Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

    След доста вече години във форума и къде активно, къде пасивно по състезания и аз вече ще разполагам с 4х4. Миналата седмица с баща ми закупихме Киа Спортидж 2.0 128к.с. 1995г. с добър ГИ. По принцип търсих след 1998г. и с климатик, но тази изпадна на добри пари. Колата е карана от октомври 2011г. до февруари(от тогава уж не била палена) тази година от предишния собственик като основен автомобил и за този период и е навъртял 75 000км. според документите на ГИ. Изглежда поддържана технически, за сметка на външния вид - беше много мръсна вътре и предстои пране на тапицерии, таван и кори. Ръжда има малко по прагове и вежди, но нищо сериозно, рамата и от долу е добре.

    До сега съм сменил ремъци и ролки, че бяха доста зле, водната помпа не я смених - изглежда добре според майсторите ми. Купих и ръчни хъбове(продавам старите - здрави са), но не съм ги монтирал още. Поръчах гуми Toyo Open Country А/Т 215/75/15, харесах ги основно по цена, предните гуми в момента са много зле, а задните макар и почти да не са карани са различни по шарка, а и са ми малки - 205/70/15.
    Снимки нямам в момента, ще гледам да я наснимам тези дни.

    Сега малко за проблемите и с въпросите.
    Киата работи на 3 цилиндъра на бензин, на моменти дори на 2, явно е дюза, но имам съмнения и за замърсен от стоенето резервоар, ще проверя филтъра тези дни. Централното само заключва, но не отключва, неделя бъзиках релето на шофьорската врата и прецаках пластината, сега заключва самичко от време на време. Въпроса е как да проверя релето ли е или не е? На кои полюси на буксата какво да подам?
    Имам и малко проблеми с вратите, едната се отваря трудно отвън, отвътре без проблем. Другата изобщо, отвън е счупена дръжката, а от вътре май бутнах чопа дето е за защита от деца и сега не отваря. Стартера е много зле, отваряха го и няма смисъл да се прави, за сега е закрепен, но ще се сменя (Търся! Ако някой има да пише!). Въпрос - под задния десен калник за какво е тръбата която влиза в тръбата която е от капачката към резервоара, че като гледам направо я няма на места. За сега е това, за друго не се сещам.
    Последно редактирано от Иван Жоров; 15-10-14, 15:22.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

  • #2
    От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

    Ами честито!
    DAIHATSU ФЕРОЗА 1.6 16V 0897968887

    Коментар


    • #3
      От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

      Дюзи не знам дали има, ама има свещи и бобини.Пробвай в тази посока.

      Коментар


      • #4
        От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Дюзи не знам дали има, ама има свещи и бобини.Пробвай в тази посока.
        Ако е свещи и бобини ще прави проблеми и на газ, а там е почти перфектна. Внушавам си, че има леко прекъсване като я форсирам още студена на газ, но не е като на бензин - на 3 цилиндъра.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #5
          От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          Ако е свещи и бобини ще прави проблеми и на газ, а там е почти перфектна. Внушавам си, че има леко прекъсване като я форсирам още студена на газ, но не е като на бензин - на 3 цилиндъра.
          С газ нямам никакъв опит, въпреки милион и половина километри навъртяни.

          Коментар


          • #6
            От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

            Честито Градски за Новата Придобивка,сега виждам че си от Шумен,може ли снимки на старите гуми ? ако ми се видят читави,може да взема

            Коментар


            • #7
              От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

              Пробвай да "измиеш дюзите"на ултразвук /вана/ ако няма откъде да вземеш, пробваи следното: взимаш звънчев трансформатор слагаш му един диод последователно. Подготвяш си спреи за почистване от сорта на WD с маркуче и нанизваш на дюзата. Пускаш трафчето и дюзата почва да кълве натискаш бутона на спрея да подава от препарата през дюзата. Трябва да започне да излизат прекъснати струики препаратпри кията незнам колкотрябвада са при деуто са 6. Другия метод койтоползвам е наливам 100 октана и газ до около червената зона 10 литра стигат. Ама тоя метод е малко естремистки.
              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
              freelander 1,8 2001g.

              Коментар


              • #8
                От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

                Първоначално публикуван от Божидар Барев Преглед на мнение
                Ами честито!
                Благодаря!
                Първоначално публикуван от tonitoy Преглед на мнение
                Честито Градски за Новата Придобивка,сега виждам че си от Шумен,може ли снимки на старите гуми ? ако ми се видят читави,може да взема
                Колата не е при мен в момента, най-рано утре или събота. Предните са много зле - изтъркани и нацепени. Задните изглеждат като нови, но са различни по марка. Предните, едната задна и резервната са еднакъв модел, мисля, че бяха марка Мишелин.

                Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                Пробвай да "измиеш дюзите"на ултразвук /вана/ ако няма откъде да вземеш, пробваи следното: взимаш звънчев трансформатор слагаш му един диод последователно. Подготвяш си спреи за почистване от сорта на WD с маркуче и нанизваш на дюзата. Пускаш трафчето и дюзата почва да кълве натискаш бутона на спрея да подава от препарата през дюзата. Трябва да започне да излизат прекъснати струики препаратпри кията незнам колкотрябвада са при деуто са 6. Другия метод койтоползвам е наливам 100 октана и газ до около червената зона 10 литра стигат. Ама тоя метод е малко естремистки.
                Сложих добавка за дюзи, ще послушам съвета за 100 октана и повечко газ, ако не стане тогава ултразвук. Все си мисля, че проблема е запушена дюза и задръстен филтър, но ще видим. От прочетеното из форума съдя, че резервоара гние и като е стояла от февруари с почти празен резервоар се е напълнил с ръжда.

                Да споделя още, че смених маслото на двигателя и за сега не планирам да сменям други масла. Скоростите влизат много леко, раздатката сменя положенията лесно, ЛСД-то май работи, все пак ще им проверя нивата как са на всички агрегати. Вързаха я на компютър - няма грешки, дори напротив има отлични показатели от датчиците, вероятно и ламбда сондата е сменяна скоро. Като цяло технически е поддържана тъй като е разчитано на нея - 30 000км на година и основен автомобил. За сметка на това е занемарена от към купе - мръсотия, не отварящи се лесно задни врати, стойката са резервната гума не затваря лесно, проблем с централното и все такива дразнещи дреболии.
                Първите впечатления са много добри. По асфалт е като лека кола, тиха с лек волан и учудващо добра возия. Баща ми мислеше да ми я оставя основно аз да я карам, но много я хареса. Единствено ми се струва, че е доста меко окачването и съответно е малко нестабилна, но май самия модел си е така. Започна да ми харесва и визуално.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #9
                  От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

                  Честито Ванка! Много безаварийни километри с КИАта!
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #10
                    От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

                    Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                    Честито Ванка! Много безаварийни километри с КИАта!
                    Благодаря! Ще се използва за основен автомобил и уж ще се кара само лек offroad, ама като се знам сам не си вярвам.
                    Няколко въпроса:
                    1. Тръбата която върви успоредно с тръбата която е от капачката към резервоара за какво е? Обратно гориво? На места направо я няма...
                    2. Бутона който е до бутоните за ел.огледалата за какво е? Нещо чатка в багажника като го натисна, но не мога да разбера отключва ли, заключва ли, друго ли прави.
                    3. Като дам на контакт свети една жълта бензинова колонка и след като запаля изгасва. Същата ли е за резервата? Предишния собственик каза, че преди била светела лампата за резервата, но май вече не свети(не беше сигурен), забравих да питам обаче същата ли е лампата.

                    Беше забавно след автомивката като не знаех как да изключа задната чистачка, защото не знаех от къде.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

                      На моя Кико с това копче се отваря задния капак. За тръбата не съм сигурен, но си мисля че е отдушника на резервоара.
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • #12
                        От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

                        Проблем!
                        Баща ми е ходил да се опита да я регистрира тази сутрин. Не се виждат първите знаци на номера на рамата и ще се ходи на комисия чак сряда.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Проблем!
                          Баща ми е ходил да се опита да я регистрира тази сутрин. Не се виждат първите знаци на номера на рамата и ще се ходи на комисия чак сряда.
                          Щом са първите, би трябвало да минеш. Първите знаци са еднакви за всички. Важни са последните.

                          При мен не се четяха последните, които са уникални за всяка. Предишния собственик ходи по комисии, взима някакви уверения от официалния вносител на Кия и в крайна сметка пренабиха номерата на дясната средна колонка на купето. Сложиха специални стикери и издадоха едно талонче, че номерата са си пренабити официално от КАТ. След това отидох в нашия си КАТ и като видяха стикерите и талончето, нямаше проблем.

                          Последните и уникални цифри ги има набити на купето, под прендия капак, под челното стъкло някъде. Те също бяха снимани и описани от вносителя. Отделно има и алуминиева табелка с целия номер на рама, но от КАТ си искат четлив номер върху самото шаси

                          Дори и да минете през комисията, изискайте официално пренабиване на номерата, защото след време вие няма да можете да продадете колата ако се наложи.

                          При мен жълтата бензинова колонка е за резервната.

                          По окачването - не знам с какво я сравняваш, ако е с лека кола - нормално да е по-меко окачването, за има по-големи ходове и да клати повече. Иначе моята е сравнително стабилна и не клати много. Сравнявам я с бившето ми късо Терано, което клатеше и люлееше доста повече. Остават да са ти за смяна амортисьорите и пружините. Тези за модела са на прилични цени в Базис М и в Колос. Но можеш да предвидиш и повдигане

                          Честито!
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

                            Колега първо честито. Относно проблема свали дюзи и рейка почисти добре
                            КИА "SPORTAGE"2000 16V
                            КАЛОЯН ТРИФОНОВ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Първи джип вкъщи - Киа Спортидж

                              Имал съм такъв проблем а такава киа.рейлата беще пълна с ръжда
                              КИА "SPORTAGE"2000 16V
                              КАЛОЯН ТРИФОНОВ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X