Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Oт какво стават ресьори на FEROZA?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения



  • Събрах що можах

    Коментар


    • TigerHunter
      TigerHunter коментира
      Редактиране на коментар
      Екстра са. Надяавам се, да си се сетил да сложиш малко гресчица между листовете да не ти скърцат. Освен ако нямат тефлонови подложки, но едва ли.

  • Намазах ги с графитна грес.

    Коментар




    • Обзаведох се с два маслени амортисьора за Волга. Както казват - двойно бездеистващи, ще ги видим. Остават само федершекелите и да видим как ще изглежда/

      Коментар


      • Ще ти снимам после как съм преработил долния захват и довечера ще кача снимките.
        Да споделиш после как вози с маслените. А също и размери, от къде и цена, ако може.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • Както обещах:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:183895294_1397533190611475_8779626911420114920_n (1).jpg
Прегледи:205
Размер:43.2 КБ
ID:6739865
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • danaec
            danaec коментира
            Редактиране на коментар
            Снимката е ужас, нищо не разбрах от нея. Двата амортисьора 58лв със тампоните по тях, това на снимката. Размерите утре.

          • TigerHunter
            TigerHunter коментира
            Редактиране на коментар
            Ще се опитам да направя по-добра. Общо взето, се кръстосва оста, на която се закрепва долното ухо. Пробвай да я зуумнеш.
            Идеята е, че при големи ходове на задния мост, е по-добре долният захват да е успореден на рамата, а не перпендикулярен, както е на оригиналната шпилка на петата. Защото амортисьорът се натоварва на огъване.. Тампоните обират това напрежение донякъде, но всичко отива на техен гръб.

        • Аз бих сменял захвати едва ако има проблем. Качествени тампони поемат доста странично усилие, живеейки достатъчно дълго за да не ги мисли човек, предвид никаквата им цена. Проблема е че по магазините масово са боклуци, които мрат бързо и без да има никакъв тормоз върху тях, даже возилото изобщо да не се кара - удървят се и се нацепват за месеци, а оригинални карат много години.

          Така и не мога да вдяна, какво толкова има в технология на 100 години, та масово се правят абсолютни боклуци, при положение че даже разликата в цената спрямо читави не е чак толкова съществена, на фона на останалите части на кое да е возило.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Проблема е във вида каучук като основа за изработка.За всеки конкретен случай има определена смес ,колко е прясна тази смес и не на последно място - температура и време на изпичане, Става дума за тампоните.Навремето като технолог производство се занимавах и с това в фабриката. спорен ден

            Коментар


            • Първоначално публикуван от itana Преглед на мнение
              Проблема е във вида каучук като основа за изработка.За всеки конкретен случай има определена смес ,колко е прясна тази смес и не на последно място - температура и време на изпичане, Става дума за тампоните.Навремето като технолог производство се занимавах и с това в фабриката. спорен ден
              То явно нещо се спестява. Но продължавам да не вдявам защо. Без да твърдя че е просто, но за над 100 години би-трябвало вече да не е чак черна магия.

              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • То да ти кажа и аз се чудя .Изглежда че не се спазват технологиите.Съвсем не е черна магия.Като при гумите -има гуми и гуми.Но ми се струва, че причината е миниум разходи и максимална печалба.И още ,всичко опира до ноу хау-грубо казано.

                Коментар


                • Откакто открих полиуретана, по окачването никога вече няма да сложа гума. Между купето и шасито обаче не бих сложил нещо различно от гума.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • Споменах за обръщането на захвата, само защото колегата отвори приказка за револверни шекели. При стандартно окачване, не е нужно такова упражнение, защото не се постигат чак толкова големи ходове. Аз го направих, защото ресорите бяха доста високи, за да не ми дърпа амортисьора в разгънато положение.
                    На Бертонето например амовете са шпилка-шпилка и упражнението е излишно. Разбира се, може да се играе и с дължината на амовете и полиуретанови тампони.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Откакто открих полиуретана, по окачването никога вече няма да сложа гума. Между купето и шасито обаче не бих сложил нещо различно от гума.
                      А аз го открих за 2 месеца, и после открих че мястото му е в коша за боклук. В моя случай драстично не работеше. SuperPro за цяла предница на Терано, с буркан бяла грес от същите и всичките останали подробности. Първо се разскърца, после се разшляка, в зависимост от мястото. После си карах джипката 10 години с оригинални тампони и никой не поиска смяна, нито нещо скръцна повече.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                        А аз го открих за 2 месеца, и после открих че мястото му е в коша за боклук. В моя случай драстично не работеше. SuperPro за цяла предница на Терано, с буркан бяла грес от същите и всичките останали подробности. Първо се разскърца, после се разшляка, в зависимост от мястото. После си карах джипката 10 години с оригинални тампони и никой не поиска смяна, нито нещо скръцна повече.
                        Спарки, моят камион е на ресори отпред и отзад и откакто съм с полиуретанови втулки (поне 5 години), не съм имал никакви ядове. Естествено разпробивам болтовете и им навивам гресьорки. За ралика от гумата полиуретанът обича греста.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • Във твоите ресори може и да работи. По моята предница категорично не проработи. На една задница (10 тампона по щангите и панхарда) - пак така - човека на по-късен етап ако помня добре си прави по-дебели втулки, защото се беше разшлякал около оригиналните, дето си идваха с тампоните.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар



                          • Горе долу е това.От около средата на тампона , до двата края ,разгънат максимално и свит.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X