Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    А размерите стандартни ли са, какви и от къде може да се намерят? Добре, че е форума да научи човек такива неща.
    Днес ходих в магазина на Колос в Пловдив и ги видях налични - и гайки и шайби. Обади им се и ги накарай да ти ги пратят по куриер.

    Побързай, докато ги има, че мен поне 5 месеца ме баламосваха, че очаквали и очаквали и очаквали... И в още няколко магазина за корейски части съм търсил, но там въобще и не бяха чували. Най-накрая ми пратиха от една ударена. Ама днес просто ги видях в Колос. За цена не попитах.

    Можеш и от морга да търсиш. За стругар ще е доста заигравка.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #47
      От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
      Ми не разбрах. Аз ли съм кьорав не знам, ама гайки не виждам, само болтове.
      Дипломиран инжинер...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #48
        От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Дипломиран инжинер...
        ИнжЕнер, ама електро. По-точно "Електроника", но не се разбираме с нея и се ограничавам електротехниката и електроенергетиката.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #49
          От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          Днес ходих в магазина на Колос в Пловдив и ги видях налични - и гайки и шайби. Обади им се и ги накарай да ти ги пратят по куриер.

          Побързай, докато ги има, че мен поне 5 месеца ме баламосваха, че очаквали и очаквали и очаквали... И в още няколко магазина за корейски части съм търсил, но там въобще и не бяха чували. Най-накрая ми пратиха от една ударена. Ама днес просто ги видях в Колос. За цена не попитах.

          Можеш и от морга да търсиш. За стругар ще е доста заигравка.
          Преди малко ходих до магазин за Корейски авточасти. Шайбата ми я намереха, по снимка изглежда същата - цена 4лв.. Звънях на Соти за информация, каза, че в Колос гайката струва 85лв., ако наистина е толкова висока цената - по-добре от стругар. Следват няколко въпроса:
          1. Номер на частта? От магазина могат да ми поръчат ако нямат от Корея, утре до обяд ако поръчам ще е тук след месец, ако не след 2 месеца, че утре пускали поръчката.
          2. Доколкото разбрах от Соти и от форума ми трябват гайка и шайба от Киа след 1998г.(с вакумни хъбове), въпроса е само от бензинова или може и от дизелова?

          Този в магазина каза, че те снабдявали Колос с половината части и щом там има, трябва да има и при тях. Без номер гайката не я намериха, намериха само шайбата, но в склада в София.

          П.П. Нали Кольо ме заяде, че не знам кое е гайка и като гледам снимките ми дойде идея. Може ли да си купя само 2 от въпросните шайби и да се направят 2 дупки с резба на старите гайки? Като гледам обаче гайката има и по-висок ръб във вътрешната си страна...
          Последно редактирано от Иван Жоров; 30-10-14, 12:37.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #50
            От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            Преди малко ходих до магазин за Корейски авточасти. Шайбата ми я намереха, по снимка изглежда същата - цена 4лв.. Звънях на Соти за информация, каза, че в Колос гайката струва 85лв., ако наистина е толкова висока цената - по-добре от стругар. Следват няколко въпроса:
            1. Номер на частта? От магазина могат да ми поръчат ако нямат от Корея, утре до обяд ако поръчам ще е тук след месец, ако не след 2 месеца, че утре пускали поръчката.
            2. Доколкото разбрах от Соти и от форума ми трябват гайка и шайба от Киа след 1998г.(с вакумни хъбове), въпроса е само от бензинова или може и от дизелова?

            Този в магазина каза, че те снабдявали Колос с половината части и щом там има, трябва да има и при тях. Без номер гайката не я намериха, намериха само шайбата, но в склада в София.

            П.П. Нали Кольо ме заяде, че не знам кое е гайка и като гледам снимките ми дойде идея. Може ли да си купя само 2 от въпросните шайби и да се направят 2 дупки с резба на старите гайки? Като гледам обаче гайката има и по-висок ръб във вътрешната си страна...
            Абе щом ги има налични - защо да чакаш? Поръчваш по куриер и си свиркаш. До тогава - няма да караш колата или пък ще играеш на Руска рулетка ..?

            Пратил съм ти линкове на Л.С. с оригинални номера и цени, че тук е забранено за търговски линкове.

            А да пробиеш дупки на старата няма да стане. Просто периферията на старата гайка е дота по-тънка. Ще станат 1-2 навивки резба и може да изтърве. Погледни снимката от последния линк и ще разбереш.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #51
              От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              Абе щом ги има налични - защо да чакаш? Поръчваш по куриер и си свиркаш. До тогава - няма да караш колата или пък ще играеш на Руска рулетка ..?

              Пратил съм ти линкове на Л.С. с оригинални номера и цени, че тук е забранено за търговски линкове.

              А да пробиеш дупки на старата няма да стане. Просто периферията на старата гайка е дота по-тънка. Ще станат 1-2 навивки резба и може да изтърве. Погледни снимката от последния линк и ще разбереш.
              Излязох за малко от работа и ги поръчах. Около 11лв. е гайката, около 4лв. шайбата, общо всичко ще ми дойде на около 30лв., ще са при мен до няколко дни. Благодаря за помощта!
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #52
                От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

                Моите хъбове ги закупи от ВРОМОС и те ми ги смениха миналата седмица/ КИА преди 98 г./.
                Днес им звъннах и те казаха ,че няма проблеми с безопасността.
                Не съм сигурен но мисля,че няма в техният комплект /......... гайката 3 и шайбата 4/ и възможно ли е при монтажа да останат старите гайка 1 и алуминиева част 2 от схемата.
                Моите хъбове преди смяната май бяха зацепени постоянно и затова може и законтрянето да е направено предварително.
                Последно редактирано от stamat699; 30-10-14, 14:48.

                Коментар


                • #53
                  От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

                  Проблем и въпрос! Първо ми се забавиха гайките и шайбите, после се оказа, че са поръчали по една и пак чакане. От миналата седмица стоят в джипа и не остава време да се сменят.

                  Тази сутрин баща ми за малко да се претрепе заради развила се гайка. За щастие е усетил, че нещо не е наред и колелото не е паднало. Случилото се е на 20 метра от сервиз. Проблема е, че новата гайка се оказва с различна резба. Едната е с 1,0, а другата с 1,25. Направо ме разби като ми го каза. Нали уж бяха еднакви и съвместими? Какво да правя? Работата отива към стругар с новата гайка и изработка на същата с друга резба.

                  П.П. Колко трябва да е резбата по принцип? На старата гайка е 1,0, на новата поръчвана по номер е 1,25. Никъде не намирам информация.
                  Последно редактирано от Иван Жоров; 17-11-14, 11:49.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

                    Абе що не ме слушате???Тая гайка от Колос не е за Спортидж ,а за Корандо и резбата е различна.А и как сте я навили...може да има проблем със шенкела.
                    В Колос търсих точно по модела на колата ,преди месец.Никога не са вкарвали,иначе ги имат като номенклатура на цена 75лв за бройка...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #55
                      От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

                      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                      Абе що не ме слушате???Тая гайка от Колос не е за Спортидж ,а за Корандо и резбата е различна.А и как сте я навили...може да има проблем със шенкела.
                      В Колос търсих точно по модела на колата ,преди месец.Никога не са вкарвали,иначе ги имат като номенклатура на цена 75лв за бройка...
                      Не е от Колос, но от там е взет номера на частта. Не са я навили, при опита да я навият са усетили, че нещо не е наред и са измерили резбата. Тази с грешната резба може ли да се ползва за мостра за изработка на друга на струг, но с правилната резба? Може ли дадеш номер на частта да проверя в този магазин от който я взех дали имат правилната?
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

                        Мога,ама утре.Дрънни да ме подсетиш,че след 10 влизам в матрицата и...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #57
                          От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

                          Соти, номера го дадох аз. Този номер си е "оригинален номер на Кия". Всяка марка автомобили си има някаква комбинация от букви и цифри с които кодира номера на частите. Идеята ми е, че кодировката на Санг Йонг е различна.

                          Номера ми го изкара момчето от магазина по моето шаси, от програмата "KIA Microcat". Същия номер се води наличен при тях.

                          Сега, дали от магазина са дали грешна гайка, дали има два вида стъпки на резбата, дали във фабриката бай Гочо стругаря е пуснал 1,25 вместо 1,00 мм стъпка или пакетажниците са омотали нещо ... можем само да гадаем.

                          Другото е, че поне в Колос ми казаха, че тези гайки ги имат от 2-3 седмици. Ти сам знаеш, аз колко месеца ги търсих по магазини и по морги. Аз в Колос и в Базис съм звънял през седмица, в продължение на 3-4 месеца. А те все очакваха доставка ...
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #58
                            От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

                            Да докладвам за свършеното по джипа по ред:

                            1. Проблема със слабо светещите лампи се оказа в регулатора на алтернатора. След няколко падания на акумулатора започна разследване и виновника беше сменен - струва 45лв..

                            2. Вчера бяха оправени всички врати и централното. Сега всички врати се отварят без проблеми и отвън и отвътре, само на едната задна врата външната дръжка е счупена и трябва да се смени. Проблема в центалното очаквано се оказа в релето на шофьорската врата. Ремонта на 4-те врати и центалното струва 20лв., майстора не случайно беше препоръчан от няколко места - наистина си знае работата.

                            3. Днес са сменили и гайките на главините. Новите са правени на струг по размера на тези с грешната резба. Паснали са перфектно. Стоманата не мога да кажа точно каква е - изрязали са 2 шайби от някакъв прът със същия диаметър от който преди това са правили полуоски за някакъв Мерцедес.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X