрос към знаещите, със силикон(течен) сравнен с парафина как е? А с масло?
              Знам, че силикона е скъп, но има някакъв шанс да се снабдя и за това питам. От опита ми с със силикон на спрей в ключалките и по уплътненията на вратите имам добри впечатления. Миналата година като пръсках в ключалката протече по вратата и още не се задържа вода там, след дъжд само там остава едно прашно петно, а го търках с влажен парцал няколко пъти. Също и от вюрта имам добри впечатления, видимото място което съм минал е под прения капак и избилата ръжда изглежда убита, но за мен този препарат е за обработка на ръждата, не за покритие.

              П.П. Кольо ми услужи в вюрта и мазах в неговия гараж. Ще го черпя една бира ако пак ми услужи с гаража(канала).
              Да намажеш добре с Вюрт цялото дъно, че и два пъти ще отиде минимум половин литър, и то при положение, че не капе по земята, щото е рядко, като латекс
              Прав си, че Вюрта не става за окончателно покритие.
              За парафини-марафини и силикони-миликони нямам мнение
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #67
                От: Боя, която се нанася върху ръждата

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Цинков спрей съм ползвал на CarSystem пак, понеже го имаше в MrBricolage. Вариантите не на спрей са Zinga или българското MrZink. И флакона, и боята тежат доста. Стои сиво след намазване. Идеята на цинка е като върху поцинкованата ламарина - пази от ръжда, не с това че е плътно, а със свойствата на цинка спрямо желязото. Като го нафлякаш отгоре с парафин - още по-добре. Вечно не е - за една зима се отмива около колелата, но в кухини и зад пластмаси стои с години и работи. Във врати също. Също, върху цялото купе отдолу - и там се отмива, но доста по-бавно отколкото около колелата. Желателно е да се нанася докато все още е топло - колкото по-топло, толкова по-добре - прониква навсякъде, прави си коричка като се смеси с прахта от улиците, а после гони водата и не пуска такава, докато все още е мазно. Фабричните такива траят примерно 10-ина години. Тераното ми беше с такова по шасито и пода отвън, на 8-мата година доста позасъхнало, но все още не съвсем. Дребни Ръжди бяха тръгнали където по някаква причина вече го нямаше и боята отдолу + антикорозионното покритие беше приключила със срока си на годност. Около колелата беше отмито, естествено.

                Хубавото му е че дори около колелата се отмива там, където лесно се мие и остава по кюшетата, от където пък обикновено тръгва ръждата. Ако тръгналите ръжди се обработят и след това се подновява преди зима, вярвам че доста време не би трябвало да има сериозни грижи. Но обилно - примерно за дипка като тераното - горе-долу по флакон на подкалник, ако е на спрей. Малко гнусна работа е напръскването, но пък не трае повече от 20-30 минути и за 4-те подкалника + нещата около тях.
                Ползвам цинков спрей OPN, устойчив на протриване. Стои като горещо поцинкована ламарина. Нищо общо със сивия мат. Много електропроводим.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #68
                  От: Боя, която се нанася върху ръждата

                  Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                  И аз се чудя...?
                  С ръждата се боря по друг начин. - Режа до здраво, заварявам челно ново и обработвам.
                  Щом се стига до преобразувател, значи става дума за оциганяване, сране и замазване. Ще ти покажа 34годишна ТЛК60 и ми кажи дали с преобразувател ще стане същото. Това и 3 в 1 служат за огради и винкели. По-добросъвестните производители си пишат, че не става за транспортни средства.
                  Каквото пиша че на база дълъг опит и неща научени по трудния начин.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #69
                    От: Боя, която се нанася върху ръждата

                    /Такам, понеше се захвана темата за всякаквите видове покрития, не само за 3в1/куатрооо/... та да питам и аз.
                    Да се еВа в главата, напръсках цялото купе отвътре с Битумна боя Nigrin

                    и на местата където съм пръскал по-дебело /за първи път ми беше/ нещо не ще да изсъхне.
                    А най-голям проблем имам там където има полиуретанова паста. Явно от самата битумна боя е разяло и най-вероятно няма да изсъхне.
                    Дайте предложение какво да го правя, за да не си цапам белите маратонки.
                    Изчистване на местата където пуска с разредител? Или някакво по-агресивно покритие?

                    По темата: За парафина съм с две ръце - За. За първи път работих с него и съм пирятно изненадан. Ако е за праговете и т.н. кухини, търсете таковУ с маркуче и накрайника накрая да пръска във всички посоки, аз ползвах на Motip ot бЪрколаж. В началото е доста течно, след ден става лепкаво, мазно...ужасно на пипане.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Боя, която се нанася върху ръждата

                      Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                      /...търсете таковУ с маркуче и накрайника накрая да пръска във всички посоки, аз ползвах на Motip ot бЪрколаж. В началото е доста течно, след ден става лепкаво, мазно...ужасно на пипане.
                      Ползвай това за пистолет. Спрея освен количествено в голяма степен се различава и качествено.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #71
                        От: Боя, която се нанася върху ръждата

                        А за вазелин на спрей какво е мнението? Дали ще търпи на вода като техническия в тубичка? С какво ли го разреждат, че да се ползва във флакон?
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Боя, която се нанася върху ръждата

                          Здравейте, вчера боядисах резервоара с 3 в 1(знам че не е най-доброто решение, но прецених, че ме устройват плюсовете и минусите на този етап). Днес се разходих по магазините за авто бои, в единия като ги питах за парафин за кухини отсякоха, че нямат въпреки че имаха всички видове бодита и доста продукти на фирмата Mipa.Тъй като на продавача явно не му беше ден, прецених, че ще продължа с търсенето в друг магазин.Отидох до Бриколаж- там имаха само този спрей за защита на кухини:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1663.jpg
Прегледи:1
Размер:69.9 КБ
ID:5605005

                          Прочетох набързо описанието отзад-пишеше да не се пръска върху скоростната кутия, ако попадне върху боята на автомобила да се премахне незабавно с ацетон.Прецених, че и това не е за мен.

                          В последния магазин момчето беше много разбрано и като потърсих парафин за кухини ми предложи Body 900 на Novol.В момента нямаше разфасовка 1л за пистолет, но каза, че може да поръча и да я доставят за 1 ден на цена 12лв литъра. Спрея го имат в наличност на 8лв-400мл.

                          Преди пак питах за разликата между Body 900 и парафина за кухини и ако тя е само в това, че бодито е по-рядко мисля, че ще ми свърши работа.Все пак може ли да ми кажете къде в София се продава въпросния парафин за кухини защото ще идвам скоро или да дадете линк за някой онлайн магазин, че така и не можах да намеря чист парафин за кухини(това ли си пише на кутията).

                          Благодаря много!
                          Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                          Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                          Коментар


                          • #73
                            От: Боя, която се нанася върху ръждата

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            С ръждата се боря по друг начин. - Режа до здраво, заварявам челно ново и обработвам.
                            Щом се стига до преобразувател, значи става дума за оциганяване, сране и замазване. Ще ти покажа 34годишна ТЛК60 и ми кажи дали с преобразувател ще стане същото. Това и 3 в 1 служат за огради и винкели. По-добросъвестните производители си пишат, че не става за транспортни средства.
                            Каквото пиша че на база дълъг опит и неща научени по трудния начин.
                            Айде сега-то е ясно, че това е най-добре, но мисля, че в случая иде реч за наченки на ръжда, повърхностна демек, когато ще е излишно (много меко казано ) да се реже, пили , заварява и боядисва.
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Боя, която се нанася върху ръждата

                              Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение


                              ...може ли да ми кажете къде в София се продава въпросния парафин за кухини защото ще идвам скоро или да дадете линк за някой онлайн магазин, че така и не можах да намеря чист парафин за кухини(това ли си пише на кутията).

                              Благодаря много!
                              При мен се продава. На Dinitrol е.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • #75
                                От: Боя, която се нанася върху ръждата

                                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                                Айде сега-то е ясно, че това е най-добре, но мисля, че в случая иде реч за наченки на ръжда, повърхностна демек, когато ще е излишно (много меко казано ) да се реже, пили , заварява и боядисва.
                                Това е все едно, вместо да се изкъпеш да се поливаш с дезодорант.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X